Patrycja Chudziak ze srebrnym medalem na mistrzostwach Europy we wspinaczce
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
Za nami mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej, które odbyły się w Villars-sur-Ollon. Na szwajcarskiej ściance świetnie zaprezentowała się zawodniczka z Lublina Patrycja Chudziak, która zdobyła srebrny medal w konkurencji na czas. Reprezentantka Kaman Sport Group uległa jedynie swojej koleżance z reprezentacji, Natalii Kałuckiej.
Jedne z najważniejszych zawodów dla europejskich wspinaczy rozegrały się w dniach 27-29 sierpnia i przyciągnęły najlepszych zawodników z całego kontynentu. To jednak polska ekipa zasługuje na szczególną uwagę.
W rywalizacji kobiet Polki po raz kolejny udowodniły swoją dominację. Zawodniczka z Lublina Patrycja Chudziak szturmem dotarła do półfinału, gdzie zmierzyła się z Włoszką Beatrice Colli, pokonując ją z czasem 6.93 sekundy. W tym samym etapie Natalia Kałucka, późniejsza złota medalistka, zdecydowanie wyprzedziła Włoszkę Giulię Randi (6.82 kontra 7.50 sekundy).
Finał był polsko-polskim pojedynkiem, w którym doszło do niespodziewanego zwrotu akcji. Chudziak, rywalizując z Kałucką, odpadła od ściany, nie kończąc biegu. Oznaczało to, że zakończyła mistrzostwa ze srebrnym medalem. Trzecie miejsce zajęła Gulia Randi.
- Jestem zadowolona z mojego startu. Trzykrotnie udało mi się pobić życiówkę - skomentowała Chudziak.
Srebrny medal w Villars to kolejny ważny krok w karierze Patrycji Chudziak. W 2022 roku w Monachium podopieczna KSG “Olympic Dreams” była o krok od podium, zajmując czwarte miejsce. Tym razem zdobyła swój pierwszy krążek na mistrzostwach Europy.
Trwają zapisy na wyjątkowy 34. Bieg Niepodległości
Herbalife ustanawia rekord w KSIĘDZE REKORDÓW GUINNESSA™
Hattrick Energylandia Taurus Factory Team na 2. etapie Rajdu Maroka
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Józef Gąsienica-Gładczan i Jan Błachowicz: Poznaliśmy Filipiny od strony slumsów. Teraz inaczej patrzymy na nasze życie
Uczestnicy „Azja Express” zaznaczają, że pobyt na Filipinach był dla nich wyjątkową przygodą, ale i trudną lekcją. To, co tam zobaczyli, zmusiło ich do refleksji i sprawiło, że docenili warunki, w jakich sami na co dzień żyją. Józef Gąsienica-Gładczan i Jan Błachowicz zdążyli zaobserwować, że Filipińczykom często doskwiera głód, mimo ciężkiej pracy nie wystarcza im pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb, a ich domy zbudowane są z nietrwałych materiałów. W skrajnych sytuacjach rodziny mieszkają „pod mostem”.
Żywienie
David Gaboriaud: Polscy kucharze uwielbiają kuchnię znad Loary. Francuskimi technikami mocno inspirował się Modest Amaro
Kucharz podkreśla, że polscy szefowie kuchni często inspirują się niezwykle zróżnicowaną kuchnią francuską, czerpią z jej tradycji i bogactwa smaków. Jak zauważa, od wieków nasze kuchnie się łączą, często bazujemy na tych samych produktach, korzystamy z podobnych technik, ale różni nas kultura jedzenia. Restauracji, które serwują wykwintne, typowo francuskie potrawy, jest w Polsce zaledwie kilka, natomiast można dobrze zjeść również w tych lokalach, gdzie oryginalne przepisy nie są wiernie kopiowane, tylko wykorzystane z pomysłem i dostosowane do naszych warunków.
Prawo
Szpitale pracują nad poprawą jakości opieki nad pacjentami. Do wzmocnienia są kwestie bezpieczeństwa i redukcja zdarzeń niepożądanych
Jak wynika z badań satysfakcji pacjentów prowadzonych przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, niemal 90 proc. pacjentów uznałoby szpital, w którym byli leczeni, jako godny polecenia. Wprowadzone rok temu przepisy kładą szczególny nacisk na jakość w ochronie zdrowia i szpitale zaczynają to u siebie wdrażać. – Poprawa jakości i bezpieczeństwo pacjenta są działami standardów akredytacyjnych, które jeszcze wypadają najgorzej. Problemem jest badanie zdarzeń niepożądanych – ocenia Agnieszka Pietraszewska-Macheta, dyrektorka Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.