„Tomasz Beksiński - romantyk czy wampir” - koncert i spotkanie z Anją Orthodox
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
W piątek 15 lipca o godz. 19.00 w Tichauer Art Gallery w Browarze Obywatelskim Tychach, w ramach wydarzeń towarzyszących festiwalowi „Beksiński na Śląsku”, odbędzie się spotkanie z Anją Orthodox, bliską przyjaciółką Tomka Beksińskiego. Artystka porozmawia z publicznością o swej przyjaźni z Tomkiem, jego życiu i pasjach, a także wykona kilka utworów swego zespołu Closterkeller.
„Beksiński na Śląsku” https://beksinskinaslasku.pl/ to jedyna w tym roku w Polsce tak obszerna wystawa poświęcona malarstwu Zdzisława Beksińskiego, która trwa do 25 września w Tichauer Art Gallery w Tychach. Widzowie mogą zobaczyć 50 wyselekcjonowanych obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku, wyłącznego spadkobiercy Mistrza, do którego przekazywał tylko te swoje dzieła, które uważał za najlepsze, 5 nietuzinkowych dzieł z „kolekcji japońskiej, do niedawna uważanych za zaginione, oraz wystawę „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition”. To multimedialna podróż przez twórczość artysty w ekscytujący sposób łącząca obraz i dźwięk. Wybrane jego dzieła zostaną zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR każdy z odwiedzających będzie mógł wręcz „wejść do wnętrza obrazów”.
Festiwalowi towarzyszą także liczne, weekendowe wydarzenia towarzyszące. W piątkowy wieczór 15 lipca od godz. 19.00, który upłynie pod hasłem „Tomasz Beksiński - romantyk czy wampir”, odbędzie się spotkanie z Anją Orthodox, wokalistką zespołu Closterkeller. Piosenkarka porozmawia z publicznością i powspomina Zdzisława i Tomka Beksińskich, opowie anegdoty z czasów jej przyjaźni z Tomkiem oraz wykona kilka utworów z repertuaru Closterkellera. Dodatkowo widzowie będą mogli porozmawiać z Marianem Majchrzakiem, znajomym rodziny Beksińskich i kolekcjonerem sztuki z Nowego Jorku. Wieczór wypełnią ulubione utwory Tomasza Beksińskiego i będzie można potańczyć przy dźwiękach Wishbone Ash, The Free, Genesis, Marillion, Pink Floyd, Premiata Forneria Marconi, Lacrimosy, Closterkeller i innych zespołów grających w podobnym klimacie. Wieczór muzyczny poprowadzi Janusz Barycki z Fundacji Beksiński.
Festiwal „Beksiński na Śląsku” jest organizowany przy współudziale Muzeum Historycznego w Sanoku, Fundacji Beksiński i domu aukcyjnego Agra-Art. Jest to pierwsza w historii, niepowtarzalna i tak kompleksowa prezentacja twórczości i ogromnej kreacji tego wielkiego artysty, w tym roku w Polsce do zobaczenia tylko w Tichauer Art Gallery w Tychach do 25 września.
Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Partnerem strategicznym wystawy są Koleje Śląskie.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.