Komunikaty PR

Industriada, koncert Feel i aukcja obrazu Zdzisława Beksińskiego!

2022-08-31  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

Industriada, koncert zespołu Feel, teatr ognia Inferis, widowisko teatralno-muzyczne grupy Dyemotion, warsztaty taneczne i plastyczne dla dzieci, największa wystawa „Beksiński na Śląsku” w Tichauer Art Gallery oraz jej wielki finisaż, na którym gościem specjalnym będzie Piotr Dmochowski, znany marszand Zdzisława Beksińskiego, zaś zwieńczeniem aukcja obrazu ze słynnej kolekcji japońskiej, zorganizowana przez Dom Aukcyjny Agra-Art to jedne z wielu imprez we wrześniu w Browarze Obywatelskim w Tychach.

W sobotę, 3 września festiwalem Industriada rozpocznie się emocjonujący i bogaty we wspaniałe wydarzenia artystyczne miesiąc w Browarze Obywatelskim. Przez cały dzień goście będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach dla dorosłych, dzieci i całych rodzin. O godz. 13.00 organizatorzy zapraszają na koncert popularnego zespołu Feel, a potem na warsztaty taneczne, malarskie, sportowe, animacje, gry i zabawy w klimacie śląskim oraz zwiedzanie Browaru Obywatelskiego z przewodnikiem. Wieczorem odbędą dwa wyjątkowe wydarzenia: o godz. 20:30 spektakl teatralno-muzyczny „Materia” w wykonaniu grupy DYEMOTION - autorskie widowisko pełne zachwycających układów tanecznych i akrobatycznych, z wykorzystaniem zapierających dech w piersiach fluorescencyjnych rekwizytów i kostiumów - dzieł artysty Mariana Folgi, oraz o godz. 21:00 teatr ognia INFERIS, czyli prawdziwy fireshow z tańcami z ogniem i pokazami LED. Na wszystkie atrakcje wstęp jest bezpłatny. Przez cały dzień goście będą mogli posilić się w Tichauer Restaurant oraz Ex Tokarni, które znajdują się na terenie Browaru Obywatelskiego i serwują pyszne dania kuchni śląskiej i europejskiej.

Dodatkowo codziennie w Tichauer Art Gallery będzie czynna jedyna w Polsce i tak kompleksowa wystawa poświęcona malarstwu Zdzisława Beksińskiego pt. „Beksiński na Śląsku” https://beksinskinaslasku.pl/. Widzowie mogą obejrzeć 50 wyselekcjonowanych obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku, wyłącznego spadkobiercy Mistrza, do którego przekazywał tylko te swoje dzieła, które uważał za najlepsze, oraz 5 nietuzinkowych dzieł z kolekcji japońskiej, do niedawna uważanych za zaginione. Czynna jest także wystawa „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition” - multimedialna podróż przez twórczość artysty w ekscytujący sposób łącząca obraz i dźwięk. Wybrane jego dzieła są zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR każdy z odwiedzających może wręcz „wejść do wnętrza obrazów”.

W piątek 16 września o godz. 19.00 w Tichauer Art Gallery odbędzie się uroczysty finisaż wystawy, którego gościem specjalnym będzie Piotr Dmochowski, były marszand Zdzisława Beksińskiego, wraz z żoną Anną. Tego wieczoru odbędzie się aukcja jednego z obrazów Zdzisława Beksińskiego z kolekcji japońskiej, którą przeprowadzi Dom Aukcyjny Agra-Art. Będzie to praca z lat 1985-1990, olej na płycie, 92x88,5 cm, sygnowany na odwrocie: ZH | BEKSIŃSKI, której cena wywoławcza to 200.000 PLN. Aby wziąć udział w aukcji należy się zarejestrować, wysyłając zgłoszenie e-mailem na adres: agra@agraart.pl lub dzwoniąc pod numer (22) 625 08 08 lub 601 352 916. Można także licytować zdalnie przez telefon, internet lub złożyć zlecenie z limitem ceny. Osoby obecne na finisażu będą mogły uczestniczyć na aukcji osobiście. Wydarzenie uświetni występ zespołu Marcin Pater Trio, którego nagroda Grand Prix na konkursie na festiwalu Jazz Nad Odrą zaowocowała współpracą z ikoną polskiej muzyki – Leszkiem Możdżerem. Wstęp na finisaż wyłącznie za zaproszeniami.

Dodatkowo, w niedzielę 11 września o godz. 12.00 na terenie Browaru Obywatelskiego blisko stu Szefów Kuchni z całej Polski rozpali Kulinarny Ogień, czyli będzie gotowało dania, z których całkowity dochód zasili konto Domu Kulejących Aniołów w Piasku koło Pszczyny. To trzecia tego typu akcja charytatywna, której głównym sponsorem będzie Tichauer Restaurant i Browar Obywatelski.

 

HARMONOGRAM  WYDARZEŃ W BROWARZE OBYWATELSKIM:

SOBOTA, 3 WRZEŚNIA: INDUSTRIADA

  • 12:00 uroczyste otwarcie
  • 12:15 Prezentacje multimedialne
  • 12:30 Pokaz teatralno-akrobatyczny, scena główna lub plac przed sceną główną
  • 13:00 koncert zespołu FEEL
  • 14:00 Hocki klocki – strefa klocków i zabawy dla dzieci
  • 14:00 Artystyczna minirzeźba - warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi
  • 14:00 Strefa dziecięca – metamorfozy, animacje dla rodzin z dziećmi
  • 15:00 Strefa gier, zabaw i sportu - animacje dla rodzin z dziećmi
  • 15:00 Browar Obywatelski - zwiedzanie z przewodnikiem, konieczna wcześniejsza rezerwacja: marketing@browarobywatelski.pl lub pod linkiem https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfaKwdTbklURNnAnYtEFs6YdbodlgAqaEuR_37nE2v_7phiRA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0
  • 16:00 Taniec - warsztaty taneczne break dance, hip hop i inne
  • 16:00 Malarstwo wielkoformatowe - warsztaty plastyczne
  • 18:30 Ślunski szpas czyli zabawy, bery i graczki ślunskie - animacje
  • 20:30 Widowisko teatralno-muzyczne MATERIA – grupa DYEMOTION
  • 21:00 Teatr ognia INFERIS

NIEDZIELA, 11 WRZEŚNIA O GODZ. 12 – EVENT CHARYTATYWNY KULINARNY OGIEŃ

PIĄTEK, 16 WRZEŚNIA O GODZ. 20.00 - FINISAŻ WYSTAWY „BEKSIŃSKI NA ŚLĄSKU”

Festiwal „Beksiński na Śląsku” jest organizowany przy współudziale Muzeum Historycznego w Sanoku, Fundacji Beksiński i domu aukcyjnego Agra-Art. Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Partnerem strategicznym wystawy są Koleje Śląskie.

 

Więcej informacji:

https://beksinskinaslasku.pl/

https://www.facebook.com/beksinskinaslasku

https://www.instagram.com/beksinskinaslasku

https://tichauer.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:08

Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków

Wakacje kojarzą nam się z muzyką na żywo. Świadczy o tym fakt, że za najciekawsze letnie wydarzenia uznajemy właśnie koncerty i festiwale muzyczne. Blisko połowa z nas uczestniczyła w
Muzyka Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!
2024-06-28 | 10:10

Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!

Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie może wiecznie trwać” konsekwentnie odświeża kolejnego evergreen’a! Tym razem nowe życie
Muzyka Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.
2024-06-27 | 14:00

Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający materiał kolektywu Postęp Grupa. „Złap mnie” to pełen energii kawałek w humorystyczny sposób poruszający wątek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.