Komunikaty PR

Co zabrać ze sobą w podróż kamperem?

2021-07-14  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Wolność, przygoda, nieograniczone możliwości podróżowania. Nic dziwnego, że caravaning cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Potwierdzają to wzrastające liczby zarejestrowanych kamperów i przyczep kempingowych. Jednak zanim wybierzesz się w podróż kamperem, vanem czy zamieszkasz w przyczepie podczas swojego urlopu, czeka Cię niemałe wyzwanie, jakim jest…pakowanie. Co spakować i zabrać ze sobą? Sprawdź poniższe wskazówki.

Zapomnij o drogich lotach i pokojach hotelowych. Kamper, van, czy przyczepa kampingowa to dom wakacyjny na kółkach. Jednakże możliwość poznawania świata bez ograniczeń i wszechogarniające poczucie niezależności to nie wszystko. Caravaning pozwala dopasować pojazd do własnych potrzeb, dzięki czemu możemy przechowywać niezbędne rzeczy, bez potrzeby ciągłego przepakowywania. Przestrzeń kampera ma jednak swoje ograniczenia. Z tego względu, warto kierować się zasadą „mniej znaczy więcej” i wybierać najpotrzebniejsze przedmioty. Każda wyprawa zapewne będzie inna, niemniej jest kilka rzeczy, które powinny zaleźć się na przedwyjazdowej liście.

Od czego zaczynamy…

Dokumenty są najważniejszą rzeczą każdego wyjazdu. Nie można o nich zapomnieć. Upewnij się, że zapakowałeś:

  • Paszport lub dowód osobisty,
  • Prawo jazdy,
  • Dowód rejestracyjny,
  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego,
  • Polisę ubezpieczeniową kampera,
  • Polisę ubezpieczenia turystycznego,
  • Kartę debetową lub kredytową,
  • Gotówkę.

Mogą wydawać się dość oczywiste, ale pozwalają na bezproblemowe i bezpieczne przemieszczanie się pojazdem po Polsce czy za granicą.

Co do kampera…

Jest kilka rzeczy, które zawsze powinny znaleźć się w każdym kamperze. Są to:

  • Zapasowe mapy,
  • Kable rozruchowe,
  • Kamizelki odblaskowe,
  • Apteczka,
  • Środki dezynfekujące,
  • Środki czyszczące,
  • Plandeka,
  • Sznurki.

Podróżując kamperem czy z przyczepą dużo czasu spędza się na łonie natury lub kempingach. Warto zapakować przedmioty, dzięki którym będziesz mógł odpocząć wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu. Czego będziesz potrzebować? Z pewnością przydadzą się rozkładane krzesła kempingowe, stolik i koc piknikowy. Warto też pamiętać o np. grach planszowych, książkach, przewodniku, czy dmuchanych zabawkach do wody. W bagażu powinien znaleźć się laptop, aparat fotograficzny, ładowarki do elektroniki, baterie i przedłużacz.

Caravaning daje możliwość samodzielnego gotowania posiłków. Z tego względu, na wyposażeniu kuchni powinny znaleźć się podstawowe przybory – kuchenka kempingowa, butla gazowa, garnki, patelnie, czajnik, sztućce, deski do krojenia i pojemniki na wodę. Warto zabrać swoje ulubione produkty spożywcze i kosmetyki – nie wszędzie znajdziemy swoje ulubione artykuły.

A do spania?

Sen jest podstawową biologiczną potrzebą organizmu, bez której człowiek nie może prawidłowo funkcjonować. Będąc wyspanym i wypoczętym, docenisz wakacyjny wyjazd oraz będziesz mógł w pełni skoncentrować uwagę na jeździe. Bezpieczeństwo to podstawa każdej wyprawy. Stąd też należy zadbać o komfort snu. Zapakuj wszystkie ulubione poduszki i kołdry. Im wygodniej, tym lepiej. W podróży doskonale sprawdza się lekka, letnia kołdra letnia Soft Line. Jej poszycie wyróżnia się dużą wytrzymałością i odpornością, a specjalne pikowanie powoduje, że kołdra ogrzewa równomiernie całe ciało. Ogromną zaletą jest to, że można ją zwinąć w rulon, który po rozwinięciu ponad trzykrotnie zwiększa swoją objętość. Dzięki temu kołdra nie zajmuje wiele miejsca i z łatwością można ją schować w szafkach.

Twoja własna walizka

To, co spakujemy do ubrania, zależy od tego, gdzie planujemy wyjechać i od długości wyjazdu. Bądź realistą i zapakuj to, co będziesz nosić. Nie bądź jednak zbyt minimalistyczny. Podstawowymi pozycjami, które powinny znaleźć się w tej kategorii, są: bielizna, skarpetki, piżama, odzież na cieplejszą i zimniejszą pogodę, odzież przeciwdeszczowa, kostium kąpielowy, wygodne obuwie, sandały i klapki. Nie zapomnij o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych.

Wszystko spakowane? Napełnij bak i ruszaj w drogę!

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Nowe technologie

Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.