Komunikaty PR

OKTABA - DOTYK NATURY Masuj, joguj i relaksuj swoją twarz

2022-08-30  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Korzeń
PREMIO ANNA KORZEŃ

Zielna
05-079 Okuniew
anna.korzen|agencjapremio.pl| |anna.korzen|agencjapremio.pl
0504069870
www.agencjapremio.pl

Choć relaks to dobro deficytowe, to Katarzyna Kaczan - Oktaba – instruktorka jogi twarzy udowadnia, że każda kobieta ma je pod ręką. Dosłownie i w przenośni. Ta naturalna metoda odmładzania wzmacnia mięśnie mimiczne, poprawia dotlenienie i odżywienie tkanek, spłyca zmarszczki, co w efekcie przywraca twarzy młodzieńczy blask.

Oktaba Dotyk Natury to nowoczesna marka osobista, której twórczyni - Katarzyna Kaczan – Oktaba  dzieli się wiedzą, motywuje i zachęca do wspólnej jogi twarzy, będącej częścią holistycznej, w 100% naturalnej troski o zdrowie i urodę. To także starannie dobrane botaniczne kosmetyki oraz akcesoria, które są przydatne w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych.

Obserwuję z boku procesy starzenia, ale także w nich uczestniczę. Lata temu, poszukując metod naturalnego odmładzania w każdej możliwej postaci, trafiłam na jogę twarzy, która zawładnęła mną bez reszty. Nieustannie trenuję ją na sobie i jednocześnie chcę zarażać nią kobiety w każdym wieku, bo na tę aktywność nigdy nie jest za późno” – wyjaśnia Katarzyna i dodaje: „Joga twarzy to synergia automasażu oraz ćwiczeń twarzy, szyi i dekoltu. Ich celem jest wprawienie w ruch mięśni mimicznych i rozluźnienie ich. Wystarczy kilkanaście minut dziennie w ciągu całego dnia, aby uzyskać widoczny efekt wygładzenia zmarszczek i napięcia skóry.  

Joga twarzy jest bezpieczną, naturalną metodą odmładzania  dla każdego i w każdym wieku. Jej idealnym dopełnieniem jest kinezjotaping, który także można praktykować samodzielnie w zaciszu własnego domu. Aby jednak zabiegi te przyniosły oczekiwane efekty, warto skorzystać z wiedzy doświadczonej instruktorki.

 

O Jodze Twarzy najlepiej opowiada Katarzyna Kaczan – Oktaba, która  jest autorką kursów, webinarów oraz e-booków o naturalnych metodach pielęgnacji twarzy, zebranych w przestrzeni online, pod adresem: www.oktabajoga.pl

Czym jest Joga Twarzy?

Joga Twarzy to przede wszystkim ćwiczenia mięśni mimicznych, połączone z automasażem relaksującym, a także nauką oddechu. Można również potraktować jako  holistyczne podejście do organizmu jako do całości, to styl życia, uważność na co dzień dla ciała i jego potrzeb. Jednym słowem dbanie o siebie pod każdym kątem, nie tylko wizualnym, ale też duchowym.

Czy Joga Twarzy jest odpowiednia dla każdego?

Każdy, bez względu na wiek, płeć czy rodzaj skóry może praktykować jogę twarzy, ale nie jest to metoda dla osób, które oczekują natychmiastowych rezultatów. Efekt ćwiczeń nie jest tak spektakularny jak inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej czy operacja plastyczna. Aby zobaczyć zmiany, trzeba praktykować regularnie, ruszać twarzą przy każdej sprzyjającej okazji. Im bardziej zdyscyplinowana osoba, tym więcej pozytywnych rezultatów zauważy. Bardzo ważne jest aby pierwsze lekcje odbyć pod okiem instruktora – to pozwoli zdobyć odpowiednią porcję wiedzy, poznać zasady oraz uniknąć błędów podczas samodzielnej praktyki.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki regularnej jodze twarzy?

Jest wiele dobrodziejstw płynących z praktykowania jogi twarzy, zarówno tych urodowych,  jak i zdrowotnych. To, co zauważalne” gołym okiem” to m.in.: spłycenie zmarszczek, ujędrnienie skóry twarzy, poprawa owalu i likwidacja drugiego podbródka. Jeśli natomiast chrupie nam coś w stawie skroniowo-żuchwowym, a u stomatologa nie możemy swobodnie otworzyć buzi, to jest to problem zdrowotny, będący prawdopodobnie wynikiem przykurczu żwacza, który może skutkować także problemami ze zgryzem, zbyt szybkim ścieraniem zębów i bruksizmem – czyli zgrzytaniem zębami. Rozwiązaniem jest tu joga twarzy, która pozwala zrelaksować ten mięsień i pozbyć się dolegliwości. Opadające powieki są nie tylko defektem urodowym, lecz mają przede wszystkim wpływ na komfort widzenia. Wzmocnienie mięśni okrężnych oczu i mięśni czoła pomoże opóźnić lub nawet uniknąć interwencji chirurgicznej.

Jak długo utrzymują się efekty?

Tak długo, jak długo trwa praktyka jogi twarzy. Zadowalające efekty nie są dane na zawsze. Aby je utrzymać, należy ćwiczyć codziennie. Twarz to ponad 50 mięśni mimicznych, które starzeją się szybciej niż inne partie ciała. Utrata ich sprawności powoduje zaburzenie owalu twarzy i powołanie do życia całego zwierzyńca: chomiki/buldogi ( zwisy na linii żuchwy), kurze łapki (wokół  oczu),  lwie zmarszczki ( bruzdy między brwiami) i inne niedoskonałości. Na mięśnie zadziała tylko ruch, tak jak na wszystkie inne mięśnie ciała. Regularne, kilkuminutowe, codzienne ćwiczenia to bezpieczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów. Joga twarzy to zatem więcej niż tylko masaż. To najbardziej naturalny  sposób na prawidłową postawę, młodszy wygląd i psychiczne odprężenie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PREMIO ANNA KORZEŃ
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Rodzicielskie ABC: Jak wybrać najlepsze kosmetyki dla swojego dziecka? Biuro prasowe
2024-08-14 | 09:00

Rodzicielskie ABC: Jak wybrać najlepsze kosmetyki dla swojego dziecka?

Rodzicielstwo to jedno z najważniejszych zadań w życiu dorosłego człowieka. Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Wybór odpowiednich
Uroda Na randkę, spotkanie biznesowe i dzień dla siebie - perfumy Gisada na wyjątkowe
2024-08-06 | 16:00

Na randkę, spotkanie biznesowe i dzień dla siebie - perfumy Gisada na wyjątkowe

Perfumy mają niezwykłą moc - są nie tylko sposobem na wyrażenie siebie czy nośnikiem emocji i wspomnień, ale mogą również wpływać na nasze samopoczucie i pewność siebie
Uroda Daj skórze pić! Extremalnie owocowa pielęgnacja z arbuzem w roli głównej
2024-08-01 | 15:00

Daj skórze pić! Extremalnie owocowa pielęgnacja z arbuzem w roli głównej

Na 3 sierpnia przypada Dzień Arbuza – święto to obchodzone jest w różnych częściach świata, by uczcić ten znany owoc, który bardzo chętnie spożywamy podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Media

Tomasz Jacyków: Bardzo modny tego lata jest nurt bieliźniany. Hitem są spodenki udające męskie bokserki

Zdaniem Tomasza Jacykowa w letnich stylizacjach możemy sobie pozwolić na więcej, ale trzeba pamiętać, że szorty, koszulki bez ramiączek, mocno wycięte topy i zwiewne spódniczki zamiast podkreślać atuty sylwetki, mogą tylko uwypuklić jej mankamenty i niedoskonałości. W konsekwencji źle dobrane wakacyjne zestawienia zamiast zachwycać, budzą niesmak. Poza tym coś, co idealnie pasuje na plażę, niekoniecznie musi dobrze wyglądać na ulicy. Stylista z uwagą śledzi bieżące trendy i jak przyznaje, bardzo podoba mu się chociażby eksponowanie bielizny i czynienie jej ważnym elementem codziennych stylizacji.

Prawo

Ostatni moment na przyjęcie standardów ochrony małoletnich w placówkach pracujących z dziećmi. Przepisy mają pomóc walczyć ze zjawiskiem przemocy wobec najmłodszych

15 sierpnia mija termin wprowadzenia standardów ochrony małoletnich (SOM) we wszystkich instytucjach pracujących z dziećmi. Poza oczywistymi placówkami, takimi jak szkoły, przedszkola czy kluby sportowe, obowiązek ten dotyczy także np. hoteli czy szpitali. Wdrożenie przez te instytucje odpowiednich procedur zapobiegawczych i interwencyjnych ma doprowadzić docelowo do zmniejszenia skali przemocy i nadużyć wobec najmłodszych. – Standardy ochrony małoletnich przez to, że są obowiązkowe i dotyczą tak wielu organizacji i instytucji, będą prawdziwą zmianą społeczną, o ile świadomie podejdziemy do ich przygotowania i wdrażania – podkreśla Agata Sotomska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.