Komunikaty PR

Wojtek Mazolewski charytatywnie dla Ukrainy w Browarze Obywatelskim w Tychach

2022-03-16  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

W marcu w Browarze Obywatelskim w Tychach odbędą się dwie wyjątkowe imprezy charytatywne. W sobotę 26 marca w ramach projektu Tichauer Music wystąpi znany muzyk jazzowy Wojtek Mazolewski, który wraz ze swoim zespołem zagra koncert pt. „YUGEN”. Imprezę wspiera Polska Akcja Humanitarna. Z kolei w sobotę 19 marca artyści z niepełnosprawnościami z „Teatru pod Czwórką” pokażą swój spektakl „Ciemny teatr”. Dochód z koncertu Wojtka Mazolewskiego zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie, a ze spektaklu uczniom Zespołu Szkół Specjalnych.

W pomoc Ukrainie i ukraińskim obywatelom angażuje się, zgodnie ze swoją nazwą, Browar Obywatelski w Tychach. W sobotę 26 marca o godz. 19.00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: koncert „YUGEN” w wykonaniu Wojtka Mazolewskiego i jego zespołu pod hasłem „Gramy dla Ukrainy!”. Artysta wystąpi w ramach projektu Tichauer Music i zagra utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „YUGEN”. Dochód zostanie przekazany do Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) w celu pomocy Ukraińcom.

- Projekt Tichauer Music łączy muzykę, sztukę, wzajemną życzliwość i miłość do świata w jedno. Zwłaszcza w takich momentach jak teraz moja pamięć wraca do historii i przypomina mi się Gandhi, który dokonał rewolucji, ale nie walczył, po prostu zjednoczył ludzi... Przypominają mi się Dzieci Kwiaty z czasów Kontestacji, którzy nie walczyli, ale wyszli na ulicę i w lufy karabinów wkładali kwiaty. Co czuli ci po drugiej stronie? Nie zamykajmy się w bezpiecznej skorupie swoich domów, bo TERAZ przyszedł CZAS na nas – LUDZI. Bez wchodzenia w emocje, bez powtarzania zasłyszanych sloganów, z ODWAGĄ i MOCĄ w łagodny, stanowczy i odważny sposób opowiedzmy się za Życiem na naszych ludzkich, pełnych szacunku i miłości warunkach. W Browarze Obywatelskim - jednym z najpiękniejszych miejsc postindustrialnych w Europie - najlepsi muzycy co tydzień grają na jedynej w Polsce scenie 360 stopni, na której nagłośnienie zapewnia Target Sound. Nasze zaproszenie przejęli już VOO VOO, Raz Dwa Trzy, MIkromusic, Happysad, Lemon, Marek Dyjak czy Król. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby pod hasłem Tichauer Plug In podłączyli się do pomocy Ukrainie i Ukraińcom. Zapraszamy serdecznie na koncert charytatywny Wojtka Mazolewskiego – mówi Anna Będkowska, wiceprezes Zarządu Tichauer.

 

Z kolei w sobotę 19 marca o godz. 18.00 odbędzie się spektakl „Ciemny teatr” Teatru pod Czwórką, którego artyści z niepełnosprawnościami z Zespołu Szkół Specjalnych przekażą widzom bogactwo swojego niebanalnego świata. Spektakl oparty jest na konwencji teatru ruchu, pantomimy, teatru cieni i teatru czarnego tła. To niezwykła forma sceniczna, której korzenie znajdują się na Dalekim Wschodzie i polega na tym, że aktorzy i scena są w kolorze czarnym, a widać tylko rekwizyty i dekoracje rozświetlone światłem UV. Dzięki temu wszystko wydaje się magiczne.

- Niepełnosprawność jest jedną z głównych barier uniemożliwiających pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zawodowym, czy kulturalnym, więc dlatego od lat tworzymy system wsparcia przeciwdziałający wykluczeniu społecznemu i nazwaliśmy go: Świat Idealny. Projekt powstał  z ...marzeń o lepszym, bezpiecznym, przewidywalnym, „Idealnym Świecie”. Takim, w którym osoby potrzebujące wsparcia i pomocy potrafią żyć z uśmiechem w zgodzie i równowadze – mówi Iwona Dudek, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.

Teatr pod Czwórką jest laureatem wielu nagród, wyróżnień w ogólnopolskich, wojewódzkich przeglądach i prezentacjach teatralnych twórczości osób z niepełnosprawnością intelektualną. Teatr odnosi również sukcesy w przeglądach teatralnych, mierząc się z twórczością osób pełnosprawnych.

Na terenie Browaru Obywatelskiego działa także Tichauer Art Gallery - Centrum Sztuki Współczesnej, które jest przestrzenią realizacji twórczych pasji artystów, a także miejscem prezentacji szeroko pojętej sztuki. Do końca marca można zobaczyć wystawę „Magia  wyobraźni” - największą w Polsce wystawę prac Lecha Kołodziejczyka, w którą wchodzą najbardziej reprezentatywne obrazy powstałe na przestrzeni ponad 40 lat jego aktywności twórczej. Z kolei do 14 kwietnia jest czynna wystawa malarstwa Macieja Bieniasza – jednego z najważniejszych współczesnych mistrzów polskiej sztuki, Bułhakowa polskiego rysunku – twórcy symbolicznego i metaforycznego.  

 

Linki do wydarzeń na Facebooku:

Koncert Wojtka Mazolewskiego  https://www.facebook.com/events/889763215048490

Teatr pod Czwórką  https://www.facebook.com/events/4642545742523397/

 

Spektakl „Ciemny teatr” Teatru pod Czwórką: sobota 19 marca, godz. 18:00

Koncert Wojtka Mazlewskiego: sobota 26 marca, godz. 19:00

Adres: Browar Obywatelski, ul. Browarowa 21, Tychy

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka REFRESH ODŚWIEŻYŁ „MALINOWEGO KRÓLA” Z OKAZJI CZTERDZIESTOLECIA JEGO WYDANIA Biuro prasowe
2024-02-06 | 13:13

REFRESH ODŚWIEŻYŁ „MALINOWEGO KRÓLA” Z OKAZJI CZTERDZIESTOLECIA JEGO WYDANIA

REFRESH ODŚWIEŻYŁ „MALINOWEGO KRÓLA” Z OKAZJI CZTERDZIESTOLECIA JEGO WYDANIA Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie
Muzyka GABRIEL DELGADO Z ENERGETYCZNYM SINGLEM „TELL ME”
2024-02-06 | 12:12

GABRIEL DELGADO Z ENERGETYCZNYM SINGLEM „TELL ME”

GABRIEL DELGADO POWRCA Z SINGLEM „TELL ME” „Tell me” to utwór z gatunku electro-pop znanego producenta muzycznego i Dj’a - Gabriela
Muzyka LENA MOONLIGT MOTYWUJE DO SPEŁNIANIA MARZEŃ W NAJNOWSZYM SINGLU „NIC O MNIE”
2024-02-06 | 11:11

LENA MOONLIGT MOTYWUJE DO SPEŁNIANIA MARZEŃ W NAJNOWSZYM SINGLU „NIC O MNIE”

LENA MOONLIGT W NAJNOWSZYM SINGLU „NIC O MNIE” NAMAWIA DO ZDYSTANSOWANIA SIĘ OD HEJTU Lena Moonlight powraca z nowym singlem „NIC O MNIE” a polska, rapowa, kobieca

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jerzy Stuhr: Kończę swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Już nie wyjdę na scenę, ale jeszcze mam ciągotki filmowe

Wybitny aktor, reżyser i pedagog żegna się z teatralną sceną dramatem Tadeusza Słobodzianka zatytułowanym „Geniusz”. Artysta wyreżyserował ten spektakl, a także gra w nim jedną z głównych ról. Wciela się w niezwykle ważną dla niego postać Konstantina Stanisławskiego, mistrza metody gry aktorskiej, którą sam przez wiele lat rozpowszechniał studentom na całym świecie. To pierwsza rola Jerzego Stuhra po dłuższej przerwie i jak się okazuje – ostatnia. Tą sztuką podsumowuje bowiem swój dorobek zawodowy i kończy karierę. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Polonia.

Zdrowie

Coraz gorsza kondycja psychiczna polskich nastolatków. Szkoły potrzebują narzędzi, żeby reagować na depresję i kryzysowe sytuacje

Stan psychiczny dzieci i młodzieży w Polsce się pogarsza. – W polskich szkołach brakuje psychologów, często też wrażliwości i wsparcia. A jeśli dziecko nie będzie mieć go w domu, to tym bardziej powinno mieć je w szkole – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji. – Statystyki pokazują, że w Polsce na depresję cierpi 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż 20 proc. w grupie młodzieńczej – mówi Katarzyna Dubno, członkini zarządu Fundacji Adamed. Na te niepokojące dane w ostatnich latach wpłynęły m.in. izolacja spowodowana pandemią, sytuacja geopolityczna zaburzająca poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowo nakłada się na sytuacje kryzysowe w domu czy szkole. Fundacja Adamed nawiązała współpracę z ekspertami serwisu Życie warte jest rozmowy, a efektem tego partnerstwa program Wspierająca Szkoła, którego celem jest profilaktyka zachowań samobójczych.

Nauka

Prognozy bólu powiązanego z pogodą byłyby pożyteczną innowacją. Osoby wrażliwe na zmiany aury mogłyby się lepiej do nich przygotować

Ponad 70 proc. osób cierpiących na migrenę zależną od warunków pogodowych chętnie skorzystałoby z narzędzia prognozującego wystąpienie u nich bólu. Niemal połowa z nich uważa, że taka wiedza pozwoliłaby im podjąć działania w celu uniknięcia przykrych dolegliwości lub ograniczenia aktywności we wskazanym czasie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Georgii w Athens. Skutecznego narzędzia prognostycznego jeszcze nie wynaleziono. Z meteopatią zmaga się nawet co trzeci człowiek na świecie, a 10 proc. ludzi doświadcza natomiast migreny.