Noworoczne show w wyjątkowym wydaniu – Manufaktura zaprasza na sylwestra
Sylwester w Manufakturze to już wieloletnia, huczna tradycja. Pokazy fajerwerków, innowacyjne drony, koncerty, a teraz przyszedł czas na… spektakularny pokaz laserów! Impreza będzie doskonałą okazją dla łodzian do wspólnego spędzenia czasu i wejścia w Nowy Rok – także całymi rodzinami.
Sylwester w Manufakturze
31.12, od godz. 23 do 1
Jak najlepiej przywitać Nowy Rok? Oczywiście w Manufakturze! Aby odpowiednio uczcić tegorocznego sylwestra, a jednocześnie być w zgodzie ze społecznymi oczekiwaniami, Manufaktura postawiła na innowacyjny pokaz laserów w towarzystwie najlepszej, energicznej muzyki.
Impreza rozpocznie się o godzinie 23 – goście zebrani na rynku będą mogli bawić się przy dj’skim secie, a także odwiedzać czynne restauracje na rynku Manufaktury i punkty gastronomiczne – m.in. Pijaną Wiśnię, beczkę z Grzańcem, Whiskey in the Jar, Tawernę, Al Dente, Galicję czy Restaurację Tajską Hot Spoon. Na imprezy zamknięte tego dnia zapraszają Manuarte, Whiskey in the Jar, a także Pankejk i Mexican.
Chwilę przed północą rozpocznie się wspólne odliczanie, a o godz. 24 rozpocznie się wyjątkowy pokaz laserów w akompaniamencie muzyki. – Wiemy, że wielu łodzian z chęcią wita wspólnie z nami Nowy Rok i zawsze z niecierpliwością czeka na sylwestrowe atrakcje. W tym roku, chcąc zatroszczyć się o zwierzęta i środowisko, postawimy na pokaz laserowy, zamiast fajerwerków. Zapewniamy, że show będzie równie piękne, a niebo nad Manufakturą rozświetlone mnóstwem barw – mówi Monika Langner, rzeczniczka prasowa Manufaktury. – To doskonała okazja, by spędzić ten czas w rodzinnej, ciepłej atmosferze – dodaje.
*Ze względów bezpieczeństwa na rynek Manufaktury nie będzie można wnosić własnych materiałów pirotechnicznych ani alkoholu. W centralnym punkcie rynku, przed budynkiem galerii handlowej, będzie wydzielona bezpieczna strefa rodzinna, w której rodziny z małymi dziećmi będą czuły się komfortowo, a tego wieczoru cały rynek będzie objęty szczególnym dozorem ochrony.
![Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_998372210,w_224,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
![Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni](/files/_uploaded/glownekonf_816214440,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
![NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA](/files/_uploaded/glownekonf_1762948436,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.