Komunikaty PR

Nieinwazyjny sposób na blizny po operacjach! To działa!

2021-01-20  |  14:30
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.04 MB )

Wszelkiego rodzaju operacje niosą zawsze za sobą pamiątkę w postaci blizny. Czasem mogą być one bardziej ukryte, a czasem widoczne. Niektórzy nie zwracają na nie uwagi, a innym bardzo przeszkadzają. Co robić, jeśli chcemy pozbyć się takich śladów na ciele? Jak wygodnie zmniejszyć widoczność blizny po operacjach plastycznych, chirurgicznych i po cesarskim cięciu? Jeśli myślisz o nieinwazyjnych metodach, wybierz plastry lub maści silikonowe! Jak działają i jak je stosować? Wyjaśniamy!

Blizna po operacji pozostaje zawsze. Jej ostateczny wygląd zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne predyspozycje, mikrouszkodzenia powstałe w trakcie operacji czy zastosowany sposób szycia. Ważna jest też jej właściwa pielęgnacja.  

Pielęgnuj swoją bliznę

Po przebytej operacji musisz sobie dać czas na rekonwalescencję. Warto już w szpitalu przyjrzeć się jak wygląda pielęgnacja rany pooperacyjnej wykonywana przez pielęgniarki, a następnie przy wypisie dowiedzieć się jak powinno się takie czynności wykonywać w domu i kiedy zgłosić się na konsultację. Przede wszystkim najważniejsze jest, abyś pamiętała o higienie. A kiedy rana się już zagoi, warto rozpocząć terapię blizny. Im szybciej się o nią zatroszczysz, tym lepsze osiągniesz rezultaty. Jeśli blizna jest w widocznym miejscu pamiętaj, żeby chronić ją przed promieniami słonecznymi, gdyż zakłócają one naturalny proces tworzenia się blizny lub sprawiają, że dochodzi do pojawiania się przebarwień.

Wygodne plastry silikonowe na blizny

Jeśli chciałabyś pozbyć się blizny w sposób nieinwazyjny, to rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze! O czym mowa? Zastosuj plastry silikonowe BLIZCARE® Regular, które możesz docinać w dogodny sposób – tak, aby dopasowały się perfekcyjnie do Twojej blizny! Takie plastry to wygodne rozwiązanie na blizny w trudno dostępnych miejscach lub te, które znajdują się pod ubraniami. Plastry BLIZCARE® Regular występują w różnych kształtach i rozmiarach. Musisz wiedzieć, że największy plaster ma aż 25cm x 5cm, czyli będzie dostosowany do naprawdę dużych blizn pooperacyjnych. Natomiast dla blizn po cesarskim cięciu wybierz dedykowany produkt BLIZCARE® PRO, który ma już odpowiedni rozmiar. Jeśli jesteś po mastopeksji, wybierz BLIZCARE® PRO z kształtem plastrów dopasowanym do blizn po właśnie tego typu specjalistycznych zabiegach. Dzięki takim plastrom nie musisz obawiać się o wycieranie się ze skóry dobroczynnego silikonu. Zakładasz ubrania i możesz poczuć się swobodnie, a plaster będzie działał nieprzerwanie. Prawda, że proste? A jeśli twoja blizna znajduje się w widocznym miejscu, to też nic strasznego! Plastry są przezroczyste, dyskretne, komfortowe w noszeniu, idealnie przylegają do skóry.

Poznaj doskonałe efekty, które przyniosą ulgę 

Proces gojenia się ran i powstawania blizny może potrwać kilka miesięcy. Jednak pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz kurację, tym lepsze osiągniesz efekty. Najkorzystniej stosować plastry w okresie do dwóch lat po zamknięciu rany. Dzięki zastosowaniu plastrów na powierzchni skóry powstaje cienka, elastyczna, oddychająca i nieprzepuszczalna dla wody membrana, to sprawia, że blizna utrzymuje właściwą wilgotność. Jakich efektów możesz się spodziewać? Dzięki plastrom BLIZCARE® Regular lub BLIZCARE® PRO blizna stanie się jaśniejsza, mniej widoczna, bardziej elastyczna. Plastry spowodują, że zmniejszy się ryzyko powstawania bliznowców i blizn przerostowych, zniknie uczucie świądu i napięcia, dzięki temu będziesz się czuć bardziej komfortowo!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó Biuro prasowe
2024-04-22 | 10:48

Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó

Mówi się „jesteś tym, co jesz” - to popularne powiedzenie nabiera jeszcze większego sensu, jeśli skupimy się na kondycji jamy ustnej. Ta część naszego organizmu jest
Uroda Czego potrzebują włosy kręcone?
2024-04-18 | 15:00

Czego potrzebują włosy kręcone?

Piękne, sprężyste i zdrowo wyglądające loki to beauty-marzenie nie tylko włosomaniaczek. By mogły olśniewać, włosy kręcone wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Eksperci
Uroda Menopauza nie jest chorobą
2024-04-17 | 01:00

Menopauza nie jest chorobą

Menopauza często traktowana jest jak choroba, głównie przez towarzyszące jej liczne objawy, które bywają bardzo nieprzyjemne. Do najczęstszych należą: uderzenia gorąca,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Nazywam Małgosię Rozenek terminatorem. Ona jest niesamowicie ambitną i zdyscyplinowaną kobietą

Wokalista nie ukrywa, że z dużą przyjemnością stanął do rywalizacji z Małgorzatą Rozenek-Majdan w biathlonie. Szybko się jednak przekonał, że prezenterka nie będzie łatwym przeciwnikiem i trzeba nie lada wysiłku, by jej dorównać. A i sama konkurencja przysporzyła mu niemało problemów.

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.