Nowe uchwyty rowerowe od marki Hama. W sam raz na wiosnę
Producent wprowadził do swojej oferty cztery modele praktycznych uchwytów do jednośladów z odmiennymi rodzajami mocowania do kierownic i pasujące do smartfonów o różnych rozmiarach. Fani dwóch kółek powinni być zadowoleni nawet podczas jazdy w długiej trasie w deszczu.
Sezon rowerowy lada moment startuje. Czas więc pomyśleć nie tylko o swojej ukochanej maszynie, ale o dodatkowych gadżetach, ułatwiających cieszenie się z pokonywania kolejnych kilometrów. No właśnie, co zrobić z telefonem w trakcie przejażdżki? Najlepiej nie chować go w kieszeni odzieży, bo tracimy wtedy szansę na ciągłe i wygodne obsługiwanie go podczas jazdy oraz obserwowanie powiadomień czy wyznaczonej trasy na Google Maps. Dlatego producent Hama uzupełnił swoje portoflio o cztery modele uchwytów rowerowych na smartfon o czarnej kolorystyce – każdy o nieco innych funkcjach i przeznaczony dla innych urządzeń oraz potrzeb rowerzystów.
Pierwsza propozycja to uchwyt rowerowy dla smartfonów o szerokości od 5 do 9 cm. Instaluje się go do kierownicy jednośladu w prosty sposób za pomocą zacisku i śruby, zaś telefon jest mocowany przy użyciu szczęk z możliwością indywidualnej regulacji w podanym wyżej zakresie. Ciekawą funkcją jest możliwość dowolnego obrotu o 360 stopni i ustawienia urządzenia w pozycji pionowej lub poziomej dzięki kulowemu przegubowi. Telefon jest zabezpieczony dzięki gumie, a w każdej chwili można go szybko zdjąć z uchwytu, za co odpowiada specjalny przycisk. Można w nim umieścić smartfony w etui. Co istotne, uchwyt pasuje do kierownic o średnicy do 3 cm. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 99 zł.
Następny z uchwytów jest przeznaczony dla smartfonów o szerokości od 6 do 8 cm i wysokości 13-15 cm. Pasuje do kierownic o średnicy od 2 do 3,5 cm. Montaż do drążka kierownicy przebiega łatwo i sprawnie dzięki gumowej opasce z możliwością indywidualnego dopasowania. Telefon mocujemy bezpiecznie dzięki stabilnemu osadzeniu krawędzi w silikonowych paskach, a sam ten materiał absorbuje wstrząsy w trakcie jazdy po nierównym terenie. Producent wycenił ten model na 49 zł.
Jeszcze innym rozwiązaniem, przydającym się szczególnie na długich wyprawach z ryzykiem oberwania chmury, jest wodoszczelny uchwyt o nazwie Slim. Niestraszne są mu krople deszczu i zachlapanie. Pasuje do większości smartfonów o szerokości do 8 cm i wysokości do 16 cm. Średnica otworu przez który można wsunąć telefon to 4 cm. Instalowany do kierownicy jest ponownie przy użyciu zacisku i śruby. Został wykonany z wytrzymałego nylonu, a przezroczysty przód futerału pozwala na klarowne obserwowanie ekranu i wyświetlanych na nim treści czy powiadomień.
Ostatnią i najbardziej zaawansowaną propozycją od marki Hama jest również wodoszczelny uchwyt Multi, pełniący dodatkowo funkcję pełnowartościowego futerału. Powstał z myślą o smartfonach o szerokości do 8 cm i wysokości do 16 cm. Średnica otworu, przez który da się umieścić telefon wynosi w tym przypadku 4 cm. I tutaj przezroczysty przód futerału daje nam możliwość uważnego patrzenia na ekran. Uchwyt można obracać w zakresie 360 stopni. Materiał wykonania to tworzywo sztuczne, które maksymalnie chroni urządzenie w środku przed wilgocią i kroplami deszczu. W dodatku w futerale nie zabrakło kieszonki, w której można schować portfel, kable, drobne przedmioty czy powerbank. Uchwyt może się też pochwalić osłoną przeciwsłoneczną. Producent zadbał też o specjalny otwór na kabel USB.
Cena dwóch ostatnich modeli uchwytów zostanie podana wkrótce na oficjalnej stronie producenta https://pl.hama.com. Tam też można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami prezentowanych produktów.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.