Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego wystąpią w biurowcach Globalworth
Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
Biurowce Globalworth – największego inwestora i zarządcy biurowego w Polsce – wypełni muzyka najwyższych lotów. W lobby wybranych budynków będzie można wysłuchać na żywo recitali chopinowskich w wykonaniu utalentowanych młodych pianistów, uczestników tegorocznego, XVIII Konkursu Chopinowskiego: Julii Łozowskiej, Adama Kałduńskiego i Viet Trung Nguyena.
Globalworth we współpracy z Julian Cochran Foundation zaprasza na serię 40-minutowych recitali w swoich budynkach biurowych w Warszawie (Warsaw Trade Tower), Gdańsku (Tryton Business House), Krakowie (Lubicz Park) i we Wrocławiu (Retro Office House). Program koncertów składać się będzie z najpiękniejszych utworów wybitnego polskiego pianisty i kompozytora, Fryderyka Chopina. Dzięki partnerowi strategicznemu wydarzenia – firmie Yamaha – artyści zagrają na fortepianach najwyższej klasy.
"Nasze biurowce to coś więcej niż tylko miejsca pracy. Bardzo ważnym elementem naszej strategii jest budowanie społeczności Globalworth, co czynimy poprzez organizację licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych dla naszych najemców. Najnowszy pomysł to efekt m.in. popularności tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W listopadowe i grudniowe popołudnia pracownicy naszych najemców i osoby odzwiedzające biurowce będą mieli okazję wysłuchać muzyki Chopina w wykonaniu światowej klasy pianistów."
Paweł Słupski, Senior PR & Marketing Manager w Globalworth Poland
Artyści, którzy zagrają w budynkach Globalworth, są uczestnikami tegorocznej edycji słynnego na całym świecie Konkursu Chopinowskiego organizowanego w Warszawie. Inauguracyjny koncert zagra Julia Łozowska, 17 listopada o godz. 17:00 w Tryton Business House w Gdańsku. Kolejne recitale odbędą się w Warszawie (18 i 25 listopada oraz 16 grudnia o godz. 16:45 w Warsaw Trade Tower), Krakowie (30 listopada o godz. 17:00 w Lubicz Park) i we Wrocławiu (14 grudnia o godz. 16:30 w Retro Office House).
Julia Łozowska (ur. 16 maja 2001 roku) – studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Jest laureatką wielu konkursów, w tym Konkursu Chopinowskiego w Narwie (2018, I nagroda), Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie (2016, I nagroda) i Konkursu Pianistycznego w Ville de Gagny (2019, II nagroda). Koncertowała m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w NOSPR w Katowicach, w ośrodkach chopinowskich w Polsce i wielokrotnie za granicą.
Adam Kałduński (ur. 31 lipca 1996 r.) – od 2015 roku kształci się w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wcześniej ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez takich pianistów jak: Edward Auer, Nikolai Demidenko, Kevin Kenner, Dang Thai Son, Tamàs Ungar czy Dina Yoffe. Jest laureatem m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Młodych Pianistów w Pekinie oraz II miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Viet Trung Nguyen (ur. 30 września 1996 r.) – student piątego roku na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wielokrotnie nagradzany na konkursach pianistycznych, zdobył m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Wietnamie (2019), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Karlovac w Chorwacji (2019), Grand Prix oraz I miejsce w Ogolnopolskich Przesłuchaniach CEA (2014). Wystąpił na festiwalach im. Artura Rubinsteina w Łodzi (2019) oraz Frost Chopin Piano Festival (2018). Jako solista wspołpracował z Wietnamską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną z Hanoi. Koncertował w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech oraz w Wietnamie i Japonii.
Konkurs Chopinowski jest najważniejszym wydarzeniem muzycznym w Polsce i jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Obok olbrzymiej roli, jaką pełni w popularyzacji muzyki Chopina, odkrywa największe talenty pianistyczne, zapewniając młodym muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze. Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbył się w 1927 roku w Warszawie.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.