O bezpiecznym seksie na Pol’and’Rock Festival 2021
Alfa Communications
ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Po roku przerwy, 29 lipca, w nowym miejscu – na lotnisku Makowice-Płoty w zachodniopomorskim rozpoczyna się 27. Pol’and’Rock Festival. Wraz z nim akcja profilaktyki oraz edukacji na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową pod nazwą „Miłość, młodość, odpowiedzialność”. Projekt realizuje zielonogórski oddział Towarzystwa Rozwoju Rodziny, który edukuje uczestników tej imprezy nieprzerwanie od 1998 roku. Tegoroczna akcja zostanie przeprowadzona dzięki środkom z grantu przyznanego Towarzystwu w konkursie Pozytywnie Otwarci.
„Na naszym stoisku dowiecie się wielu rzeczy o seksualności, relacjach i związkach, orientacji psychoseksualnej, dojrzewaniu, antykoncepcji, infekcjach przenoszonych drogą płciową, o tym, gdzie i jak bezpiecznie sprawdzić swoje zdrowie, o planowanym i chcianym rodzicielstwie, prawach seksualnych i reprodukcyjnych. Słowem wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a nie zawsze macie kogo o to zapytać – na luzie, w przystępny sposób, bez skrępowania i tematów tabu. Im więcej wiemy tym bezpieczniej możemy realizować swoją seksualność i się nią cieszyć” – zachęca dr Joanna Dec-Pietrowska, która koordynuje projekt Towarzystwa Rozwoju Rodziny – Zielona Góra.
Podczas czterech dni festiwalowych na stoisku edukacyjnym TRR dostępne będą ulotki i broszury na temat zakażeń przenoszonych drogą płciową (STI), testowania się w tym kierunku, a także profilaktyki. Będą rozmowy, ale też mini warsztaty dotyczące szacowania ryzyka, zakażenia HIV/STI, bezpiecznych zachowań oraz umiejętności interpersonalnych. Wyszkoleni edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze zorganizują gry, quizy i konkursy edukacyjne. Będą rozdawać ulotki, lubrykanty, i prezerwatywy.
„Pol’and’Rock to ważny festiwal dla tysięcy młodych ludzi w Polsce. A już w tym roku, po doświadczeniu pandemii COVID-19, może to być wydarzenie niezwykłe. Trzeba zrobić wszystko, żeby młodzież wróciła z festiwalu szczęśliwa, ale też zdrowa. Wierzę, że stoisko Towarzystwa Rozwoju Rodziny, organizacji, która zna tę imprezę, jak chyba żadna inna, przyczyni się do tego, że zarówno na niej, jak i w przyszłości uczestnicy festiwalu będą lepiej niż dotychczas dbali o bezpieczeństwo swoje i innych” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.
***
Celem programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. W ramach programu organizowany jest konkurs dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat przeznaczyła 2 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.
Dodatkowych informacji udziela:
Marta Kotula
Biuro Organizacyjne Pozytywnie Otwarci
tel: +48 507 719 570
biuro@pozytywnieotwarci.pl
www.pozytywnieotwarci.pl

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.