Komunikaty PR

Pies w kąpieli - dlaczego skóra czworonogów wymaga szczególnej pielęgnacji?

2021-04-29  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Natalia Bodziony
Triple PR

Jaktorowska 5/68
01-202 Warszawa
natalia.bodziony|triplepr.pl| |natalia.bodziony|triplepr.pl
534 931 911
www.triplepr.pl
Do pobrania 04 ( 0.09 MB )

Skóra pełni funkcje ochronne i stanowi barierę między środowiskiem, w którym przebywa zwierzę, a wnętrzem jego organizmu. Jest odpowiedzialna za ochronę narządów wewnętrznych przed zranieniem lub infekcją, pomaga regulować temperaturę. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że skóra jest największym organem w organizmie psa. W jaki sposób ją pielęgnować? Odpowiadają eksperci marki Champ-Richer.

Zdrowa skóra i piękna lśniąca sierść to wizytówka zadbanego psa. Mówi się, że jest to często pierwszy „barometr” ogólnej kondycji i zdrowia zwierzęcia. To skóra bowiem odzwierciedla jakość pokarmów serwowanych czworonogom, a niedobory witamin czy minerałów manifestują się w jej wyglądzie. Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, za pomocą których możemy zadbać o skórę i sierść od zewnątrz - jest kąpiel, która pełni zarówno funkcje estetyczne, jak i higieniczne. Dlaczego skóra psa w kąpieli wymaga szczególnej troski i na co zwrócić uwagę dokonując wyboru psich kosmetyków?

Dziel się miłością, nie kosmetykami

Podczas kąpieli, oprócz brudu, usuwamy ze skóry zwierzęcia niepożądane mikroorganizmy, które mogą być przyczyną wielu problemów skórnych. Profilaktycznie powinno się kąpać psa 2-3 razy do roku. Jednak czworonogi, które mieszkają z nami w domach, czasem na małych powierzchniach, korzystając z naszych kanap, foteli czy dywanów, poddawane są zabiegom pielęgnacyjnym znacznie częściej. Marząc o czystym, pięknie pachnącym pupilu, nie ulegajmy pokusie dzielenia się z psem własnymi kosmetykami!

Warto wiedzieć, że skóra psa osłonięta gęstą sierścią, jest znacznie wrażliwsza niż nasza ludzka, ma również inne pH. Właśnie dlatego do pielęgnacji czworonogów powinniśmy używać wysokiej jakości preparatów stworzonych specjalnie dla nich. Nawet najłagodniejszy kosmetyk przeznaczony dla ludzi nie jest odpowiedni do psiej kąpieli. Starannie dobrane, wysokogatunkowe składniki myjące, znajdujące się w kosmetykach dla zwierząt, łagodnie, ale skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia – mówi Katarzyna Gębala, brand manager marki Champ-Richer.

Z myślą o delikatnej skórze psa szukajmy produktów o łagodnych formułach, wzbogaconych składnikami powszechnie znanymi w kosmetologii z kojącego i nawilżającego działania, takich jak d-Panhtenol, ekstrakt z aloesu, mleczko bawełniane, olejek jojoba. Sięgajmy po preparaty, których składy są również wolne od mydeł i parabenów.

Pamiętaj o (re)natłuszczaniu…

Istotnym zagadnieniem jest również fakt, że podobnie jak u człowieka - psia skóra produkuje sebum, czyli wydzielinę tłuszczową, która jest obecna także na włosach. Jest to zupełnie naturalny proces charakterystyczny dla skóry zdrowego czworonoga. Wydzielina ta chroni okrywę włosową przed wysychaniem oraz niszczeniem.

Powinniśmy wiedzieć, że kiedy kąpiemy zwierzę, razem z zanieczyszczeniami zmywamy również sebum, dlatego warto wybierać szampony zawierające w swojej kompozycji również składniki wtórnie natłuszczające, na przykład: olejek jojoba, olejek rycynowy, lanolinę. Przyśpieszają one odbudowę warstwy tłuszczowej, która tworzy naturalną barierę ochronną na skórze – mówi Katarzyna Gębala.

… i idealnym dopasowaniu

Pamiętajmy, że w zależności od wieku, kondycji skóry, rodzaju sierści, a nawet umaszczenia, nasi czworonożni podopieczni mają różne pielęgnacyjne potrzeby. Na sklepowych półkach znajdziemy szampony dla szczeniąt najpopularniejszych ras, szampony dla dorosłych psów, odżywki i preparaty do stylizacji dostosowane do różnych typów okrywy włosowej, które pomagają kondycjonować sierść. Dzięki tak różnorodnej gamie produktowej można wybrać kosmetyk najbardziej odpowiadający potrzebom pupila.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Triple PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Psi Targ dla Stowarzyszenia „KociArka” w Galerii Turzyn Biuro prasowe
2024-09-26 | 11:40

Psi Targ dla Stowarzyszenia „KociArka” w Galerii Turzyn

W imieniu Stowarzyszenia „KociArka” serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt do Galerii Turzyn na 5. edycję Psiego Targu, czyli charytatywnej imprezy,
Zwierzęta Czy Twój pupil otrzymuje odpowiednią pielęgnację?
2024-09-23 | 01:00

Czy Twój pupil otrzymuje odpowiednią pielęgnację?

Regularna pielęgnacja zwierząt, zwłaszcza psów i kotów, jest kluczowa dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Oprócz zapewnienia estetycznego wyglądu przede wszystkim,
Zwierzęta Powrót do szkoły – jak przygotować zwierzęta na zmianę rutyny?
2024-09-13 | 11:00

Powrót do szkoły – jak przygotować zwierzęta na zmianę rutyny?

Powrót do szkoły to czas pełen emocji i nowych wyzwań nie tylko dla dzieci i ich rodziców, ale również dla naszych czworonożnych przyjaciół. Zmiana codziennej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.