PANASONIC WSPIERA THOMASA RÖHLERA W ZDOBYCIU DRUGIEGO OLIMPIJSKIEGO ZŁOTA
Panasonic i niemiecki oszczepnik Thomas Röhler, mistrz olimpijski 2016 i mistrz Europy 2018, łączą siły w walce Röhlera o kolejne złoto na tegorocznych igrzyskach. Sprzęt techniczny Panasonic umożliwia optymalne przygotowanie do zawodów i zaawansowaną analizę treningu. Projektor laserowy PT-MZ16KL symuluje Stadion Olimpijski w Tokio, aby w szczególności trenować orientację wizualną w sytuacji mającej być wiernym odwzorowaniem prawdziwej konkurencji. Röhler wykorzystuje również kamery i telewizor 4K od Panasonic do wymagającej technicznie analizy szkoleń i ruchu.
Thomas Röhler podjął już kilka miesięcy dedykowanego szkolenia, aby doskonalić swój rzut, ale wciąż ma przed sobą kilka tygodni do igrzysk i liczne zawody po drodze.
Od października do kwietnia rzucamy piłki na plandekę w hali. To spora ilość – około 500 piłek na tydzień treningowy. Celuję w celownik, który naciągnęliśmy. Aby lepiej trenować orientację wizualną, mój trener Harro Schwuchow wpadł na pomysł, aby po prostu wyświetlać symulowane miejsca zawodów na plandekę, wyjaśnia Röhler, który opracował wiele innowacyjnych metod szkolenia ze swoim trenerem.
Pozornie prosty pomysł nie był jednak łatwy do wdrożenia. Wymagania dotyczące tej technologii są bardzo szczególne. Trenujemy w świetle dziennym, na plandekę rzucamy kulami o wadze od 300 gramów do dwóch kilogramów, z dużą prędkością i ciśnieniem. Aby taki trening był efektywny, obraz musi być wyraźnie widoczny, mówi Röhler, opisując wyzwania, które można rozwiązać tylko za pomocą projektora Panasonic.
Ponieważ sprzęt w Halle musi zostać zdemontowany po każdej sesji treningowej, wybrane urządzenie musiało być kompaktowe i jednocześnie funkcjonalne. Ma jasność 16 tys. lumenów. Optyka projektora została wybrana po symulacji 3D, dzięki czemu projektor można zainstalować optymalnie bez zakłócania rozruchu. Przesunięcie obiektywu projektora służy do projekcji obrazu przed ścieżką podejścia, chociaż projektor jest ustawiony na zsunięcie z boku. Przy dużych zawodach, takich jak Igrzyska Olimpijskie, zawodnicy mają bardzo mało rzutów próbnych na miejscu przed zawodami. Symulacja za pomocą rzutnika pozwala na „wejście” na odpowiedni stadion, a zawodnik może dostosować się do specyficznych warunków, jakich może się spodziewać na każdym obiekcie.
Panasonic wprowadza również nowy poziom analizy rzutów dzięki dwóm kamerom Panasonic, Lumix FZ 2000 oraz AG-CX10, które rejestrują obrazy w rozdzielczości 4K. Kamery umożliwiają przechwytywanie video w wysokiej rozdzielczości, natychmiastowe udostępnianie, odtwarzanie i powiększanie obrazu, aby trener mógł przeanalizować szczegóły ruchu na telewizorze 4K Panasonic OLED.
#DzielimySięPasją od ponad 30 lat
Panasonic wspiera wartości Ruchu Olimpijskiego i transmisję obrazów na żywo do prawie wszystkich krajów na świecie jako oficjalny, światowy partner w dziedzinie sprzętu audio i video od Igrzysk Olimpijskich w Calgary, Kanada w 1988 roku. W 2006 roku Panasonic został również pierwszym oficjalnym, światowym partnerem igrzysk paraolimpijskich.
Wspierając technicznie Thomasa Röhlera i młodych sportowców z jego drużyny, opieramy się na olimpijskiej historii Panasonic, która od ponad 30 lat dzieli się pasją do sportu przed niejednym telewizorem na całym świecie. Dla nas "Dzielenie się pasją" to nie tylko slogan reklamowy, to także napęd i motywacja do tworzenia coraz lepszych produktów i usług – podobne do motywacji Thomasa Röhlera, mówi Junichi Suzuki, dyrektor generalny Panasonic Europe.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny
Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Moda
Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.