O czym warto pamiętać kupując kabinę prysznicową?
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Planujesz remont łazienki i zastanawiasz się nad zakupem kabiny prysznicowej? Jej wybór nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się to wydawać. O czym warto pamiętać?
By znaleźć odpowiednią kabinę prysznicową należy zastanowić się nad jej kształtem i wielkością, sposobem otwierania drzwi, wariantem szkła oraz możliwościami jej spersonalizowania. Oprócz tego, niezbędne są również dodatkowe akcesoria, takie jak brodzik oraz syfon. Dopiero połączenie tych wszystkich elementów sprawi, że otrzymamy produkt idealny.
Dobrze postawiona
Nie wszystkie modele będą pasować do naszej łazienki. Zanim zdecydujemy się na konkretny typ, powinniśmy ustalić miejsce, w którym ma stanąć. Następnie będziemy wybierać spośród wariantów, prostokątnych, kwadratowych, półokrągłych, asymetrycznych, pięciokątnych lub typu walk-in. Jeśli żaden nie spełni wymaganych warunków, możemy zamówić kabinę niestandardową.
- Program „Na miarę” pozwala stworzyć kabinę prysznicową o nietypowych wymiarach, pasującą do każdej sytuacji projektowej wnętrza – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
Wygodnie otwierana
W zależności od tego jakim pomieszczeniem dysponujemy, możemy wybrać model z drzwiami otwieranymi na zewnątrz lub do wewnątrz, przesuwanymi, składanymi lub wahadłowymi. Przykładowo, mając niewielką łazienkę, w której ceramika zamontowana jest zbyt blisko siebie, warto wybrać model z drzwiami składanymi. Kabina nie będzie wtedy kolidować z innymi elementami wyposażenia. Poza tym, dzięki drzwiom składanym na ścianę, uzyskamy szerokie i wygodne wejście do strefy kąpielowej. Możemy pokusić się także o kabinę typu walk-in, czyli model otwarty.
Ważny design
Kształt i wielkość kabiny to nie wszystko. Kolejny etap to wybór jej koloru, który podkreśli charakter wnętrza lub subtelnie się w niego wkomponuje.
- W ofercie Radaway klienci znajdą kabiny prysznicowe w czterech kolorach – chromie, bieli, czerni i złocie. Dzięki temu mają szansę dopasować produkt do każdego stylu, w jakim urządzona została łazienka – przekonują Hanna Błaszak.
Różne barwy może mieć także szkło kabiny – od przejrzystego przez matowe, aż po odcienie grafitu i brązu. Oryginalną propozycją jest też szkło z lustrzaną powłoką. Ten wariant niezwykle zaprezentuje się z wygrawerowanym wzorem.
- Radaway proponuje usługę laserowego grawerowania na szkle. Naniesiony na drzwi kabiny dowolny motyw sprawi, że model stanie się dodatkowo niezwykłą dekoracją łazienki – dodaje Hanna Błaszak.
Grawerowanego szkła nie należy się obawiać. Wzór nanosi się zawsze po zewnętrznej stronie tafli, co ułatwia czyszczenie, i dzięki czemu projekt nie ściera się utrzymując nieskazitelny wygląd na długie lata.
To jednak nie wszystkie sposoby na personalizację kabiny. Według własnych upodobań możemy wymienić uszczelki na te w kolorze czarnym, zamówić dodatkowy uchwyt lub wieszak relingowy, dzięki któremu ręcznik będzie zawsze w zasięgu ręki
Para idealna
Kupując kabinę prysznicową nie można zapomnieć o brodziku. Model płytki może być zlicowany z poziomem podłogi lub delikatnie nad nią wystawać, głęboki natomiast, jeśli ma wysokość około 50 cm spełni rolę małej wanny. Coraz popularniejszy jest też brodzik podpłytkowy. Kabina usytuowana bezpośrednio na posadzce to bardzo efektowne i wygodne rozwiązanie. Decydując się jednak na ten wariant należy zastanowić się nad rodzajem odpływu, który zagwarantuje, że woda nie będzie wypływać poza kabinę.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.