Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Wybór między okularami a soczewkami na sylwestra zależy od kilku czynników, takich jak komfort, styl
i okoliczności.
Jeśli planujemy przetańczyć całą noc, soczewki mogą być praktyczniejsze. Pozwolą też na pełną widoczność makijażu i nie zasłonią twarzy. Z drugiej strony okulary będą stanowić naturalną ochronę oczu, co może mieć znaczenie podczas odpalania fajerwerków, czy sztucznych ogni. Mogą się jednak zgubić lub uszkodzić podczas imprez plenerowych, więc w takich okolicznościach bezpieczniej będzie zdecydować się na szkła kontaktowe. Soczewki są też z pewnością bardziej funkcjonalne w ciepłym i wilgotnym otoczeniu. Okulary na świeżym powietrzu mogą zaparować lub być po prostu niewygodne, np. w deszczu czy śniegu.
Według mnie na sylwestra sprawdzą się równie dobrze zarówno okulary, jak i soczewki – mówi Małgorzata Leszczyńska, Mistrz Optyki Okularowej, właścicielka sieci salonów optycznych Optom w Bolesławcu, Lwówku i Szprotawie. Jedno i drugie rozwiązanie można potraktować jako ekstrawagancki element sylwestrowych stylizacji, który przekonuje nawet osoby, nie mające problemów ze wzrokiem. Modne są np. tzw. kocie okulary, które podkreślają walory stroju w stylu lat 60-tych, albo piękne okulary z cekinami lub cykoriami – idealne do błyszczących sukien. Na sylwestrowych balach zobaczymy też wiele osób w zabawnych okularach z napisami: „Szczęśliwego Nowego Roku” lub z cyfrą, wskazującą rok, który witamy. Jeśli jednak chcemy wyeksponować sylwestrowy makijaż, polecam soczewki – będzie nam po prostu wygodniej i osiągniemy cel.
To, czy lepiej założyć okulary czy soczewki na sylwestra, zależy od naszych potrzeb, stylizacji i planów na ten wieczór. W podjęciu decyzji o wyborze może pomóc porównanie wad i zalet obu rozwiązań. Okulary mogą być modnym dodatkiem do sylwestrowej stylizacji, nie wymagają dotykania oczu, więc są bardziej higieniczne, szczególnie, jeśli planujemy długą noc – wymienia zalety okularów Małgorzata Leszczyńska. Poza tym chronią oczy przed wiatrem i suchym powietrzem, zwłaszcza na zewnątrz. Mają też jednak wady - mogą zaparować, zwłaszcza w gorącym lub wilgotnym otoczeniu, przeszkadzać podczas tańca lub aktywności fizycznej, a także ograniczać widoczność twarzy i sylwestrowego makijażu. Soczewki są z kolei, zdaniem ekspertki, wygodniejsze – szczególnie, jeśli planujemy dużo się ruszać lub tańczyć i nie zasłaniają twarzy, dzięki czemu lepiej prezentujemy się w makijażu. Poza tym szkła kontaktowe nie zaparują ani nie zsuwają się z nosa, choć mogą być mniej komfortowe zwłaszcza po wielu godzinach spędzonych w dymie fajerwerków i sztucznych ogni, powodujących podrażnienie oczu.
Jeśli zależy nam na wygodzie i pełnej swobodzie ruchu, lepiej sprawdzą się soczewki – podsumowuje przedstawicielka salonów Optom. Jeśli jednak cenimy sobie prostotę i chcemy, by okulary stały się częścią sylwestrowej stylizacji, warto postawić na okulary i pięknie je dostosować do tej uroczystej okazji. W razie zawahania możemy zawsze połączyć obie opcje – zacząć wieczór w soczewkach, a w razie potrzeby zabrać okulary jako element szalonej sylwestrowej zabawy, podczas której zmieniamy image kiedy tylko chcemy – śmieje się Małgorzata Leszczyńska.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Piotr Zelt: W te wakacje gram wyjątkowo dużo spektakli. Znajdę jednak czas na wyjazd nad morze, żeby popływać z córką na desce
Aktor jest zapalonym windsurferem, dlatego nie wyobraża sobie wakacji bez pływania na desce. Swoją pasją zaraził też córkę, nad morze wybierają się więc razem. Piotr Zelt podkreśla natomiast, że ze względu na dużą zajętość i rolę w pięciu spektaklach, które są wystawiane również w miesiącach letnich i to poza Warszawą, na razie nie planuje dłuższego wyjazdu za granicę.
Finanse
Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.
Podróże
Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.