Komunikaty PR

Odliczanie do wiosny w rytmie… PEH

2024-02-23  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Zima to czas, po którym włosy – zdecydowanie – potrzebują regeneracji. Eksperci wskazują, że receptą na trwałą poprawę kondycji pasm jest pielęgnacja PEH, a klucz do sukcesu tkwi w równowadze składników. Jak dobrać odpowiednie proporcje humektantów, protein oraz emolientów i jak efektywnie przygotować się do nadejścia wiosny?

Ostatnie sezony pokazują niegasnące zainteresowanie fryzjerów, trychologów, włosomaniaczek i całego rynku beauty spersonalizowaną pielęgnacją w rytmie PEH. Polega ona na utrzymaniu odpowiedniego balansu składników PEH, czyli właśnie protein, humektantów i emolientów. Jak to zrobić? Eksperci podpowiadają: wszystkie komponenty należy dobierać i mieszać w zależności od indywidualnych potrzeb – naszych, a ściślej mówiąc, naszych włosów. Wystarczy tylko posłuchać, co do nas „mówią” nasze pasma.

Wysokoporowate, czy niskoporowate?

Pierwszym krokiem do wytyczenia strategii PEH powinno być rozpoznanie stopnia porowatości pasm. Włosomaniaczki stawiają na prosty sposób, który możemy zastosować samodzielnie, w domu – czyli tzw. test szklanki z wodą. Polega on na umieszczeniu włosa w pojemniku z wodą i obserwacji jego położenia. – Wystarczy 5 minut, by stwierdzić, czy włos unosi się na powierzchni wody. Jeśli tak, jest niskoporowaty. Wysokoporowaty kosmyk opadnie na dno, a średnioporowaty zaś – zatrzyma się pod powierzchnią. Gdy poznamy strukturę włosa, będziemy w stanie łatwo wdrożyć zasady PEH i dobrać odpowiednie połączenie składników w szamponach, odżywkach oraz wcierkach mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA.Wysokoporowate pasma zwykle dobrze reagują na połączenie protein i humektantów, a w przypadku włosów niskoporowatych, warto ostrożnie dozować proteiny, by nie obciążać pasm. W tym przypadku zwykle możemy stosować większe dawki emolientówdodaje.

Humektanty, emolienty, proteiny… i ich super-moce

Czy wiesz, jakie właściwości mają składniki PEH i dlaczego warto miksować je, realizując wiosenną strategię regeneracji? Mówiąc w skrócie: humektanty (np. niacynamid, pantenol lub gliceryna) to składniki odpowiedzialne za nawilżenie pasm. Dzięki nim matowe, szorstkie włosy odzyskują naturalną miękkość i delikatność. Proteiny (np. keratyna) to z kolei białka, które stanowią podstawowy budulec włosów. „Odpowiadają” za objętość pasm i ich połysk. „Potrafią” także odbudowywać mikrouszkodzenia. Włosy, którym brakuje protein mogą być pozbawione objętości, a fryzura może stracić ładną formę. Ale uwaga – zbyt duża dawka protein może z kolei sprzyjać plątaniu i puszeniu kosmyków. Trzeci składnik PEH to emolienty, które „domykają” humektantowe nawilżenie i sprawiają, że te pierwsze nie pochłaniają cząsteczek wody (a tego, zdecydowanie, nie chcemy). Dzięki emolientom możemy dłużej utrzymać efekt odżywienia, który osiągamy stosując proteiny.

–  Dla włosów, które potrzebują miękkości i sprężystości, doskonale sprawdzi się odżywka oparta na mocy emolientów, np. Emolientowa odżywka do włosów jogurtowo-mleczna BAŚKA. Bezcenne w przypadku takich pasm są preparaty zawierające oleje roślinne, np. z migdałów lub lnu, które dodają włosom blasku i sprawiają, ze stają się bardziej miękkie. Z kolei pasma zniszczone i wymagające regeneracji „docenią” produkty humektantowe, np. Humektantowy szampon do włosów zniszczonych i cienkich o zapachu malinowym BAŚKAmówi Agnieszka Kowalska.

Wiosenne odliczanie

Początek upragnionej wiosny to świetny pretekst do uporządkowania nawyków w zakresie pielęgnacji włosów. Eksperci podkreślają, że idealnym kompasem do osiągnięcia efektu zdrowych, zregenerowanych po zimie pasm, jest pielęgnacja w myśl zasad PEH. Odpowiednie połączenie emolientów, humektantów i protein – oparte na analizie struktury i potrzeb włosów to strzał w dziesiątkę. A zatem: zrób test szklanki z wodą, dobierz odpowiednie komponenty, włącz do codziennej rutyny pielęgnacyjnej miks PEH i obserwuj efekty.

 

 

Emolientowa odżywka do włosów

Jogurtowo-mleczna

Aksamitna emolientowa odżywka rekomendowana włosom potrzebującym miękkości i sprężystości. Bazuje na cenionych prebiotykach oraz kompleksie wyselekcjonowanych ekstraktów, które doskonale pielęgnują włosy. Ekstrakt z miodu skutecznie rewitalizuje suche i matowe pasma. Mieszanka olejów roślinnych ze słodkich migdałów, lnu i wiesiołka dodaje włosom blasku, miękkości i gładkości.

Pojemność: 250 ml

Cena: ok. 12 zł

 

Do serii należą także:

Jabłuszkowa odżywka zwiększająca objętość do włosów cienkich, o różnej porowatości

Humektantowa odżywka wzmacniająca do włosów zniszczonych i cienkich o zapachu malinowym

Proteinowa odżywka do włosów blond i rozjaśnianych, która wzmacnia osłabione włosy po zabiegach

 

Humektantowy szampon do włosów zniszczonych i cienkich o zapachu malinowym

Obecne w formule ekstrakty roślinne oraz prowitamina B5 i alantoina mają działanie nawilżające i regenerujące włosy, poprzez wypełnienie mikrouszkodzeń i ubytków, szczególnie zniszczonych i matowych kosmyków. Ponadto ekstrakt z kiełków pszenicy, wpływa na ich elastyczność, zdrową objętość i gładkość. Obecny w formule olej z pestek malin, oprócz zapewnienia słodkiego aromatu, doskonale odżywia pasma, dzięki czemu stają się bardziej lśniące i odporne na uszkodzenia.

Pojemność: 500 ml

Cena: ok. 12 zł

 

Do serii należą także:

Jabłuszkowy szampon zwiększający objętość do włosów cienkich, o zapachu zielonego jabłuszka

Proteinowy szampon do włosów blond i rozjaśnianych o słodkim zapachu jeżyn

Prebiotyczny szampon, który zapewnia łagodną, a zarazem kompleksową pielęgnację skóry głowy i włosów

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu Biuro prasowe
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją
Uroda Maść Rokitnikowa
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.