Paczki z prezentami dla seniorów z sąsiedztwa – świąteczna akcja Wola Parku
Ze względu na trwającą pandemię Wola Park szuka nietypowych rozwiązań, aby nadal być blisko swoich sąsiadów i lokalnej społeczności. Jednym z nich są świąteczne paczki z upominkami, które w grudniu trafią do 100 seniorów mieszkających w okolicy. Wola Park do akcji zaprosił także swoich klientów. Upominki można przekazywać do 16 grudnia. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z dwoma klubami seniora prowadzonymi przez Spółdzielnię Mieszkaniową Wola.
Wola Park organizuje świąteczną akcję polegającą na przekazaniu seniorom prezentów. W paczkach znajdą się zarówno podstawowe produkty spożywcze, jak i dodatki świąteczne czy słodycze. Do udziału w akcji pomocowej Wola Park zaprosił swoich klientów. Na terenie obiektu handlowego powstało specjalne stoisko, w którym kupujący mogą zostawiać prezenty dla seniorów. Jest tam zamieszczona lista inspiracji z przykładowymi potrzebami. Stoisko zostało zlokalizowane na parterze przy Cukierni Sowa. Wcześniej 5 grudnia, a teraz jeszcze 12 i 13 grudnia (sobota i niedziela) w godzinach 12.00-20.00 klienci mogą zostawiać tam prezenty oraz porozmawiać o szczegółach akcji z jej organizatorami. W pozostałe dni podarunki można zostawić w Punkcie Informacyjnym Wola Parku. Prezenty będą zbierane do 16 grudnia.
– Cieszymy się, gdy nasi sąsiedzi myślą o Wola Park jako miejscu spotkań. Zależy nam, aby zachować stały kontakt z lokalną społecznością i wspierać jej członków na wszelkie sposoby. Nieustannie szukamy nowych pomysłów w tym zakresie – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Leader Wola Parku i dodaje – Przygotowanie paczek świątecznych dla seniorów z Woli to gest, poprzez który chcemy uprzyjemnić ten wyjątkowy okres naszym sąsiadom. Mamy nadzieję, że prezenty wywołają uśmiech na ich twarzach.
Upominki trafią do podopiecznych dwóch klubów seniora prowadzonych przez Spółdzielnię Mieszkaniową Wola, zlokalizowanych w Warszawie, przy ul. Powstańców Śląskich 108A/22 oraz przy ul. Bolkowskiej 2C. Przekazanie paczek nastąpi z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.
– Od ponad 35 lat organizujemy spotkania dla seniorów z naszej Spółdzielni. Przed pandemią organizowaliśmy uroczyste spotkania świąteczne, jeździliśmy na wycieczki, a w ramach Uniwersytetu Czasu Wolnego zapraszaliśmy podopiecznych na zajęcia ruchowe, np. pilates czy taniec – opowiada Jolanta Łukasiak, Dyrektor Ośrodka Kultury i Edukacji SM WOLA – Ze względu na obecną sytuację zawiesiliśmy dotychczas prowadzone aktywności. Jesteśmy jednak w stałym kontakcie z naszymi podopiecznymi i pomagamy im w codziennych czynnościach, np. umawianiu wizyt do lekarzy. Zwłaszcza teraz ważne jest dla nich wsparcie oraz dobre słowo – dodaje.
Obecnie do klubów seniora działających przy SM Wola należy 100 osób. Prezenty trafią do podopiecznych tuż przed świętami – między 21 a 23 grudnia.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.