„Pasja i sztuka” – Westfield Arkadia zaprasza na warsztaty artystyczne
Centrum handlowe Westfield Arkadia wraz z partnerami organizuje cykl 24 warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spotkania będą odbywały się co sobotę – od 3 września do końca lutego 2023 r. Celem projektu jest aktywizowanie mieszkańców Warszawy oraz zaoferowanie im możliwości zdobycia nowych umiejętności i ciekawego spędzania czasu w okresie jesienno-zimowym. Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.
W nadchodzących miesiącach centrum handlowe Westfield Arkadia wraz z partnerami – lokalnym Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów i jednym z najemców centrum, galerią sztuki Ado-art – zaprasza na cykl rozmaitych warsztatów poświęconych sztuce i pracom manualnym. Poprowadzą je ludzie pełni pasji i chętni do przekazywania swojej wiedzy. Wszystkie spotkania w ramach projektu „Pasja i sztuka” rozpoczynają się o godz. 12.00 i potrwają ok. 1,5 godziny. Zajęcia odbywają się w lokalu na 1 piętrze w pasażu Canaletto i nie obowiązują na nie zapisy. O możliwości wzięcia udziału w danym warsztacie decyduje kolejność przybycia na miejsce. Chętni mogą wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć w ramach organizowanego cyklu. Westfield Arkadia zapewnia materiały potrzebne do wzięcia aktywnego udziału w spotkaniach, np. trampki, koszulki, deskorolki, ekotorby, tablice malarskie, markery, ołówki, glinę i farby, a wszystkie dzieła stworzone podczas warsztatów uczestnicy zabiorą ze sobą do domów.
Stacja Muranów – zajęcia manualne dla dzieci i dorosłych
Współpracownicy Stacji Muranów poprowadzą zajęcia, w ramach których uczestnicy będą mogli stworzyć niepowtarzalne produkty – własnoręcznie pomalowane tenisówki oraz blaty od deskorolek. Podczas warsztatów z sitodruku wszyscy chętni samodzielnie wykonają wzór na koszulkach i ekologicznych torbach odbity za pomocą przygotowanego wcześniej sita. Z kolei lekcje z komiksu będą okazją do poznania tajników rysowania komiksów i stworzenia swojego bohatera. Łącznie we współpracy ze Stacją Muranów zostanie zorganizowanych 16 warsztatów – po cztery w każdym z powyższych obszarów. W zajęciach może wziąć udział do: 10 osób (graffiti na deskorolkach), 20 osób (rysunek komiksowy i malowanie trampek) lub 50 osób (sitodruk).
Warsztaty z rysunku komiksowego i graffiti na deskorolkach poprowadzi Adam Walas, absolwent warszawskiej ASP, ilustrator i nauczyciel rysunku. Podstaw sitodruku uczestników nauczy Artur Turowski, fotograf i malarz, który od kilku lat eksperymentuje z łączeniem fotografii i sitodruku. Z kolei dzięki Sabinie Twardowskiej – malarce, rysowniczce i projektantce, prowadzącej Pracownię Ilustracji i Grafikę Projektową na Wydziale Grafiki w Społecznej Akademii Nauk – uczestnicy w ciekawy sposób pomalują trampki.
– Celem wydarzenia jest zaoferowanie warszawiakom możliwości zdobywania nowych umiejętności, odkrywania w sobie talentów, wrażliwości na sztukę i w efekcie poszerzania kompetencji. Chcemy, aby był to atrakcyjny czas, spędzony aktywnie ze sztuką. Nieprzypadkowo zajęcia zostały zaplanowane na okres jesienno-zimowy. Lato się skończyło, ale chcemy wciąż dostarczać kolejnych pozytywnych emocji naszym klientom – mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.
Galeria sztuki Ado-art – tajniki malarstwa i rzeźby
Drugim partnerem cyklu jest galeria sztuki Ado-art. Najemca centrum handlowego Westfield Arkadia zaproponował zajęcia, których celem jest przybliżenie uczestnikom różnych dziedzin sztuki. Uczestnicy mogą wziąć udział w ośmiu warsztatach – cztery z nich skierowane są do dzieci, a cztery do dorosłych. Podczas zajęć dla dzieci będą one miały okazję poznać podstawowe techniki malarskie z wykorzystaniem pędzli, plastikowych szpachelek, gąbeczek, serwetek, ale również własnych dłoni, nauczyć się zasad kompozycji, dzięki malowaniu martwej natury, tworzyć pejzaże oraz odkryć malarstwo ebru, czyli malowanie na wodzie. Z kolei dorośli stworzą prace abstrakcyjne za pomocą nitki i farby akrylowej, poznają malarstwo op-art, przygotują płaskorzeźbę z wykorzystaniem gliny podczas ćwiczeń inspirowanych kubizmem oraz pejzaże z wykorzystaniem płatków złota i techniki mix media. W zajęciach dla dorosłych może wziąć udział do 50 osób, z kolei dla dzieci – 25 pociech wraz z opiekunem, który może aktywnie uczestniczyć w warsztatach.
Spotkania poprowadzi Karina Reclik, ceniona i znana rzeźbiarka oraz artystka sztuk wizualnych, absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, na specjalizacji rzeźbiarskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Harmonogram warsztatów artystycznych „Pasja i sztuka” w Westfield Arkadia:
Wrzesień
- 03.09 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 10.09 TECHNIKI MALARSKIE. Zajęcia dla dzieci
- 17.09 ABSTRAKCJA – MALOWANIE NITKĄ. Zajęcia dla dorosłych
- 24.09 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
Październik
- 01.10 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 08.10 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 15.10 KOMPOZYCJA – DALSZE WPROWADZENIE DO MALARSTWA. Zajęcia dla dzieci
- 22.10 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 29.10 ZŁUDZENIA OPTYCZNE – MALARSTWO INSPIROWANE OP-ARTEM. Zajęcia dla dorosłych
Listopad
- 05.11 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 12.11 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 19.11 PEJZAŻE UCZUĆ. Zajęcia dla dzieci
- 26.11 RZEŹBA I KUBIZM. Zajęcia dla dorosłych
Grudzień
- 03.12 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 10.12 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 17.12 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
Styczeń
- 07.01 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 14.01 EBRU – MALOWANIE NA WODZIE. Zajęcia dla dzieci
- 21.01 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 28.01 SECESJA – PRACE STRUKTURALNE. Zajęcia dla dorosłych
Luty
- 04.02 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 11.02 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 18.02 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
- 25.02 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych
Szczegółowe informacje o warsztatach są dostępne na stronie internetowej Westfield Arkadia oraz na fanpage’u w serwisie Facebook.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.