Nieśmiertelna biel w nowoczesnym apartamencie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Apartament projektu Black Deer Workshop, to dowód na to, że biel we wnętrzach wciąż ma się dobrze. Swobodna, minimalistyczna przestrzeń z industrialną nutą jest bezpretensjonalna, ale pełna wyrazu. Nic dziwnego, że jest miejscem realizacji sesji fotograficznych oraz planów filmowych. Realizacja została nagrodzona w 11 edycji konkursu VASCO Integracja.
Jasna, otwarta przestrzeń, w której w roli głównej występuje biel i drewno – brzmi przewidywalnie? Nic bardziej mylnego. Realizacja architekt Magdaleny Śliwki z pracowni Black Deer Workshop wyróżnia się swobodnym podziałem przestrzeni. Funkcje i miejsca wzajemnie się tu przenikają. Dominują naturalne materiały, połączone z industrialnymi nawiązaniami – ta kompozycja nie mogła się nie udać.
Wyjście poza schemat
Projekt miał być przede wszystkim spójny i bezpretensjonalny. Apartament jest dla właścicieli miejscem wypoczynku, pracy oraz spotkań w większym gronie. Część dzienną tworzy dyskretny aneks kuchenny, duży jadalniany stół oraz strefa wypoczynkowa wzbogacona o… huśtawkę. Pod jedną ze ścian umieszczono blat roboczy – idealny do pracy zdalnej. Ta część apartamentu została wzbogacona o pokój kąpielowy z wolnostojącą wanną, umieszczony za oszklonymi drzwiami z wyraźnie zarysowaną, czarną kratownicą. Z wanny można oglądać filmy wyświetlane z rzutnika na ścianie nad biurkami. Łazienka jest spójna z całą aranżacją. Króluje w niej beton oraz duet czerni i bieli. Tu również występują industrialne dodatki w postaci oświetlenia nad umywalką oraz stylowego czarnego grzejnika VASCO, który idealnie wpisuje się w tę kompozycję.
Diabeł tkwi w szczegółach…
Niebanalny, swobody charakter apartament zawdzięcza starannie dobranym detalom. W strefie dziennej zamiast klasycznego stolika kawowego zdecydowano się na stoliki z pni drzew. Ozdobą tej części apartamentu jest także dekoracja wykonana z podwieszanej na łańcuchach belki i owiniętych wokół żarówek. Między stanowiskami do pracy w domu umieszczono miły akcent w postaci drewnianej skrytki dla charta właścicieli. Ta wyjątkowa przestrzeń sprzyja twórczym projektom. Co jakiś czas zmienia się w plan filmowy bądź studio fotograficzne.
O nagrodzie
Wyróżniony przez VASCO projekt otrzymał drugie miejsce w 11 edycji konkursu VASCO Integracja. Komisja konkursu składająca się z przedstawicieli środowiska architektów wnętrz oraz mediów, pod przewodnictwem Joanny Walendzik-Stefańskiej z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przyznawała nagrody w dwóch kategoriach: projektów zrealizowanych i projektów koncepcyjnych.
Powierzchnia: 100 m2
Projekt: Magdalena Śliwka, Black Deer Workshop
Fot. Pion Studio
Więcej informacji na stronie: http://www.vascoart.pl/konkurs/#post-10877
Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascoart.pl/

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.