Wirtualna scena Janka Młynarskiego
Muzeum Warszawy wspólnie z Jankiem Młynarskim opowie o odbudowie stolicy. Artysta, który od lat pod szyldem Warszawskiego Combo Tanecznego przypomina klasykę stołecznej muzyki, poprowadzi „Wirtualną scenę Janka Młynarskiego”. Przypominając przeboje dawnej Warszawy nakreśli historię ludzi, miejsc i wydarzeń, które miały wpływ na życie kulturalne miasta.
W tym roku obchodzimy 75. rocznicę odbudowy Warszawy. Aby upamiętnić trud włożony w ratowanie zniszczonej stolicy m.st. Warszawa i instytucje partnerskie przygotowały program wydarzeń pod wspólnym szyldem „BudujeMy!”. W miejsce odwołanych koncertów Muzeum Warszawy zaprasza przed ekrany na internetowe, słowno-muzyczne spotkania z Jankiem Młynarskim.
„Wirtualna scena Janka Młynarskiego” to seria mini-koncertów połączonych z opowieściami o muzyce dawnej Warszawy, które w każdą niedzielę o 18.00 będą relacjonowane na żywo na Facebooku Muzeum Warszawy. W kolejnych odsłonach cyklu usłyszymy między innymi historię Mieczysława Fogga i utwory, które w czasie okupacji wykonywał w kawiarniach, pierwsze powojenne szlagiery i uliczne ballady.
Na live z Jankiem Młynarskim zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 18.00. Nagrania będą dostępne na profilu Muzeum Warszawy na Facebooku: www.facebook.com/muzeum.warszawy
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.