Nowe kierunki tanich linii i szeroka oferta biur podróży na sezon zimowy
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Można już planować wyloty z wrocławskiego lotniska jesienią i zimą. Ryanair ogłasza trzy kolejne nowe połączenia niskokosztowe – do Anglii, Włoch i na Cypr. Do tego w ofercie biur podróży znajdziemy m.in. Zanzibar, Oman, Wyspy Kanaryjskie, Egipt i Maderę.
Linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie trzech nowych kierunków z Wrocławia. Jako pierwsze z nich, 31 października, ruszy połączenie do Pafos, na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru. To miasto wpisane na listę UNESCO, z wieloma starożytnymi zabytkami, a także przepięknymi plażami. Samoloty na trasie Wrocław-Pafos będą latały trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele.
1 listopada wystartuje nowe połączenie do Pizy, miasta doskonale znanego na całym świecie, przede wszystkim ze słynnej krzywej wieży. Zabytków jest tam jednak więcej, a dodatkowo miasto leży niedaleko wybrzeża śródziemnomorskiego i może być znakomitym punktem wypadowym do zwiedzania Toskanii. Z Wrocławia do Pizy będzie można polecieć dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.
Z kolei 3 listopada uruchomione zostanie trzecie premierowe połączenie – do Bournemouth. To miasto, a dokładniej kurort na południu Anglii, położony na klifach nad kanałem La Manche. Jest jednym z najpopularniejszych na świecie miejsc do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza surfingu. To również doskonały punkt wypadowy do zwiedzania malowniczej południowo-zachodniej Anglii. Samoloty na trasie Wrocław-Bournemouth będą latały w środy i soboty. Bilety na te połączenia są już dostępne w systemie linii Ryanair.
– Cieszymy się z kolejnych nowych połączeń wzbogacających naszą siatkę na sezon zimowy. Każdy z tych kierunków jest ciekawy dla turystów, oferuje inne atrakcje i inny klimat. Liczymy na to, że sytuacja pandemiczna nie pokrzyżuje planów przewoźnika. Widać, że linie lotnicze są gotowe do przywracania połączeń i uruchamiania nowych. To dobry prognostyk na sezon zimowy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Portugalia, Dania, Zanzibar, Wyspy Kanaryjskie
Już wcześniej linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie połączenia do Lizbony. To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Do stolicy Portugalii będzie można polecieć z Wrocławia już od 31 października. Do dyspozycji będą dwa rejsy tygodniowo – w środy i w niedziele. Połączenie będzie dostępne do marca 2022, czyli przez cały nowy sezon. Dodatkowo, w ofercie przewoźnika pojawi się połączenie do duńskiego Billund, miejscowości słynącej z Legolandu, a więc również ciekawe turystycznie, zwłaszcza dla rodzin.
Konkretyzuje się również oferta biur podróży na sezon jesienno-zimowy. Już na przełomie września i października startuje Madera, czyli portugalska wyspa na Oceanie Atlantyckim, znana z przyjaznego klimatu („Wyspa wiecznej wiosny”) i wspaniałych krajobrazów. Można również planować wypoczynek w Turcji, w Egipcie (Hurghada, Marsa Alam, Taba), na Wyspach Kanaryjskich (tu dostępne są dwa kierunki – Fuerteventura i Gran Canaria), a także na Zanzibarze, który niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. W sprzedaży jest również coraz popularniejszy i zyskujący entuzjastów Oman. – Z punktu widzenia podróżnych najważniejsze jest to, że wybór kierunków jest ciekawy i różnorodny. Najbliższy sezon zimowy zapowiada się dużo lepiej niż w ubiegłym roku i bardzo się z tego cieszymy – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wroclaw.
Sezon letni trwa
Zimowe połączenia już można rezerwować, nie warto jednak zapominać, że w sezonie letnim do dyspozycji jest nadal szeroki wachlarz ciekawych połączeń z Wrocławia, w tym kierunków południowych. Największym powodzeniem cieszą się połączenia do Włoch, Hiszpanii i Grecji. Nie brakuje też chętnych na podróż do Bułgarii, na Cypr, Maltę lub Teneryfę na Wyspach Kanaryjskich. Wielu podróżnych wybiera też nowości, czyli Zadar i Split w chorwackiej Dalmacji.
Poza połączeniami na południe pasażerowie mają też do dyspozycji szereg kierunków niskokosztowych do Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Ukrainę.
W ofercie biur podróży liderem tegorocznego sezonu wakacyjnego jest turecka Antalya, a w czołówce najpopularniejszych kierunków znajdują się również Bułgaria, Grecja, Albania, Turcja i Hiszpania. Dużym powodzeniem cieszy się też tegoroczna nowość – Olbia (Sardynia/Włochy).
Do dyspozycji jest również sporo połączeń sieciowych. Linie Lufthansa oraz SWISS realizują obecnie nawet pięć rejsów dziennie z Wrocławia do Frankfurtu, Monachium czy Zurychu. Połączenia do Amsterdamu oferują linie KLM.
Sytuacja pandemiczna sprawia, że ruch na lotnisku nadal osiąga 50-60% poziomu z 2019 roku. W lipcu tego roku port obsłużył blisko 217 tys. pasażerów. Według prognoz, w sierpniu można się spodziewać wyniku nieznacznie lepszego, oczywiście przy założeniu, że obecne warunki funkcjonowania ruchu lotniczego nie ulegną zmianie.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny
Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Moda
Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.