Komunikaty PR

O czym warto pamiętać przy zakupach internetowych przed świętami

2022-11-23  |  16:10
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Kuczyńska
dfusion

Aleja Zjednoczenia 36
01-838 Warszawa
katarzyna.kuczynska|dfusion.pl| |katarzyna.kuczynska|dfusion.pl
503987119
www.dfusion.pl

Listopad to gorący okres promocji zakupowych, w dużej mierze ze względu na Black Friday i Cyber Monday, a także zbliżające się święta Bożego Narodzenia. DPD Polska przygotowała kilka praktycznych rad i wskazówek, o których warto pamiętać przy składaniu zamówień online w okresie przedświątecznym.

 

Zrób przemyślane zakupy z wyprzedzeniem

Zamawiając prezenty warto wziąć pod uwagę, że zwiększona liczba przesyłek kurierskich jest wynikiem spiętrzenia zamówień w sklepach internetowych. Zakupy najlepiej więc poczynić odpowiednio wcześniej, najlepiej nie później niż pięć dni przed Wigilią, aby e-sklep miał czas na przygotowanie paczki i przekazanie jej kurierowi. Przesyłka krajowa, która została przekazana przez sklep internetowy do sieci kurierskiej, zazwyczaj trafia do rąk odbiorcy w ciągu 24 do 48 godzin. Przemyślane zakupy pozwalają też uniknąć prezentowych pomyłek. Warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie cech produktu, porównanie z dostępnymi ofertami oraz zapoznanie się z opiniami innych kupujących, a w razie nieudanego wyboru, dysponując zapasem czasu - zwrócić lub wymienić produkt.

Wcześniejsze zakupy są także zabezpieczeniem przed sytuacjami, na które kurierzy nie mają wpływu. Nagły opad śniegu czy gołoledź mogą spowodować opóźnienie doręczenia, gdyż w trudnych warunkach atmosferycznych proces logistyczny przebiega wolniej.  Równie ważne jest staranne wprowadzenie prawidłowych danych adresowych w sklepie internetowym. Każda pomyłka może opóźnić lub wręcz uniemożliwić dostarczenie paczki. Istotne jest także, by e-nabywca pozostawił w zamówieniu swój numer telefonu i mail.

 

Odbierz przesyłkę z rąk kuriera lub w sklepie za rogiem

Przesyłki standardowo doręczane są w godzinach pracy i dlatego najlepiej już na etapie składania zamówienia skierować paczkę na adres, pod którym kurier zastanie odbiorcę w ciągu dnia. Jeżeli doręczenie kurierskie jest niemożliwe lub wolimy sami odebrać przesyłkę wtedy, gdy nam to odpowiada, można skorzystać z sieci prawie 11,5 tys. punktów DPD Pickup, w tym automatów paczkowych, placówek partnerskich, oddziałów miejskich czy punktów w sieciach handlowych. Możliwość odbioru paczki w pobliskim sklepie czy na stacji paliwowej po drodze do domu to wygodna alternatywa dla doręczeń do rąk własnych - szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy ruch jest większy, a spraw do załatwienia więcej niż zwykle.

 

Włącz się w proces dostawy

Aktywny tryb życia i duża mobilność współczesnego konsumenta wymagają od firm kurierskich intuicyjnych i spersonalizowanych narzędzi do zarządzania przesyłką na ostatniej mili. Od kilku miesięcy konsumenci mają do dyspozycji aplikację DPD Mobile, która pozwala na śledzenie przesyłek i zarządzanie procesem doręczenia lub nadania. Podobne możliwości daje powiadomienie SMS lub mailowe z linkiem do portalu mojapaczka.dpd.com.pl zawierające informacje o planowanym czasie i adresie doręczenia wraz z opcją ich łatwej zmiany. Przesyłane są także imię i numer telefonu kuriera, co ułatwia wzajemny kontakt. Przesyłkę za pobraniem można opłacić kartą na terminalu u kuriera, zaś nadania ułatwia wygodne i proste w obsłudze internetowe narzędzia do nadawania paczek, nadaj.dpd.com.pl.

 

Bezpiecznie zapakowane prezenty

Przygotowując do wysłania świąteczne prezenty, należy pamiętać o ich właściwym zapakowaniu i zabezpieczeniu, w przeciwnym razie przesyłki narażone są na uszkodzenie lub mogą zniszczyć w transporcie inne paczki.  Standardowa paczka powinna mieć kształt prostopadłościanu, z którego nie wystaje żaden ponadwymiarowy element. Wszelkie potrzebne do poprawnego zabezpieczenia paczki materiały, w tym biodegradowalne wypełniacze, papierowe taśmy czy paki bio dostępne są dla nadawców biznesowych na stronie sklep.dpd.com.pl.

W paczkach z odzieżą i obuwiem nie powinno być wolnego miejsca, w którym mogłyby przemieszczać się przedmioty. Wystarczy odpowiednie wypełnienie zawartości oraz wytrzymałe pudełko o adekwatnych wymiarach. Telefony, akcesoria komórkowe, sprzęt komputerowy czy RTV/AGD, małe AGD czy produkty wnętrzarskie (np. lampy) muszą być transportowane w opakowaniu producenta z oryginalnymi profilami. Całość należy umieścić w mocnym kartonie. Niedozwolone jest wysyłanie towarów zabronionych https://www.dpd.com/pl/pl/oferta-dla-firm/warunki-wysylki/warunki-wykonywania-uslug-krajowych/

Stosując się do powyższych wskazówek zwiększamy szanse na to, że zamówione prezenty dotrą pod choinkę w dobrym stanie i na czas. Udanych zakupów!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Znana marka modowa w Atrium Biała Biuro prasowe
2024-08-09 | 16:10

Znana marka modowa w Atrium Biała

Oryginalne wzornictwo, unikatowe, kolorowe ubrania inspirowane twórczością młodych artystów – to atuty marki odzieżowej Medicine, która już wkrótce wprowadzi
Zakupy Blisko 200 000 kajzerek sprzedanych w sklepie Lidl Polska na Pol’and’Rock
2024-08-07 | 12:45

Blisko 200 000 kajzerek sprzedanych w sklepie Lidl Polska na Pol’and’Rock

Uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata wiedzą, że zawsze mogą liczyć na Lidla! Na Pol’and’Rock Festivalu już po raz 14. stanął rockowy sklep Lidl Polska, który
Zakupy Udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:05

Udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.