Komunikaty PR

Platforma Helping Hand wspiera firmy w realizacji strategii ESHG

2021-12-15  |  13:00
Biuro prasowe
  • Zarządzający platformą Helping Hand podkreślają konieczność rozszerzenia obszaru ESG (Environmental, Social and Corporate Governance) o Health (Environment Social Health Governance).
  • Helping Hand to jeden z pierwszych w Polsce projektów umożliwiających organizacjom realizację strategii ESHG.
  • „Cztery kroki na drodze do dobrostanu” – platforma Helping Hand stworzyła autorski program wsparcia zdrowia psychicznego pracowników.

Dbałość o pracownika staje się dzisiaj szczególnie ważna, ponieważ jest warunkiem koniecznym prawidłowego funkcjonowania całej firmy. Inwestowanie w zdrowie fizyczne oraz w dobrostan psychiczny pracowników ma także bezpośrednie przełożenie na wyniki biznesowe. Doświadczenia organizacji pokazują, że firmy, które na fali minionych – lokalnych czy też globalnych – kryzysów traktowały zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne priorytetowo, odnotowały wśród swoich pracowników nie tylko mniejsze wypalenie zawodowe, lecz także zwiększoną ich produktywność oraz większą satysfakcję z pracy.

Z tych powodów dbałość o dobrostan pracowników jest coraz częściej uwzględniania nie tylko w ramach realizacji jednorazowych projektów, lecz staje się elementem wprowadzanej przez firmy strategii ESG (Environmental, Social and Corporate Governance). Społeczny wymiar ESG, który dotychczas ograniczał się jedynie do kwestii środowiskowych i dobrych praktyk w zarządzaniu coraz częściej rozszerzany jest o aspekty zdrowotne.

Helping Hand – platforma online z autorskimi programami i treściami terapeutycznymi oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi – jest jednym z pierwszych w Polsce projektów umożliwiających firmom realizację strategii ESHG (Environment Social Health Governance), czyli rozszerzoną politykę ESG o wymiar zdrowotny.

– Organizacje zarówno w Polsce, jak i na całym świecie muszą dzisiaj rozwijać się w sposób jeszcze bardziej odpowiedzialny i zrównoważony niż dotychczas. Odpowiedzialność ta w coraz większym stopniu powinna jednak dotyczyć nie tylko kwestii związanych z czynnikami środowiskowymi, lecz także społecznymi, które szczególnie zostały uwypuklone w wyniku pandemii COVID-19. Dbałość o zdrowie i dobrostan pracowników jeszcze nigdy nie były tak ważne w kontekście całego dobrostanu firmy. Jestem przekonana, że biznes powinien więc pójść o krok dalej i obszar działań z zakresu ESG rozszerzyć o jakże ważną dzisiaj o zdrowie (H). Organizacje muszą włączyć do swoich strategii działania z zakresu Environment Social Health Governance i realizować je w pełnej odpowiedzialności nie tylko za własnych pracowników, ale także całe społeczeństwo – mówi Aleksandra Tokarewicz, Członkini Zarządu i Dyrektor ds. Produktu i Sprzedaży w spółce zarządzającej platformą Helping Hand.

Platforma Helping Hand oferuje wsparcie zdrowia psychicznego, wykorzystując w tym celu metodę czterech kroków. „Cztery kroki na drodze do dobrostanu” to autorski, kompleksowy program pomocy Helping Hand, w ramach którego każdy z użytkowników platformy  już w pierwszym etapie może zdiagnozować swój problem, a potem – pracować nad rozwiązywaniem go.

Pierwszym krokiem na drodze do dobrostanu jest psychoedukacja. Użytkownicy platformy anonimowo uzyskują dostęp do ponad 100 edukacyjnych materiałów wideo oraz autorskich filmów i artykułów, opracowywanych przez zespół 40 doświadczonych psychologów oraz licencjonowanych terapeutów. Drugim etapem jest rozwój osobisty. W ramach platformy użytkownicy, którzy chcą zdobyć umiejętności psychospołeczne, mają dostęp do webinarów, warsztatów rozwojowych czy też narzędzi autodiagnostycznych. Trzeci krok w procesie to konsultacje z ekspertami. W aplikacji zarejestrowanych jest już ponad 100 psychologów i terapeutów, z których pomocy można skorzystać. Helping Hand zapewnia także grupy wsparcia, do których użytkownicy mają dostęp 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Czwartym etapem jest psychoterapia. Osobom, które zmagają się z depresją, lękami, uzależnieniami, problemami emocjonalnymi, problemami w relacjach oraz innymi kłopotami utrudniającymi codzienne funkcjonowanie, platforma Helping Hand oferuje dostęp do sprawdzonych terapeutów w formie indywidualnych konsultacji lub terapii online.

Oferta Helping Hand jest skierowana głównie do firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom narzędzia do psychoedukacji i autoterapii oraz umożliwić im korzystanie z indywidualnych terapii online.

O Helping Hand

Helping Hand to platforma wsparcia zdrowia psychicznego z użyciem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Użytkownicy platformy anonimowo uzyskują dostęp do ponad 100 edukacyjnych materiałów wideo oraz artykułów stworzonych przez doświadczonych psychologów i licencjonowanych terapeutów, narzędzi do autoterapii, webinarów i interaktywnych spotkań z ekspertami (takich, jak czaty i wiadomości prywatne). Mają również możliwość korzystania z indywidualnych konsultacji z psychologami oraz terapii online. W aplikacji zarejestrowanych jest ponad 100 psychologów i terapeutów. Oferta Helping Hand jest skierowana głównie do firm chcących zapewnić wsparcie psychologiczne swoim pracownikom i ich rodzinom. Rozbudowany moduł B2B działa jak system kafeteryjny, dzięki czemu pracodawca może swobodnie zarządzać i kontrolować budżet przeznaczony na wsparcie dla pracowników. Jest to jedyne takie rozwiązanie w Polsce.

Platformą zarządza doświadczony zespół specjalistów zarówno w obszarze zdrowia, benefitów pracowniczych, jak i rozwiązań z zakresu digital oraz nowoczesnych technologii. W zarządzie spółki będącej właścicielem platformy są Bernard Gołko – Prezes Zarządu i Chief Digital Officer oraz Aleksandra Tokarewicz, odpowiadająca za Produkt i Sprzedaż. Pracę 40 psychologów i licencjonowanych terapeutów tworzących autorskie treści i programy terapeutyczne nadzoruje Milena Grela-Parandyk, psycholog i terapeutka z wieloletnim doświadczeniem. 

Helping Hand w październiku 2021 r. otrzymała „Orła Innowacji” w kategorii „Rozwiązanie dla dobra wspólnego” w konkursie organizowanym dla innowacyjnych firm przez dziennik „Rzeczpospolita”

Więcej o Helping Hand na: www.hh24.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Problemy społeczne

Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.

Gwiazdy

Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.