Och-Teatr i Teatr Polonia ponownie w Centrum Praskim Koneser
W lipcu i sierpniu letnia scena Och-Teatru i Teatru Polonia już po raz czwarty stanie się częścią corocznego Lata Konesera, organizowanego przez Centrum Praskie Koneser. Pierwszy z cyklu sześciu spektakli wystawianych na ogólnodostępnym placu Konesera odbędzie się już 4 lipca. Wstęp na każdy z nich jest bezpłatny. W repertuarze przewidziane zostały tytuły zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Och-Teatr i Teatr Polonia – prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury – słyną nie tylko z doskonałych sztuk, ale też ze swojej letniej działalności, kiedy wiele teatrów ma przerwę wakacyjną. W tym roku spektakle będę wystawiane w trzech lokalizacjach plenerowych w Warszawie: na placu Konstytucji, przy ul. Grójeckiej, a także już czwarty rok z rzędu po prawej stronie Wisły, na placu Konesera, będącym częścią Centrum Praskiego Koneser. Na scenie zlokalizowanej w Koneserze zagranych zostanie sześć przedstawień (wstęp wolny):
- 4 lipca, godz. 18.00 – Jaś i Małgosia (bajka) – tegoroczna inauguracja plenerowego cyklu Och-Teatru i Teatru Polonia;
- 7 lipca, godz. 18.00 – Związek Otwarty;
- 11 lipca, godz. 18.00 – Czerwony Kapturek (bajka);
- 1 sierpnia, godz. 18.00 – Starość Jest Piękna;
- 4 sierpnia, godz. 18.00 – Szelmostwa Lisa Witalisa (bajka);
- 8 sierpnia, godz. 18.00 – Flamenco Namiętnie.
– Centrum Praskie Koneser jest wyjątkowym miejscem na warszawskiej mapie kultury. Każdego roku odbywają się tu setki interesujących wydarzeń, wśród których, już po raz czwarty, są spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru. Wypełniony w ubiegłych latach podczas naszych przedstawień plac Konesera to dowód, że w wakacje wielu nie zapomina o teatrze, a możliwość obcowania ze sztuką w tak klimatycznej przestrzeni pozwala jeszcze bardziej zanurzyć się w jej świecie – mówi Krystyna Janda.
Teatr Polonia i Och-Teatr w lipcu i sierpniu 2023 roku zagrają łącznie 159 spektakli, w tym 41 bezpłatnych, plenerowych (pozostałe odbędą się w siedzibach teatrów). Z kolei bogaty program Lata Konesera 2023 to oprócz przedstawień teatralnych wiele różnorodnych, w znakomitej większości bezpłatnych wydarzeń, takich jak wystawy, warsztaty artystyczne, potańcówki, czy też koncerty.
Pełny repertuar spektakli w Centrum Praskim Koneser oraz szczegółowe informacje o wydarzeniach Lata Konesera można znaleźć na stronie koneser.eu i w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser czy Setki Powodów oraz już niebawem pierwszą w Polsce restaurację sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.