Komunikaty PR

Pierwszy w historii Polski start ligi e-kolarskiej

2021-05-17  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Piotr Krynicki
Okaeri Consulting

ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Do pobrania IP ( 0.69 MB )

Elektryzujące emocje towarzyszyły mieszkańcom Warszawa Wesoła oraz widzom, którzy 15 maja kibicowali zawodnikom pierwszej w historii Polski, w pełni elektrycznej ligi kolarskiej. Uczestnicy przejechali łącznie 23 km po trasach przygotowanych dla cyklu SIXT Puchar Mazowsza.

Mocniej, dalej, intensywniej

Myliłby się ten, kto myśli, że e-kolarstwo nie jest prawdziwym sportem. Zawodnicy pierwszej polskiej elektrycznej ligi w klasie rowerów górskich (e-MTB) przejechali niemal identyczną, co uczestnicy turnieju SIXT Puchar Mazowsza, w którym startują zawodowi kolarze. Alternatywny napęd pozwala każdemu entuzjaście aktywności rowerowej przeżywać te same emocje, co zawodowcom.

Kolarstwo górskie to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu, która wymaga od kolarza nie tylko siły, ale też zdolności do szybkiego planowania i reagowania na nieprzewidziane zwroty sytuacji. – mówi Błażej Maresz, prezes Warszawskiego Klubu Kolarskiego – Dodatkowe wsparcie elektryczne w rowerze jest nie tyle ułatwieniem, co sposobem na to, by entuzjaści sportu mogli bezpiecznie rywalizować na zawodowych trasach – takich jak SIXT Puchar Mazowsza.

Jadą, by pomagać

Zaskakująco dobra pogoda przyciągnęła licznych kibiców, których doping wsparł zawodników elektrycznej SIXT Business League w zaciętej walce do samego końca. Najlepsze czasy uzyskali kolejno Piotr Hankus, Michał Cichoń oraz Aleksander Jagosz.

Prawdziwa energia, emocje i radość na drodze! Czy to kwestia fenomenalnych kibiców, czy elektrycznych rowerów, do ostatniej sekundy wszyscy walczyliśmy o jak najlepsze czasy. – mówi Łukasz Żurek, prezes SIXT Polska i zawodnik ligi– Z drugiej strony, nie jechaliśmy tylko dla siebie – każdy 1km przejechany w ramach naszych startów to 1 złotówka przekazana przez organizatora na rzecz realizacji celów statutowych Fundacji Szczęśliwej Drogi. Sądzę, że nie dałoby się nas mocniej zmotywować do działania!

SIXT Puchar Mazowsza – Warszawa Wesoła

Tego samego dnia zakończył się także drugi start tego sezonu zawodników walczących o najważniejsze trofeum kolarskie w klasie rowerów górskich na Mazowszu – SIXT Puchar Mazowsza.Drugi wyścig z cyklu z najlepszymi wynikami ukończyli:

 

W klasie Masters:

  • Miejsce I: Jacek Rzadca, Trezado Wolfpack
  • Miejsce II: Andrzej Michniak, Warszawski Klub Kolarski
  • Miejsce III: Jarosław Hałas

 

W klasie Elita Kobiet:

  • Klaudia Cichacka, Metrobikes.pl
  • Patrycja Piotrowska, Fundacja Piotrowski Bikes Cargo Express
  • Małgorzata Mazurek, UKS Kruoiński Suszec Konwa Bike

 

W klasie Elita Mężczyzn:

  • Michał Topór, NS Bikes Factory
  • Maciej Jeziorski, jezior.bike
  • Paweł Graczyk, Warszawski Klub Kolarski

 

W kategorii Juniorów:

  • Mateusz Szyszko, Warszawski Klub Kolarski,
  • Maciej Pietryszyn, UKK Huragan Wołomin
  • Jakub Pyszny, Grupa Kolarska Viktoria Rybnik

 

Kolejne zawody z cyklu SIXT Puchar Mazowsza oraz SIXT Business League odbędą się już 12 czerwca 2021 roku w Legionowie. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji można znaleźć na:

SIXT Business League: https://sixtbusinessleague.pl/

SIXT Puchar Mazowsza: https://pucharmazowsza.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Okaeri Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.