Komunikaty PR

NOT FAIR. Targi sztuki

2020-08-26  |  11:00
Biuro prasowe

NOT FAIR, 4–6 września 2020

 

Targi Sztuki Współczesnej

 

DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

NOT FAIR to jedno z najważniejszych wydarzeń otwarcia jesiennego sezonu artystycznego w Warszawie. W Polsce brakuje profesjonalnych targów sztuki współczesnej. W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 większość międzynarodowych targów zostało odwołanych lub przeniesionych do Internetu. Te polskie galerie, które są aktywne międzynarodowo, nie miały zatem szans pokazania najnowszych i najciekawszych prac reprezentowanych przez siebie artystek i artystów ekspertom i szerszej publiczności. Dlatego DESA Unicum postanowiła wesprzeć polskie galerie oddając im swoją przestrzeń. Dzięki gościnie domu aukcyjnego lokalni odbiorcy będą mieli okazję obejrzeć je w Warszawie. Umożliwi ona galeriom także dotarcie do nowych odbiorców, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się bliżej z programem i ofertą galerii reprezentujących artystów współczesnych. Krajowej publiczności przybliżona zostanie formuła wysokiej jakości targów sztuki.  Aby mogło odbyć się to w bezpieczny i sprzyjający sposób, nacisk położony został na jakość a nie na ilość. W NOT FAIR udział weźmie szesnaście wybranych galerii, które pokażą specjalnie przygotowane prezentacje solowe lub duety. Będzie to unikalna okazja do bliższego zapoznania się z twórczością młodych oraz uznanych już międzynarodowo artystów w jednym miejscu – przestronnej i centralnie zlokalizowanej siedzibie DESA Unicum.

 

Na stronie internetowej domu aukcyjnego zaprezentowane zostaną po trzy prace z każdej galerii. Większy ich wybór obejrzeć można będzie na na wystawie w jego siedzibie podczas pierwszego wrześniowego weekendu.

 

galerie / artystki i artyści

 

BWA Warszawa: Sławomir Pawszak

Dawid Radziszewski: Marian Szpakowski, Marcin Zarzeka

Fundacja Profile: Teresa Tyszkiewicz

Le Guern: Tomasz Baran, Irmina Staś

LETO: Angelika Markul

Lokal_30: Jan Możdżyński, Anna Orbaczewska

Monopol: Łukasz Korolkiewicz

Piktogram: Dorota Jurczak

Pola Magnetyczne: Agata Bogacka, Nicolas Grospierre

Polana Institute: Olga Micińska, Mikołaj Sobczak

Propaganda: Ada Zielińska

Raster: Janek Simon, Zbigniew Rogalski

Rodriguez: Marlon de Azambuja, Michał Martychowiec

Stereo: Wojciech Bąkowski

Wschód: Jarosław Fliciński

oraz

Instytut Fotografii Fort: Michał Szlaga

 

Wstęp wolny

 

Dyrekcja NOT FAIR 2020:

Marta Kołakowska, właścicielka galerii LETO

Michał Woliński, dyrektor galerii Piktogram, założyciel NOT FAIR

Organizacja: Stowarzyszenie Piktogram

 

Gospodarz: Dom aukcyjny DESA Unicum

Sponsor: White Stone Development

Partnerzy:

Vogue Polska

Kawa Popularna

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

 

@not.fair

www.notfair.pl

kontakt: info@notfair.pl


 

https://desa.pl/pl/wystawy/not-fair/

 

https://www.facebook.com/events/880356435821553/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.