NASTROJOWY, GWIAZDKOWY I SZAMPAŃSKI GRUDZIEŃ W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
NASTROJOWY, GWIAZDKOWY I SZAMPAŃSKI GRUDZIEŃ
W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
Najpiękniejsze świąteczne melodie w wykonaniu Sabiny Jeszki i Kuby Badacha, rozpisana na orkiestrę opowieść o damsko-męskich relacjach w romantycznej odsłonie niedzielnego cyklu „W samo południe”, a na dobre zakończenie roku – przebojowe i taneczne niewyrywanie foteli. Teatr Muzyczny w Łodzi przygotował na grudzień dużą dawkę muzycznych emocji.
– Grudzień będzie dla nas niezwykle intensywny, bo jak co roku postaramy się dać widzom chwilę wytchnienia od przedświątecznej gonitwy, rozjaśnić im czas jesienno-zimowej szarugi pięknymi melodiami w mistrzowskim wykonaniu i zapewnić piękną oprawę sylwestrowej nocy – zapowiada Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi.
Już w tę niedzielę, 3 grudnia, o godz. 12.00, teatr przy Północnej zaprasza na kolejną odsłonę znanego cyklu kameralnych koncertów „W samo południe”. Program zatytułowany „Kobieta, czyli fraszka muzyczna w obronie mężczyzn” stawia pytania o to, czy związek kobiety i mężczyzny to prosta, czy raczej zagmatwana sprawa, i o to, co jest źródłem nieporozumień między kochankami. Odpowiedzi na nie podejmą się soliści Teatru Muzycznego w Łodzi: Agnieszka Gabrysiak i Szymon Jędruch. Poprowadzą publiczność przez ścieżki miłosnych historii, za drogowskaz obierając utwory, z „Czarodziejskiego fletu” Mozarta, „Księżniczka czardasza” Kálmána, musicalu „Skrzypek na dachu” Bocka czy przebojów Kabaretu Starszych Panów, takich jak niezapomniane „Przeklnę Cię”. Orkiestrę Teatru Muzycznego w Łodzi poprowadzi Elżbieta Tomala-Nocuń.
Kilka dni później w świąteczny nastrój wprowadzi słuchaczy Sabina Jeszka, której gościnnie towarzyszyć będzie Kuba Badach. Wspólnie wykonają utwory z płyty Sabiny Jeszki „My Christmas Dream”. Ta mistrzowsko przygotowana kompilacja najpiękniejszych utworów świątecznych, stworzona została we współpracy ze znakomitym producentem i dyrygentem – Jackiem Tarkowskim.
– Pragnę, aby każdy słuchając tej płyty przeniósł się do czasów beztroskiego dzieciństwa, rozmarzył się choć przez chwilę i poczuł wewnętrzny spokój – podkreśla Sabina Jeszka.
Na płycie artystce towarzyszy orkiestra, jednak w czasie łódzkiego koncertu 12 grudnia, o godz. 19.30, „Christmas Song”, „I’ll Be Home For Christmas”, „Santa Baby”, „All I Want For Christmas Is You” czy „White Christmas” zagrane zostaną w nieco bardziej kameralnym składzie.
W sylwestrowy wieczór, 31 grudnia, o godz. 21.00, widzowie będą mogli wyruszyć w sentymentalną podróż muzyczną ze spektaklem „Prosimy nie wyrywać foteli” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Krótką historię muzyki rozrywkowej drugiej połowy XX wieku budują utwory wykonywane przez artystów takich jak Elvis Presley, Michael Jackson, zespoły The Beatles, Queen czy Abba, a także przez Skaldów, Marylę Rodowicz czy Maanam. W tym energetycznym muzycznym show popis swoich umiejętności wokalnych dają: Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Paulina Łaba-Torres, Paweł Erdman, Maciej Pawlak, Piotr Płuska i Marek Prusisz.
Szczegółowy grudniowy repertuar znajduje się na www.teatr-muzyczny.lodz.pl. Bilety na spektakle i pozostałe wydarzenia można kupić online oraz w kasach teatru.
![ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1698757286,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
![SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”](/files/_uploaded/glownekonf_1669620857,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
![TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.](/files/_uploaded/glownekonf_1840727216,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.