Komunikaty PR

O bezpiecznym seksie na Pol’and’Rock Festival 2021

2021-07-22  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl

Po roku przerwy, 29 lipca, w nowym miejscu – na lotnisku Makowice-Płoty w zachodniopomorskim rozpoczyna się 27. Pol’and’Rock Festival. Wraz z nim akcja profilaktyki oraz  edukacji na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową pod nazwą „Miłość, młodość, odpowiedzialność”. Projekt realizuje zielonogórski oddział Towarzystwa Rozwoju Rodziny, który edukuje uczestników tej imprezy nieprzerwanie od 1998 roku. Tegoroczna akcja zostanie przeprowadzona dzięki środkom z grantu przyznanego Towarzystwu w konkursie Pozytywnie Otwarci.

„Na naszym stoisku dowiecie się wielu rzeczy o seksualności, relacjach i związkach, orientacji psychoseksualnej, dojrzewaniu, antykoncepcji, infekcjach przenoszonych drogą płciową, o tym, gdzie i jak bezpiecznie sprawdzić swoje zdrowie, o planowanym i chcianym rodzicielstwie, prawach seksualnych i reprodukcyjnych. Słowem wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a nie zawsze macie kogo o to zapytać – na luzie, w przystępny sposób, bez skrępowania i tematów tabu. Im więcej wiemy tym bezpieczniej możemy realizować swoją seksualność i się nią cieszyć” – zachęca dr Joanna Dec-Pietrowska, która koordynuje projekt Towarzystwa Rozwoju Rodziny – Zielona Góra.

Podczas czterech dni festiwalowych na stoisku edukacyjnym TRR dostępne będą ulotki i broszury na temat zakażeń przenoszonych drogą płciową (STI), testowania się w tym kierunku, a także profilaktyki. Będą rozmowy, ale też mini warsztaty dotyczące szacowania ryzyka, zakażenia HIV/STI, bezpiecznych zachowań oraz umiejętności interpersonalnych. Wyszkoleni edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze zorganizują gry, quizy i konkursy edukacyjne. Będą rozdawać ulotki, lubrykanty, i prezerwatywy.

„Pol’and’Rock to ważny festiwal dla tysięcy młodych ludzi w Polsce. A już w tym roku, po doświadczeniu pandemii COVID-19, może to być wydarzenie niezwykłe. Trzeba zrobić wszystko, żeby młodzież wróciła z festiwalu szczęśliwa, ale też zdrowa. Wierzę, że stoisko Towarzystwa Rozwoju Rodziny, organizacji, która zna tę imprezę, jak chyba żadna inna, przyczyni się do tego, że zarówno na niej, jak i w przyszłości uczestnicy festiwalu będą lepiej niż dotychczas dbali o bezpieczeństwo swoje i innych” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

 

***

Celem programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. W ramach programu organizowany jest konkurs dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat przeznaczyła 2 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Marta Kotula

Biuro Organizacyjne Pozytywnie Otwarci

tel: +48 507 719 570

biuro@pozytywnieotwarci.pl

www.pozytywnieotwarci.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.