Komunikaty PR

Och-Teatr i Teatr Polonia ponownie w Centrum Praskim Koneser

2023-06-28  |  11:00

W lipcu i sierpniu letnia scena Och-Teatru i Teatru Polonia już po raz czwarty stanie się częścią corocznego Lata Konesera, organizowanego przez Centrum Praskie Koneser. Pierwszy z cyklu sześciu spektakli wystawianych na ogólnodostępnym placu Konesera odbędzie się już 4 lipca. Wstęp na każdy z nich jest bezpłatny. W repertuarze przewidziane zostały tytuły zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Och-Teatr i Teatr Polonia – prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury – słyną nie tylko z doskonałych sztuk, ale też ze swojej letniej działalności, kiedy wiele teatrów ma przerwę wakacyjną. W tym roku spektakle będę wystawiane w trzech lokalizacjach plenerowych w Warszawie: na placu Konstytucji, przy ul. Grójeckiej, a także już czwarty rok z rzędu po prawej stronie Wisły, na placu Konesera, będącym częścią Centrum Praskiego Koneser.  Na scenie zlokalizowanej w Koneserze zagranych zostanie sześć przedstawień (wstęp wolny):

  • 4 lipca, godz. 18.00 – Jaś i Małgosia (bajka) – tegoroczna inauguracja plenerowego cyklu Och-Teatru i Teatru Polonia;
  • 7 lipca, godz. 18.00 – Związek Otwarty;
  • 11 lipca, godz. 18.00 – Czerwony Kapturek (bajka);
  • 1 sierpnia, godz. 18.00 – Starość Jest Piękna;
  • 4 sierpnia, godz. 18.00 – Szelmostwa Lisa Witalisa (bajka);
  • 8 sierpnia, godz. 18.00 – Flamenco Namiętnie.

Centrum Praskie Koneser jest wyjątkowym miejscem na warszawskiej mapie kultury. Każdego roku odbywają się tu setki interesujących wydarzeń, wśród których, już po raz czwarty, są spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru. Wypełniony w ubiegłych latach podczas naszych przedstawień plac Konesera to dowód, że w wakacje wielu nie zapomina o teatrze, a możliwość obcowania ze sztuką w tak klimatycznej przestrzeni pozwala jeszcze bardziej zanurzyć się w jej świecie – mówi Krystyna Janda.

Teatr Polonia i Och-Teatr w lipcu i sierpniu 2023 roku zagrają łącznie 159 spektakli, w tym 41 bezpłatnych, plenerowych (pozostałe odbędą się w siedzibach teatrów). Z kolei bogaty program Lata Konesera 2023 to oprócz przedstawień teatralnych wiele różnorodnych, w znakomitej większości bezpłatnych wydarzeń, takich jak wystawy, warsztaty artystyczne, potańcówki, czy też koncerty.

Pełny repertuar spektakli w Centrum Praskim Koneser oraz szczegółowe informacje o wydarzeniach Lata Konesera można znaleźć na stronie koneser.eu i w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser czy Setki Powodów oraz już niebawem pierwszą w Polsce restaurację sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr URODZINOWE BUSZOWANIE ZA KULISAMI PINOKIA Biuro prasowe
2024-07-22 | 10:00

URODZINOWE BUSZOWANIE ZA KULISAMI PINOKIA

  URODZINOWE BUSZOWANIE ZA KULISAMI PINOKIA Jakie cuda skrywają pracownie artystyczne? Co kryje się za kulisami dwóch scen? Czym jest Pokój Spokój? Odpowiedzi na
Teatr S·PLOT – NOWY FESTIWAL TEATRU PINOKIO W ŁODZI
2024-07-11 | 01:00

S·PLOT – NOWY FESTIWAL TEATRU PINOKIO W ŁODZI

Jaki powinien być festiwal teatralny adresowany do młodego widza? Co zrobić, żeby wpisał się w kalendarz istotnych europejskich wydarzeń? Na te pytania odpowie S·PLOT Międzynarodowy
Teatr Night Fever Dinner Show w Manuarte
2024-06-27 | 11:00

Night Fever Dinner Show w Manuarte

Restauracja Manuarte w Manufakturze zaprasza w niesamowitą podróż przez świat tańca, smaku i najlepszej zabawy. W odmienionej przestrzeni klubowej na piętrze zabytkowego budynku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.