Komunikaty PR

Na basenie, po ściance i w kajaku pędzą po bilet do Paryża

2024-02-27  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu zbliżają się wielkimi krokami. Podczas gdy części wybitnych polskich sportowców udało się już zakwalifikować na najważniejsze zawody czterolecia, wielu Polaków nadal walczy o przepustki do stolicy Francji.  Wśród nich są młodzi, obiecujący podopieczni Kaman Sport Group i Fundacji KSG Olympic Dreams, w tym przedstawiciele sportów niszowych - trenująca wspinaczkę na czas Patrycja Chudziak, kajakarze Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski, a także odnoszący sukcesy pływak Kacper Stokowski. 

Największa międzynarodowa impreza sportowa rozpocznie się 26 lipca 2024 roku i potrwa do 11 sierpnia. W jej ramach rozegranych zostanie aż 329 konkurencji w 32 dyscyplinach, w których udział weźmie 10 500 sportowców. Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe pod wieloma względami. Oprócz zmniejszenia liczby konkurencji i zawodników w stosunku do wcześniejszych edycji, Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował się na wprowadzenie pełnej równości - w zawodach weźmie udział taka sama liczba mężczyzn, jak i kobiet. 

Od Opola do Paryża? Opolscy kajakarze chcą zabłysnąć na igrzyskach

Na walce o kwalifikacje olimpijskie do Paryża skupiają się obecnie także kajakarze. Na tegoroczne igrzyska 82 sportowców zostanie wybranych w kajakarstwie slalomowym, a 236 sportowców ma rywalizować w kajakarstwie sprinterskim. Spośród polskich reprezentantów minimum olimpijskie wypełniło do tej pory łącznie jedenaście osób - osiem w sprincie i trzy w slalomie.

O prawo startu w igrzyskach w Paryżu stara nadal m.in. duet kanadyjkarzy - Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski tworzy duet kanadyjkarski. Obaj sportowcy są przedstawicielami Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Opolskiej. Jeśli uda im się otrzymać przepustkę na imprezę w stolicy Francji, Polacy będą mieli okazję wystąpić w nowej konkurencji olimpijskiej, jaką jest sprint na 500 m.

Dla Arsena i Michała najważniejszą szansą na uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej będzie turniej kwalifikacyjny, który odbędzie się w dniach 8-9 maja w Szeged na Węgrzech. Gdyby udział w tych zawodach zakończył się dla opolskich kajakarzy niepowodzeniem, wciąż będą oni mieli okazję, aby postarać się o przepustki podczas Mistrzostwach Europy, które odbęda się również w Szeged w dn. 13-16 czerwca, a także podczas Mistrzostw Świata 13-14 lipca w Płowdiw. Polski Związek Kajakarski zapowiedział ponadto organizację dodatkowych zawodów dla zawodników, którzy nie zdobyli kwalifikacji olimpijskiej, na 6-10 tygodni przed startem igrzysk.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Lublinianka wspina się po przepustkę

Latem w stolicy Francji o medale powalczą m.in. wspinacze, którzy wystąpią w dwóch konkurencjach – dwuboju (bouldering/prowadzenie) oraz w sprincie. Po pierwszej części kwalifikacji olimpijskich, obejmujących mistrzostwa świata i zawody kontynentalne, awans na igrzyska w konkurencji “wspinaczka na czas” wywalczyła m.in. rekordzistka świata, Polka Aleksandra Mirosław. 

Kraj może w tej konkurencji wystawić maksymalnie dwie zawodniczki i dwóch zawodników, ale muszą oni uzyskać taką przepustkę na zawodach kwalifikacyjnych. Na polu walki pozostało jeszcze pięcioro naszych reprezentantów, Wśród nich jest pochodząca z Lublina Patrycja Chudziak. 

Lublinianka będzie starać się o bilet do Paryża w ramach Olympic Qualifier Series, na które złożą się dwa duże spotkania kwalifikacyjne. Pierwsze zawody odbędą się w dniach od 16 do 19 maja w Szanghaju, drugie będą miały miejsce w Budapeszcie między 20 a 23 czerwca. By dostać się na igrzyska, Chudziak będzie musiała pokonać rywalki w łącznym rankingu po dwóch startach. 

Reprezentant lubelskiego klubu walczy o bilet na olimpijski basen

Jedną z najczęściej oglądanych dyscyplin na Letnich Igrzyskach Olimpijskich jest pływanie. `Tym razem zawody pływackie odbędą się w dniach 27 lipca - 4 sierpnia 2024 r. w Défense Arena. Łącznie odbędzie się 37 konkurencji pływackich - 18 męskich, 18 żeńskich i jedna mieszana. 

Polacy walczyli o minima olimpijskie w listopadzie ub. roku podczas zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbyły się w Termach Maltańskich w Poznaniu. Obecnie obowiązują dwa rodzaje olimpijskich minimów: Olympic Qualification Time (OQT) oraz Olympic Consideration Time (OCT). Do tej pory wywalczyło je osiem osób - Ksawery Masiuk. Laura Bernat, Adela Piskorska, Jakub Majerski, Krzysztof Chmielewski, Michał Chmielewski, Katarzyna Wasick i Dominika Sztandera. 

O przepustkę wciąż stara się m.in. młody lublinian Kacper Stokowski. Podczas zawodów w Poznaniu udało mu się zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w Katarze, które odbędą się w dniach 11-18 lutego 2024. Od 25 do 28 kwietnia w Lublinie będą z kolei rozgrywane główne mistrzostwa Polski, dające możliwość wypełnienia minimum na igrzyska olimpijskie. Reprezentant AZS UMCS Lublin ma duże szanse na sukces, przez Polski Związek Pływacki wskazywany jest jako jeden z faworytów do uzyskania przepustki do Paryża. Szansę na zdobycie kwalifikacji pływacy mają  do 23 czerwca 2024 roku.

Wymienionych sportowców w przygotowaniach do igrzysk w Paryżu wspiera Kaman Sport Group -  organizacja zajmująca się kompleksowym wspieraniem perspektywicznych, wybitnie uzdolnionych młodych sportowców na ich drodze do sukcesu. W ramach programu “Nadzieje Olimpijskie” stworzona przez organizację fundacja KSG Olympic Dreams zapewnia przyszłym mistrzom olimpijskim optymalny rozwój w postaci wsparcia finansowego, merytorycznego, trenerskiego, menedżerskiego, psychologicznego oraz prawnego.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: oLIVE media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Karate zdrowszą i tańszą alternatywą dla rozwoju dzieci Biuro prasowe
2024-07-26 | 09:00

Karate zdrowszą i tańszą alternatywą dla rozwoju dzieci

Kilka, a czasem kilkanaście i kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie to wydatki, z którymi muszą liczyć się rodzice posyłający swoje pociechy na treningi sportowe. Wartą
Sport Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę?
2024-07-23 | 10:00

Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę?

Polacy zdają sobie sprawę ze znaczenia aktywności fizycznej, jednak mimo to większość z nas nie spełnia zaleceń WHO w tym zakresie. Co ciekawe, powodem nie zawsze jest brak czasu, a
Sport Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki
2024-07-22 | 12:00

Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki

Na kanale YouTube @Meczyki1 pojawia się nowy format Czas Decyzji powered by G-SHOCK, w którym Janusz Walczuk, ambasador marki G-SHOCK i Radosław Przybysz zaproszą najciekawszych ludzi ze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Patrzenie na zieleń może zwiększyć komfort życia mieszkańców miast. Najbardziej kojąco działał widok drzew

Zmniejszenie odczucia lęku i zwiększenie odprężenia to główne korzyści wynikające z nawet wzrokowego kontaktu z zielenią – dowiedli brytyjscy i izraelscy naukowcy. Okazało się, że największe korzyści czerpiemy z patrzenia na drzewa, a wyraźny dobroczynny wpływ natury na dobrostan psychiczny można zauważyć nawet po krótkim spacerze. To ważne wskazówki dla urbanistów, które mogą być pomocne w optymalnym planowaniu przestrzeni miejskiej. Kontakt wzrokowy z zielenią nie wpływa natomiast na zdolności poznawcze.

Gwiazdy

Edyta Herbuś: Joga pozwala mi zadbać o systematyczny przepływ dobrej energii i harmonię. Mam bardzo dobry kontakt ze swoim ciałem

Tancerka kompleksowo dba o swoje zdrowie i o ciało. Nie daje sobie taryfy ulgowej i zawsze, niezależnie od ilości obowiązków zawodowych, stara się znaleźć czas, by wykonać pakiet ulubionych ćwiczeń. Edyta Herbuś zdążyła się już przekonać, że niezwykle korzystny wpływ na jej kondycję i dobre samopoczucie ma także joga. Systematyczne jej praktykowanie umożliwia bowiem swobodny przepływ energii i pozwala utrzymać życiową równowagę. Nie ukrywa więc, że jest wielką miłośniczką tej aktywności i poleca ją także innym.

Handel

E-konsumenci wybierają jak najszybsze i najprostsze opcje płatności online. Coraz bardziej interesują się płatnościami odroczonymi i ratalnymi

Szybkie płatności, a w szczególności Blik, to metody najchętniej wybierane przez klientów podczas zakupów internetowych. W ostatnim czasie rośnie jednak popularność płatności odroczonych oraz rozłożenia płatności na raty – twierdzą przedstawiciele e-commerce. Niezmiennie ktoś, kto chce osiągnąć sukces w handlu w sieci, musi oferować wszystkie możliwe metody płatności. Jeśli klient nie znajdzie na stronie swojej ulubionej, zwykle rezygnuje z zakupu.