Komunikaty PR

Nieudany makijaż permanentny? Z pomocą przychodzi laseroterapia!

2020-02-21  |  10:45
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Krupicka
365 agencja

Wadowicka 7
30-363 Kraków
katarzyna|365agencja.pl| |katarzyna|365agencja.pl
537 010 537
www.365agencja.pl
Do pobrania Vesuna ( 1.29 MB )

Makijaż permanentny z założenia ma podkreślać urodę w taki sposób, aby nie trzeba było codziennie nakładać dużej ilości kolorowych kosmetyków. Jednak zdarza się, że osoba niedoświadczona wykona taki zabieg w nieumiejętny sposób, a nieestetyczne efekty jej pracy zostaną z nami na wiele miesięcy. Jak temu zaradzić?

Nowoczesne technologie kosmetologiczne umożliwiają współczesnym kobietom wiele bardzo wygodnych rozwiązań. Z całą pewnością makijaż permanentny należy do jednego z nich. Niestety nie każdy salon, który wykonuje taki zabieg, jest do tego odpowiednio przygotowany. W Internecie można znaleźć sporo przykładów błędnie wykonanego makijażu, np. krzywych lub drastycznie ciemnych brwi. Konsekwencją czyjejś pomyłki jest nieestetyczny „tatuaż” na twarzy, który zamiast upiększać lub maskować pewne niedoskonałości, dodatkowo je uwypukla, a do tego sprawia duży kłopot, którego nie tak łatwo się pozbyć.

Dlaczego tak trudno usunąć makijaż permanentny?

Trwały makijaż to nic innego jak tatuaż wykonany na skórze twarzy. Od prawdziwego różni go głębokość umieszczenia barwnika za pomocą aparatu igłowego w warstwach naskórka. Igła do takiego zabiegu jest jednorazowego użytku, a pigment wykonany z naturalnych składników, aby nie wywoływał stanów alergicznych.

Odległość umieszczenia barwnika w skórze jest wystarczająco głęboka, aby podczas ścierania naskórka, dopiero po kilku lub kilkunastu miesiącach (w zależności od obszaru poddanego makijażowi) tracił swoją intensywność. To mocno utrudnia usunięcie pigmentu, jeśli zabieg został źle wykonany. Ponadto wspomniane ścieranie nie jest w stanie usunąć go całkowicie. Zawsze, nawet po kilkunastu miesiącach lub dłuższym czasie zostanie po nim ślad, najczęściej mocno wypłowiały i w kolorze szarości, fioletu lub czerwieni.

 

Laser na ratunek!

Laserowe usuwanie nieudanego makijażu permanentnego jest jedynym z najskuteczniejszych sposobów na jego korektę lub całkowite pozbycie się. Lasery pikosekundowe, takie jak FOTONA StarWalker i Discovery Pico, świetnie sobie z tym radzą. Ich działanie opiera się na impulsach pikosekundowych, które mają na celu rozbicie na drobny pył cząsteczek barwnika pod skórą. W takiej formie zostaje on w naturalny sposób wydalony z organizmu.

– Tego rodzaju zabieg wykazuje bardzo wysoką skuteczność w usuwaniu niechcianego makijażu permanentnego. Wystarczy wykonać go w kilku seriach i we właściwych odstępach czasowych, ale już po jednym widać pierwsze efekty i blaknący barwnik – twierdzi mgr kosmetolog Emilia Dawiec z krakowskiej Kliniki VESUNA. – Laserowe usuwanie trwałego makijażu jest bezpieczne, można przeprowadzać je nawet na górnej lub dolnej powiece, oczywiście z wcześniejszym zabezpieczeniem gałek ocznych przed światłem lasera – dodaje.

Szybkość usuwania makijażu zależy od intensywności pigmentu, koloru, a także głębokości jego osadzenia. Fototyp skóry oraz indywidualna reakcja na światło lasera także mają duże znaczenie. Wykonanie zabiegu należy skonsultować z wykwalifikowanym kosmetologiem i razem z nim dobrać odpowiednią liczbę powtórzeń naświetleń, aby rezultat był zadowalający.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Nowa pasta Colgate Smile for Good w tubce nadającej się w pełni do recyclingu Biuro prasowe
2020-04-02 | 13:00

Nowa pasta Colgate Smile for Good w tubce nadającej się w pełni do recyclingu

Tubka pasty Colgate Smile for Good jako pierwsza tubka Colgate została uznana przez RecyClass za całkowicie zdatną do recyklingu. Firma Colgate-Palmolive zdecydowała podzielić się swoją
Uroda #ZOSTAŃWDOMU i poznaj potrzeby swojej skóry
2020-04-01 | 16:06

#ZOSTAŃWDOMU i poznaj potrzeby swojej skóry

Sytuacja pracy zdalnej, rezygnacja ze spotkań biznesowych i brak konieczności dojazdów, otwiera przed nami możliwość zadbania o te czynności, na które nie mamy zazwyczaj czasu
Uroda Jak być piękną podczas kwarantanny?
2020-03-30 | 09:00

Jak być piękną podczas kwarantanny?

Jak zadbać o piękną twarz i ciało, gdy wszystkie salony kosmetyczne są zamknięte? Siedząc podczas kwarantanny w domu i nie mając dostępu do usług profesjonalistów, łatwo wypaść

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Karolina Gilon: Widzę się w roli jurorki. Może zagram w filmie i poprowadzę festiwal muzyczny

Modelka nie kryje satysfakcji z tego, że jej kariera w Polsacie nabrała szybkiego tempa. W przyszłości chciałaby jeszcze sprawdzić się w roli gospodyni dużego festiwalu muzycznego i jurorki w talent show. Karolina Gilon ma w zanadrzu jeszcze wiele umiejętności, niewykluczone więc, że kiedyś zaprezentuje się na parkiecie „Tańca z gwiazdami” bądź w innym popularnym programie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Seriale

Wiktoria Gąsiewska: Moja buzia dosyć mocno się zmieniła od czasu początków „Rodzinki.pl”. Fajnie zobaczyć coś, co się nagrywało 5–10 lat temu

„Rodzinka.pl” to serial telewizyjny, który przez wiele lat cieszył się ogromną popularnością. Niedawno media obiegła wiadomość, że projekt został zakończony. W konsekwencji 15. sezon serialu okazał się ostatnim. Aktorzy otwarcie przyznają, że nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Wiktoria Gąsiewska, która przez lata wcielała się w rolę Agaty, tłumaczy, że dla wszystkich była to zarówno niespodziewana, jak i bardzo przykra wiadomość.

Żywienie

Magda Gessler: W tych trudnych czasach należy zachować dietę bardzo bogatą w witaminę C. Uodparniają kiszonki, kwaśnica, żurek, sok z malin

Restauratorka tłumaczy, że jednym ze sposobów ograniczenia ryzyka zachorowania na COVID-19 jest włączenie do diety bardzo dużej ilości witaminy C, która podnosi odporność. Są w nią bogate między innymi wszelkiego rodzaju kiszonki, konfitury i soki. Ostatnio zdecydowała się na otwarcie sklepu internetowego Schronisko Smaków, w którego ofercie są przetwory i dania takie jak żurek czy kwaśnica.