Komunikaty PR

Obudź do życia swoją skórę!

2022-03-30  |  16:20
Biuro prasowe
Kontakt
Karina Grygielska
Ramka PR

Nastała wiosna, a wraz z nią wszystko budzi się do życia. Czas zmienić garderobę na lżejszą, odsłonić nogi, szyję i dekolt. Zadbać o jakość skóry całego ciała, jak również twarzy. Nasza cera szczególnie teraz, po okresie zimowym, potrzebuje pobudzenia i rozświetlenia. Jak przygotować skórę twarzy na pierwsze promienie wiosennego słońca i pobudzić ją do życia?

W okresie zimowym często zapominamy o właściwej pielęgnacji skóry twarzy. Przez co staje się ona szara, sucha, ziemista i zanieczyszczona. Wraz z nadejściem ciepłych i słonecznych dni chcemy w szybkim czasie uzyskać jej promienny i zdrowy wygląd. Jak tego dokonać? Poznaj 3 zasady pięknej skóry na wiosnę!

Złota zasada - Dogłębne oczyszczenie i złuszczenie

Pierwszym krokiem właściwej pielęgnacji jest dokładne i systematyczne oczyszczanie skóry. Złuszczanie martwego naskórka to jedno z najważniejszych dobrodziejstw, jakie możemy zafundować cerze. A po zimie szczególnie, dlaczego? Nasza skóra przez cały rok narażona jest na zanieczyszczenia. Jednak w okresie zimowym mamy dodatkowe czynniki, takie jak - zimne powietrze, czy obciążające tłuste kremy – to wszystko wpływa niekorzystnie na stan cery.  Peelingi i maski to jedne ze skutecznych sposobów, aby oczyścić zatkane pory, uregulować wydzielanie sebum i pozbyć się martwego naskórka. Zasada jest prosta - skóra dobrze oczyszczona jest wygładzona i promienna. Zdecydowanie lepiej prezentuje się na niej makijaż.

Jednak pamiętajmy, aby pielęgnację dobrać do rodzaju cery. Skóra delikatna i wrażliwa nie powinna być narażona na działanie mocno ścierających drobinek, zawartych w niektórych peelingach. Warto wówczas postawić na maseczki albo żele oczyszczające. Natomiast skóra  tłusta lubuje się z glinkami, które świetnie regulują wydzielanie sebum.

Pielęgnację domową warto wzbogacić zabiegami, które dogłębnie oczyszczają skórę. W tym okresie, szczególnie sprawdzi się innowacyjny Profacial Max, który można wykonać w klinice medycyny estetycznej Drzazga Clinic. Jest on zabiegiem bezkonkurencyjnym w kategorii oczyszczania skóry twarzy – dogłębnie ją oczyszcza na wielu jej płaszczyznach, dodatkowo, działa na skórę liftingująco oraz ujędrniająco. W efekcie cera odzyskuje blask, staje się promienna i bardziej napięta.

Nawilżenie i odżywienie

Kolejny krok ku pięknej skórze to nawilżenie i odżywienie. Po zastosowaniu peelingu i innych zabiegów oczyszczających, skóra jest idealnie przygotowana na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Wybierając krem do twarzy na nowy sezon, zwróćmy uwagę na jego formułę. Kiedy temperatury wzrastają, dużo lepszym rozwiązaniem są kremy o lekkiej konsystencji i skoncentrowanych składach. Skórze przyzwyczajonej w okresie zimowym do cięższej konsystencji kremów może być na początku trudno przywyknąć się do lżejszej formuły kosmetyku. Dlatego warto również dołączyć do pielęgnacji żelowe serum, które nie obciąża skóry, a dodatkowo wzmacnia efekt kremu.

Jeśli chodzi o kremy, warto postawić na te, które mają w składzie kwas hialuronowy. Jest to składnik, który nie obciąża skóry, a bardzo dobrze ją nawilża. Co ciekawe, jedna cząsteczka kwasu hialuronowego łączy aż 250 cząsteczek wody. Skóra dzięki temu staje się nawodniona, nawilżona i odzyskuje swój naturalny blask.

Jeśli chcesz pobudzić skórę do życia postaw na systematyczność. Trzy kroki właściwej pielęgnacji to oczyszczenie, nawilżenie i odżywienie. Poza codziennymi domowymi rytuałami postaw na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które dadzą efekt promiennej cery idealnej na spotkanie wiosny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ramka PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Nowość! Elgydium Przeciwpróchnicowa pasta do zębów z nową formułą Biuro prasowe
2024-09-30 | 09:22

Nowość! Elgydium Przeciwpróchnicowa pasta do zębów z nową formułą

Próchnica to choroba, która dotyka wiele osób w różnym wieku. Początkowo nieodczuwalna, z czasem powoduje ból, prowadzi do powstania ubytków w zębach i
Uroda III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.
2024-09-25 | 12:30

III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.

Forum, które połączyło innowacje i praktykę Tegoroczne Forum, pod hasłem „Pacjent w sercu Ziko”, było wyjątkowym wydarzeniem, które w pełni
Uroda Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu
2024-09-25 | 08:49

Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu

Po upalnym lecie, nadeszła pora na zmianę. Dotyczy ona nie tylko tego, co dzieje się za oknem, rutyna pielęgnacji fal, loków i sprężynek będzie również wymagać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Moda

Monika Miller: Moja szafa jest dosyć mała. Lepiej jest mieć mniej rzeczy świetnej jakości, niż kupować kilogramy ubrań i za pół roku je wyrzucać

Aktorka jest zwolenniczką recyklingu, dawania garderobie drugiego życia i korzystania z opakowań biodegradowalnych. Jak zauważa, kupując sobie często nowe ubrania i dodatki, czy to dla przyjemności, czy też podążając za trendami, zapominamy, że proces produkcji odzieży pochłania duże ilości wody i prądu, a transport jej do sklepów generuje ślad węglowy. Monika Miller przekonuje, że nie chce się przyczyniać do obciążania środowiska, dlatego kupuje z głową. Ma więc w szafie niewiele rzeczy, ale są one dobrej jakości i służą przez długi czas.

Edukacja

Nowotwór wykryty na wczesnym etapie może być całkowicie wyleczalny. Tylko co trzeci Polak wykonuje jednak regularne badania profilaktyczne

Polacy najbardziej boją się chorób nowotworowych, ale nie doceniają roli profilaktyki, która ma największe znaczenie dla skutecznego leczenia raka – wynika z badania „Polki i Polacy a choroby i zdrowie”. Dane Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego,, wskazują, że problem niskiego uczestnictwa w badaniach przesiewowych związany jest raczej z przekonaniami oraz poziomem wiedzy na ich temat, a nie wydolnością systemu czy brakiem dostępu do badań. Zmianie tej sytuacji ma służyć kampania „Nie gadaj, tylko się zbadaj” uruchomiona przez PZU. Eksperci chcą zachęcać nie tylko do regularnych badań, ale też zmiany stylu życia na zdrowszy.