Nowy Dział Komunikacji Avon Polska
Zmiany organizacyjne: Dział Komunikacji w Avon
W firmie Avon pojawiły się zmiany mające zwiększyć efektywność komunikacji marki. W tym celu utworzony został zintegrowany Dział Komunikacji, w skład którego wchodzą zespoły Field Communication (Komunikacji do Konsultantek) oraz PR, CSR i Komunikacji Wewnętrznej. Głównym zadaniem nowego działu jest zapewnienie synergii działań i spójności we wszystkich strukturach Avon: wsparcie sprzedaży, PR produktowy, PR korporacyjny, marketing wewnętrzny oraz społeczna odpowiedzialność biznesu.
W związku ze zmianami Ewa Grzech – związana z Avon od 2017 roku – która do tej pory pełniła funkcję External & internal Communications Manager, objęła w firmie nowe stanowisko Head of Integrated Communication.
Ewa Grzech ma 13-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania kryzysowego, społecznej odpowiedzialności biznesu, relacji z mediami, komunikacji korporacyjnej i wewnętrznej. Swoją drogę zawodową rozpoczynała w Agencji Edelman Polska. Dalszą karierę kontynuowała w Huawei Polska jako PR Manager, skąd w 2017 roku przeszła do Avon Cosmetics Polska. W nowej roli w strukturach Avon będzie odpowiadała za integrację działań komunikacyjnych przy jednoczesnej bliskiej współpracy z partnerami z działów Sprzedaży, Omnichannel oraz Marketingu.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.