Opowieść PrzedWigilijna w Kapicy Sykstyńskiej w Warszawie
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Już w ten piątek, 22 grudnia, w Kaplicy Sykstyńskiej na Błoniach PGE Narodowy odbędzie się jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny Nocny Seans z okazji najdłuższej nocy 2023 roku. Podczas seansu organizatorzy wystawy opowiedzą nieznane powszechnie anegdoty i ciekawostki, jakie Michał Anioł ukrył na swoich freskach.
Ta noc będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na astronomiczne zjawisko, ale także dzięki niezwykłemu pokazowi, przez który poprowadzi widzów niekwestionowany mistrz sztuki renesansowej - Michał Anioł. Podczas tego magicznego seansu będzie można zgłębić tajemnice, ukryte w dziełach tego wielkiego artysty, jak np. dlaczego płaszcz, w którym Bóg przybywa, aby stworzyć Adama, swym kształtem przypomina ludzki mózg? I jakim owocem Ewa skusiła Adama w Raju?
Seans nocny będzie niezapomnianą podróżą w głąb starego i nowego testamentu! Opowieścią snutą tuż przed Wigilią, by przygotować nas na misterium Bożego Narodzenia.
Szczegóły wydarzenia:
- Data: 22 grudnia 2023
- Godzina: 22:00 – 24:00
- Miejsce: Kaplica Sykstyńska
- Bilety na www.eventim.pl (godz.22:00)
Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic sztuki w magicznej atmosferze nocy. Bądźcie z nami i pozwólcie, aby Michał Anioł opowiedział Wam swoje fascynujące historie!
Kontakt dla mediów: Aleksandra Karwacka, a.karwacka@agencjafaceit.pl, tel. 452 931 562.
„Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” jest wystawą wielojęzyczną, dlatego kierowana jest do osób z różnych kultur, środowisk i krajów. Projekt obejmuje również część edukacyjną, która przedstawia wyjątkowość skarbu Rzymu, a także proces twórczy największego z renesansowych artystów, czyli Michała Anioła. Projekt jest realizowany pod auspicjami Muzeów Watykańskich (© Governatorato dello S.C.V. Direzione dei Musei 2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE) i w ścisłej współpracy z Scripta Maneant (© Scripta Maneant 2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE).
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.