Komunikaty PR

Po co jest nam potrzebny zegar biologiczny i jak go przestrzegać?

2021-04-08  |  10:00

Czym jest zegar biologiczny? Przede wszystkim reguluje on nasze samopoczucie i wyznacza, kiedy najlepiej wykonywać pewne czynności. Niestety wiele z nas przez codzienny pęd, nie żyje zgodnie z wytycznymi naszego ciała. Jak to zmienić i zacząć czerpać z tego korzyści? Już podpowiadamy!

Codzienna biologiczna rutyna

Organizm człowieka wykształcił sobie przez wieki pewną rutynę. Niestety przez postęp cywilizacyjny i wynalezienie światła, zegar biologiczny zaczął się rozregulowywać, ponieważ postrzeganie dnia sztucznie się wydłużyło. Każda pora dnia ma ogromne znaczenie i bardzo ważne jest by podążać za tą prawidłowością. Jeśli tego nie zrobimy, to tym samym narażamy się na uczucie zmęczenia, ale także większe ryzyko zachorowań, na przykład serca czy wątroby. Naturalną rutyną każdego z nas powinna być następująca kolejność: pobudka, zjedzenie pożywnego śniadania, pierwsza część pracy ok. 4 godziny (tutaj warto wspomnieć, iż przed 12:00 człowiek jest najbardziej kreatywny), obiad, spacer lub krótka drzemka, ponownie czas pracy (ponieważ pomiędzy 15:00, a 18:00 mamy najwięcej energii), kolacja i sen. Na pierwszy rzut oka ten harmonogram nie jest zbyt skomplikowany, jednak większość z nas nie może pozwolić sobie na taki tryb życia, prawda? Dlatego warto stosować się do tych z pozoru błahych ustaleń, by cieszyć się pełnią zdrowia.

A co jeśli nasz zegar biologiczny się rozreguluje?

Nie podążanie za rytmem wyznaczonym przez nasz zegar biologiczny, może doprowadzić do nieprzyjemnych skutków. Do najłagodniejszych należą zmęczeni oraz zmniejszona odporność na stres. Jednak im dłużej nie stosujemy się do naturalnego harmonogramu dnia, tym gorsze będą tego konsekwencje. W skrajnych przypadkach będziemy bardziej narażeni na nadciśnienie, cukrzycę, a nawet udar czy zawał. Dlatego bardzo ważne jest, by stosować się do rytmu dnia. To pozwoli nam nie tylko w uniknięciu wyżej chorób, ale także pozwoli na bycie bardziej wydajnym.

Jak naprawić nasz zegar biologiczny?

Przede wszystkim należy pamiętać, że naprawa zegara biologicznego to długotrwały proces. Poważnym utrudnieniem jest obecny tryb życia większości ludzi. Przez to, że dużo pracujemy i mamy wiele innych obowiązków, trudno jest go w pełni odwzorować. Najlepsze co możemy zrobić, to wprowadzić do naszego życia odpowiednie nawyki. Jednym z nich jest wcześniejsze wstawanie. Nawet jeżeli rano będziemy czuli zmęczenie, to z pewnością niedługo po obudzeniu będziemy rześcy i pełni energii. Należy również wprowadzić regularne pory jedzenia, które pozytywnie wpłyną na układ trawienny i metabolizm. Ustalimy sobie przez to pewien rytm dnia, który będzie pomocny w odzyskaniu prawidłowego stanu naszego zegara biologicznego. Przydatna będzie również odpowiednia suplementacja, która pozwoli dostarczyć składniki odżywcze, w zależności od pory dnia. Idealnie sprawdzi się zestaw DuoLife Dzień i Noc, którego skład został stworzony tak, by za dnia dostarczać energii, a nocą wyciszać i ułatwiać zasypianie. W DuoLife Dzień znajduje się między innymi sok z owoców noni, które pomaga utrzymać prawidłowy rytm oraz wzmaga apetyt. W składzie znajduje się także ekstrakt z jagody acai mająca dobroczynny wpływ na serce, oraz sok z granatu, który korzystnie wpływa na układ krążenia, a dojrzałym kobietom pomaga załagodzić objawy menopauzy. W DuoLife Noc znajduje się natomiast ekstrakt z jagód goji, który pomaga utrzymać prawidłowe stężenie cukru we krwi. Dodatkowo w składzie znajdziemy ekstrakt z liści morwy białek, która odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Ekstrakt z nasion ostropestu plamistego zaś wesprze pracę wątroby i żołądka. Ponadto ekstrakt z ziela melisy zawarty w DuoLife Noc zadziała uspokajająco i pozwoli nam się pozbyć się bólów głowy/

Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu jest ważne. Aby móc cieszyć się lepszym zdrowiem oraz pełnią energii należy słuchać głosu swojego ciała i przestrzegać zasad naturalnego zegara biologicznego. Z początku te zmiany, o których mowa mogą być trudne to wprowadzenia w życie, jednak w przyszłości odczujemy tego pozytywny efekty. Będziemy zdrowsi, bardziej energiczni i zaczniemy czerpać radość z każdego dnia. 

 

Więcej informacji na myduolife.com 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe
2025-02-05 | 06:00

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale skorygować. Najwięcej obaw pacjentów dotyczących tych
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.