Peeling - niezbędny element pielęgnacji po lecie
Skóra po lecie
Promienie słoneczne znacznie wysuszają skórę. Zazwyczaj zapominamy o kremach przez co nawilżenie jest ograniczone, a kolagen, który odpowiada za elastyczność skóry jest wytracany. Skutkiem są przebarwienia, popękane naczynka, ale także sucha skóra czy zrogowacenia. Słońce uszkadza płaszcz hydrolipidowy skóry odpowiedzialny za zatrzymywanie wody w naskórku. Jeśli nie działa prawidłowo - woda wyparowuje z naszego ciała, przez co możemy zauważyć znaczne przesuszenia.
Największy błąd w pielęgnacji
Najczęstszym niedopatrzeniem w pielęgnacji jest pomijanie kosmetyku, jakim jest peeling. Redukcja obumarłego naskórka jest niesamowicie ważna. Pojawia się on wskutek naturalnego procesu odbudowy skóry. Starsze warstwy są „przesuwane” na samą górę, a nowe kryją się tuż pod nimi. Dlatego, by ułatwić skórze ten proces, powinniśmy systematycznie pozbywać się obumarłego naskórka. Dzięki temu nasze ciało będzie „oddychać” i co ciekawe, dzięki takiemu zabiegowi przyczynimy się także do wyrównania kolorytu skóry. Dzięki temu będzie gładka i promienna.
A co jeśli nie będziemy używać peeling?
Jeśli myślimy, że ten krok możemy pominąć i przejść od razu do balsamów - nic bardziej mylnego. Jeśli o to nie zadbamy, poniesiemy tego konsekwencje. W głębszych warstwach skór zaczną gromadzić się bakterie i zanieczyszczenia, co skutkuje nie tylko zatykaniem porów, ale także może doprowadzić do zmian ropnych.
Jaki peeling wybrać?
W sklepach znajdziemy całą masę tego typu kosmetyków. Najpopularniejsze są te klasyczne, kosmetyczne propozycje. Mają wyczuwalne drobinki, które po wmasowaniu w skórę, pozbywają się zbędnych zrogowaceń. Świetnie działający będzie detoksykacyjno-dotleniający cukrowy peeling do ciała DuoLife Chlorofil Beauty Care. To starannie skomponowane połączenie składników, które stymulują mikrokrążenie oraz oczyszczają skórę i poprawiają jej właściwości chłonne. Dzięki temu dalsze kroki pielęgnacyjne, takie jak balsamowanie ciała, będą o wiele efektywniejsze. W kosmetyku tym zastosowana została unikalna Formuła Ashedo 24/7 Nutri-FormTM, której podstawą jest olej z awokado i masło shea, które sprawiają, że peeling nie tylko pozbywa się obumarłego naskórka, ale też idealnie nawilża, odżywia i poprawia elastyczność skóry.
Warto o swoją skórę dbać cały rok, ale doskonale wiemy, że wiele osób zapomina o różnych krokach pielęgnacji latem, kiedy to jesteśmy w rozjazdach. Jednak teraz zdecydowanie należy poświęcić swojej skórze chwilę i pomóc jej w „dojściu do siebie” po wakacyjnych wojażach.
myduolife.com

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.