Komunikaty PR

Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego wystąpią w biurowcach Globalworth

2021-11-24  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Nitychoruk
Globalworth

Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/

Biurowce Globalworth – największego inwestora i zarządcy biurowego w Polsce – wypełni muzyka najwyższych lotów. W lobby wybranych budynków będzie można wysłuchać na żywo recitali chopinowskich w wykonaniu utalentowanych młodych pianistów, uczestników tegorocznego, XVIII Konkursu Chopinowskiego: Julii Łozowskiej, Adama Kałduńskiego i Viet Trung Nguyena.

Globalworth we współpracy z Julian Cochran Foundation zaprasza na serię 40-minutowych recitali w swoich budynkach biurowych w Warszawie (Warsaw Trade Tower), Gdańsku (Tryton Business House), Krakowie (Lubicz Park) i we Wrocławiu (Retro Office House). Program koncertów składać się będzie z najpiękniejszych utworów wybitnego polskiego pianisty i kompozytora, Fryderyka Chopina. Dzięki partnerowi strategicznemu wydarzenia – firmie Yamaha – artyści zagrają na fortepianach najwyższej klasy.

"Nasze biurowce to coś więcej niż tylko miejsca pracy. Bardzo ważnym elementem naszej strategii jest budowanie społeczności Globalworth, co czynimy poprzez organizację licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych dla naszych najemców. Najnowszy pomysł to efekt m.in. popularności tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W listopadowe i grudniowe popołudnia pracownicy naszych najemców i osoby odzwiedzające biurowce będą mieli okazję wysłuchać muzyki Chopina w wykonaniu światowej klasy pianistów."

Paweł Słupski, Senior PR & Marketing Manager w Globalworth Poland

Artyści, którzy zagrają w budynkach Globalworth, są uczestnikami tegorocznej edycji słynnego na całym świecie Konkursu Chopinowskiego organizowanego w Warszawie. Inauguracyjny koncert zagra Julia Łozowska, 17 listopada o godz. 17:00 w Tryton Business House w Gdańsku. Kolejne recitale odbędą się w Warszawie (18 i 25 listopada oraz 16 grudnia o godz. 16:45 w Warsaw Trade Tower), Krakowie (30 listopada o godz. 17:00 w Lubicz Park) i we Wrocławiu (14 grudnia o godz. 16:30 w Retro Office House).

Julia Łozowska (ur. 16 maja 2001 roku) – studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Jest laureatką wielu konkursów, w tym Konkursu Chopinowskiego w Narwie (2018, I nagroda), Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie (2016, I nagroda) i Konkursu Pianistycznego w Ville de Gagny (2019, II nagroda). Koncertowała m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w NOSPR w Katowicach, w ośrodkach chopinowskich w Polsce i wielokrotnie za granicą.

Adam Kałduński (ur. 31 lipca 1996 r.) – od 2015 roku kształci się w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wcześniej ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez takich pianistów jak: Edward Auer, Nikolai Demidenko, Kevin Kenner, Dang Thai Son, Tamàs Ungar czy Dina Yoffe. Jest laureatem m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Młodych Pianistów w Pekinie oraz II miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Viet Trung Nguyen (ur. 30 września 1996 r.) – student piątego roku na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wielokrotnie nagradzany na konkursach pianistycznych, zdobył m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Wietnamie (2019), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Karlovac w Chorwacji (2019), Grand Prix oraz I miejsce w Ogolnopolskich Przesłuchaniach CEA (2014). Wystąpił na festiwalach im. Artura Rubinsteina w Łodzi (2019) oraz Frost Chopin Piano Festival (2018). Jako solista wspołpracował z Wietnamską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną z Hanoi. Koncertował w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech oraz w Wietnamie i Japonii.

Konkurs Chopinowski jest najważniejszym wydarzeniem muzycznym w Polsce i jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Obok olbrzymiej roli, jaką pełni w popularyzacji muzyki Chopina, odkrywa największe talenty pianistyczne, zapewniając młodym muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze. Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbył się w 1927 roku w Warszawie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Globalworth
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:08

Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków

Wakacje kojarzą nam się z muzyką na żywo. Świadczy o tym fakt, że za najciekawsze letnie wydarzenia uznajemy właśnie koncerty i festiwale muzyczne. Blisko połowa z nas uczestniczyła w
Muzyka Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!
2024-06-28 | 10:10

Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!

Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie może wiecznie trwać” konsekwentnie odświeża kolejnego evergreen’a! Tym razem nowe życie
Muzyka Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.
2024-06-27 | 14:00

Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający materiał kolektywu Postęp Grupa. „Złap mnie” to pełen energii kawałek w humorystyczny sposób poruszający wątek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.