Nowe szampony w kostce Davines Essential Haircare
VOLU, LOVE, MOMO, DEDE – tradycyjne szampony Davines Essential Haircare już od teraz mają swoje eko-odpowiedniki w stałej formie. Włoska marka wprowadziła do partnerskich salonów fryzjerskich nowe szampony w kostce, udowadniając, że codzienna pielęgnacja włosów może być jeszcze bardziej zrównoważona.
Nowe szampony w kostce Essential Haircare od Davines to propozycja dla osób poszukujących zielonej alternatywy dla kosmetyków w plastikowych opakowaniach. Formuły 4 produktów, dbających o włosy pozbawione objętości, puszące się, odwodnione i wymagające uniwersalnej pielęgnacji, zapakowano w papier FSC, nadający się w 100% do recyklingu. Szampony w kostce są tak samo kremowe i delikatne jak ich odpowiedniki w postaci płynnej – dzięki opakowaniom zredukowanym do minimum zajmują mniej miejsca i są jeszcze bardziej przyjazne środowisku. VOLU, LOVE, MOMO i DEDE w formie stałej są 33% bardziej wydajne od tradycyjnych szamponów.
Zrównoważone Piękno od Davines
Włoska marka Davines wierzy w równowagę pomiędzy pięknem a zrównoważonym rozwojem. W 2015 roku całkowicie odnowiła formuły flagowej linii Essential Haircare, dodając do nich składniki aktywne, których uprawa jest zagrożona wyginięciem. By chronić różnorodność biologiczną na większą skalę, producent podjął współpracę z włoskimi rolnikami zrzeszonymi w ramach inicjatywy Slow Food Presidia. Teraz Davines wzbogacił system o nowe rozwiązanie, dzięki czemu osiągnął jeszcze wyższy stopień zrównoważonej produkcji.
Papierowe opakowanie nadające się do recyklingu
Papier wykorzystany do produkcji szamponów posiada certyfikat FSC, co oznacza, że pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Ponadto pełni funkcję ulotki informacyjnej oraz całkowicie nadaje się do recyklingu. Emisja dwutlenku węgla, związana z produkcją, pakowaniem, transportem i utylizacją, jest kompensowana poprzez projekt zalesiania EthioTrees, którego celem jest regeneracja gleby i lasów w północnej Etiopii.
Zielone formuły
Formuły szamponów w kostce pozbawione są silikonów, siarczanów i konserwantów. Mają także minimalny wpływ na środowisko wodne – aż 97,4% komponentów ulega biodegradacji. Składniki aktywne Slow Food są pozyskiwane za pomocą naturalnej techniki bio-maceracji wykorzystującej olej słonecznikowy, która stanowi eko-alternatywę dla tradycyjnych rozpuszczalników chemicznych. Metoda ta umożliwia wzbogacenie formuły myjącej o mieszanki środków pielęgnujących, które tworzą bogatą pianę, a także nadają włosom miękkość, połysk i ułatwiają rozczesywanie.
Davines MOMO – szampon w kostce
Nawilżający szampon do suchych i odwodnionych włosów
Zapewnia nawilżenie, miękkość i lekkość
Z ekstraktem z żółtego melona Paceco Cartucciaru – Slow Food Presidium, gospodarstwo Pani Francesci Simonte z Dattilo, Trapani
Pojemność: 100 g
Davines LOVE – szampon w kostce
Wygładzający szampon do puszących się włosów
Bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminy, o działaniu uelastyczniającym i zmiękczającym. Delikatnie oczyszcza włosy, dyscyplinując je i nadając miękkość
Z ekstraktem z oliwy Minuta – Slow Food Presidium, gospodarstwo Pana Carmelo Messina z Ficarra, Mesyna
Pojemność: 100 g
Davines VOLU – szampon w kostce
Zwiększający objętość szampon do cienkich, wiotkich włosów
Delikatnie oczyszcza włosy, sprawiając, że stają się miękkie i lekkie
Bogaty w minerały takie jak fosfor, żelazo, wapno i witaminy A, B i C
Z ekstraktem z rzepy – Slow Food Presidium, gospodarstwo Pani Donatelli Ferraris z Caprauny, Cuneo
Pojemność: 100 g
Davines DEDE – szampon w kostce
Delikatny szampon do wszystkich rodzajów włosów
Idealny do częstego stosowania
Z ekstraktem z czerwonego selera – Slow Food Presidium, gospodarstwo Pana Giancarlo i Pana Doriano Pozzatello z Orbassano, Turyn
Pojemność: 100 g
![Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu Biuro prasowe](/files/708928260/rituals-japan-2,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
![4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry](/files/708928260/103-adobestock-219273945,w_253,wo_300,ho_169,r_jpeg,_small.jpg)
4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
![Maść Rokitnikowa](/files/_uploaded/glownekonf_470437927,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.