Komunikaty PR

Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego wystąpią w biurowcach Globalworth

2021-11-24  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Nitychoruk
Globalworth

Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/

Biurowce Globalworth – największego inwestora i zarządcy biurowego w Polsce – wypełni muzyka najwyższych lotów. W lobby wybranych budynków będzie można wysłuchać na żywo recitali chopinowskich w wykonaniu utalentowanych młodych pianistów, uczestników tegorocznego, XVIII Konkursu Chopinowskiego: Julii Łozowskiej, Adama Kałduńskiego i Viet Trung Nguyena.

Globalworth we współpracy z Julian Cochran Foundation zaprasza na serię 40-minutowych recitali w swoich budynkach biurowych w Warszawie (Warsaw Trade Tower), Gdańsku (Tryton Business House), Krakowie (Lubicz Park) i we Wrocławiu (Retro Office House). Program koncertów składać się będzie z najpiękniejszych utworów wybitnego polskiego pianisty i kompozytora, Fryderyka Chopina. Dzięki partnerowi strategicznemu wydarzenia – firmie Yamaha – artyści zagrają na fortepianach najwyższej klasy.

"Nasze biurowce to coś więcej niż tylko miejsca pracy. Bardzo ważnym elementem naszej strategii jest budowanie społeczności Globalworth, co czynimy poprzez organizację licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych dla naszych najemców. Najnowszy pomysł to efekt m.in. popularności tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W listopadowe i grudniowe popołudnia pracownicy naszych najemców i osoby odzwiedzające biurowce będą mieli okazję wysłuchać muzyki Chopina w wykonaniu światowej klasy pianistów."

Paweł Słupski, Senior PR & Marketing Manager w Globalworth Poland

Artyści, którzy zagrają w budynkach Globalworth, są uczestnikami tegorocznej edycji słynnego na całym świecie Konkursu Chopinowskiego organizowanego w Warszawie. Inauguracyjny koncert zagra Julia Łozowska, 17 listopada o godz. 17:00 w Tryton Business House w Gdańsku. Kolejne recitale odbędą się w Warszawie (18 i 25 listopada oraz 16 grudnia o godz. 16:45 w Warsaw Trade Tower), Krakowie (30 listopada o godz. 17:00 w Lubicz Park) i we Wrocławiu (14 grudnia o godz. 16:30 w Retro Office House).

Julia Łozowska (ur. 16 maja 2001 roku) – studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Jest laureatką wielu konkursów, w tym Konkursu Chopinowskiego w Narwie (2018, I nagroda), Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie (2016, I nagroda) i Konkursu Pianistycznego w Ville de Gagny (2019, II nagroda). Koncertowała m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w NOSPR w Katowicach, w ośrodkach chopinowskich w Polsce i wielokrotnie za granicą.

Adam Kałduński (ur. 31 lipca 1996 r.) – od 2015 roku kształci się w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wcześniej ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez takich pianistów jak: Edward Auer, Nikolai Demidenko, Kevin Kenner, Dang Thai Son, Tamàs Ungar czy Dina Yoffe. Jest laureatem m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Młodych Pianistów w Pekinie oraz II miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Viet Trung Nguyen (ur. 30 września 1996 r.) – student piątego roku na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wielokrotnie nagradzany na konkursach pianistycznych, zdobył m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Wietnamie (2019), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Karlovac w Chorwacji (2019), Grand Prix oraz I miejsce w Ogolnopolskich Przesłuchaniach CEA (2014). Wystąpił na festiwalach im. Artura Rubinsteina w Łodzi (2019) oraz Frost Chopin Piano Festival (2018). Jako solista wspołpracował z Wietnamską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną z Hanoi. Koncertował w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech oraz w Wietnamie i Japonii.

Konkurs Chopinowski jest najważniejszym wydarzeniem muzycznym w Polsce i jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Obok olbrzymiej roli, jaką pełni w popularyzacji muzyki Chopina, odkrywa największe talenty pianistyczne, zapewniając młodym muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze. Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbył się w 1927 roku w Warszawie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Zapraszamy na Silesia Writing Camp w dniach od 9 do 11 kwietnia! Biuro prasowe
2024-02-26 | 14:05

Zapraszamy na Silesia Writing Camp w dniach od 9 do 11 kwietnia!

Andy Dust - twórca wielu europejskich hitów muzyki klubowej. Współpracował z takimi gwiazdami jak Inna, Martin Jensen, Vinai,, Lizot. Współtwórca
Muzyka Wiosenna edycja Giełdy Winyli w Atrium Plejada
2024-02-26 | 13:43

Wiosenna edycja Giełdy Winyli w Atrium Plejada

Czas odkurzyć swój gramofon i posłuchać dobrej muzyki! Już 2 marca zapraszamy do Atrium Plejada na  pierwszą w tym roku Giełdę Płyt Winylowych, prezentującą tysiące czarnych
Muzyka Muzyka na żywo po raz kolejny w Promenadzie!
2024-02-26 | 10:00

Muzyka na żywo po raz kolejny w Promenadzie!

Centrum handlowe Promenada na warszawskiej Pradze Południe ponownie wypełni się dźwiękami muzyki granej na żywo! Już w sobotę 2 marca do galerii zawita zespół Mieszko Brass Band,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Firma

Firmy w coraz większym stopniu dbają o dobre samopoczucie pracowników. Sposobem na jego poprawę może być ustanowienie dnia przyjemności w pracy

Po pandemii COVID-19 wellbeing pracowników stał się ważnym zagadnieniem dla firm, z których wiele wprowadziło w ostatnim czasie benefity i programy obejmujące m.in. opiekę psychologiczną, warsztaty z radzenia sobie ze stresem, promowanie aktywności fizycznej i profilaktyki zdrowotnej czy działania wspierające work–life balance. Pluxee zachęca z kolei firmy do ustanowienia oryginalnej inicjatywy z zakresu wellbeingu, jaką jest dzień przyjemności w pracy. – Warto pomyśleć o takim jednym dniu w roku ukierunkowanym na potrzeby i motywacje pracowników. Zachęcamy do tego, żeby organizować go zimową porą, kiedy dopada nas zmęczenie, spadek energii i nastroju. To też szansa na integrację zespołu i zachęta do powrotu do biura – mówi Arkadiusz Rochala, dyrektor generalny Pluxee Polska.

Teatr

Jerzy Stuhr: Kończę swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Już nie wyjdę na scenę, ale jeszcze mam ciągotki filmowe

Wybitny aktor, reżyser i pedagog żegna się z teatralną sceną dramatem Tadeusza Słobodzianka zatytułowanym „Geniusz”. Artysta wyreżyserował ten spektakl, a także gra w nim jedną z głównych ról. Wciela się w niezwykle ważną dla niego postać Konstantina Stanisławskiego, mistrza metody gry aktorskiej, którą sam przez wiele lat rozpowszechniał studentom na całym świecie. To pierwsza rola Jerzego Stuhra po dłuższej przerwie i jak się okazuje – ostatnia. Tą sztuką podsumowuje bowiem swój dorobek zawodowy i kończy karierę. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Polonia.