Pobiegli i pomogli. Wyniki Poland Business Run 2022
32 tys. biegaczy z ponad 1500 firm wzięło udział w 11. edycji charytatywnej sztafety Poland Business Run, która odbyła się 4 września. Ponad 4 tys. zawodników wystartowało w ramach wirtualnej rywalizacji w Warszawie. Oprócz środków z opłat startowych, na rzecz potrzebujących przekazane zostaną dodatkowe 152 tys. złotych zebrane w akcji „Pomagam Bardziej”. Protezy, wózki i zabiegi rehabilitacyjne otrzyma około 100 beneficjentów z całej Polski.
Poland Business Run to sztafeta 5x4 km. W formule wirtualnej przedstawiciele firm pokonywali kilometry na samodzielnie wybranej trasie, a wyniki rejestrowali za pomocą aplikacji w smartfonach. W klasycznej, stacjonarnej formie wydarzenie odbyło się natomiast w Krakowie. Zawodnicy biegali wokół Błoni i przez Park Jordana w dwóch turach – porannej i popołudniowej.
– Ogromnie się cieszę, że możemy znów się spotkać i pokonać wspólne kilometry w szczytnym celu. Bardzo dziękuję biegaczom, sponsorom i partnerom, bez których nie byłoby to możliwe – mówiła, otwierając zawody na Błoniach, Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Najwięcej, bo prawie 9 tys. biegaczy wystartowało w Krakowie, a biegi z aplikacją odbyły się w całej Polsce. 4320 zawodników reprezentowało firmy z Warszawy, na Śląsku wystartowało 4300 biegaczy, a na Dolnym Śląsku – 3000. Dzięki wirtualnej formie zawodów można było wziąć w nich udział także poza granicami naszego kraju. Dystans Poland Business Run 2022 przebiegli zawodnicy m.in. w Malezji, Singapurze, Indiach, Tunezji, Francji czy Finlandii.
Bieg zmieni życie stu osób
Firmy, opłacając udział swoich pracowników w zawodach, pomogą stu osobom z całej Polski, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową lub przeszły mastektomię. Dofinansowane zostaną protezy kończyn, wózki aktywne i sportowe, turnusy rehabilitacyjne i konsultacje psychologiczne.
– Jestem bardzo zaskoczony, że tak dużo osób przyszło dzisiaj na Błonia, by biegać dla mnie i innych beneficjentów. Trzymam za wszystkich kciuki i dziękuję firmom, które wystawiły swoje drużyny w takim charytatywnym celu – mówił podczas wydarzenia jeden z beneficjentów, mężczyzna po amputacji nogi.
Zebrane środki zostaną przekazane również na rzecz beneficjentów z Mazowsza, m.in. pana Marcina z Żelechowa i pani Agnieszki z Brwinowa. Pani Agnieszka od wielu lat angażuje się w pomoc innym. Działa w ośrodku pomocy społecznej oraz w lokalnej jadłodzielni. Niestety, z powodu powikłań po mastektomii pani Agnieszka nie może ostatnio poruszać ręką. Środki zebrane w ramach Poland Business Run pokryją koszt specjalistycznej rehabilitacji.
65-letni pan Marcin z Żelechowa przez trzydzieści lat był związany z Warszawską Operą Kameralną, gdzie występował jako solista. Grał również na deskach Teatru Kwadrat i Teatru Powszechnego. Rok temu, w następstwie powikłań stopy cukrzycowej, pan Marcin przeszedł amputację nogi powyżej kolana. Dzięki środkom zebranym podczas tegorocznej edycji biegu 65-latek skorzysta z rehabilitacji, która pomoże mu odzyskać sprawność.
Najlepsi w pomaganiu
Cel biegu był charytatywny, dlatego w ramach akcji “Pomagam Bardziej” drużyny zbierały środki do swoich wirtualnych skarbonek. Finalnie, 4 września w południe na koncie akcji udało się zgromadzić ponad 150 tys. złotych. Pieniądze zostaną w całości przekazane na zakup protez kończyn i rehabilitację dla potrzebujących.
Najlepsze drużyny klasyfikacji charytatywnej, które zgromadziły rekordowe kwoty w skarbonkach, to:
- Leach & RUN z firmy Leach & Lang Property Consultants
- KIRlider z Krajowej Izby Rozliczeniowej
- Pega Runners 1 z firmy Pegasystems
- InPost Kreujemy Przyszłość z firmy InPost
- Leach&dRUNk z firmy Leach & Lang Property Consultants
Relację z niedzielnej imprezy można obejrzeć na stronie Poland Business Run na Facebooku. Więcej informacji, w tym klasyfikację czasową sztafet, można natomiast znaleźć na stronie www.polandbusinessrun.pl.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.