Komunikaty PR

Konkurs fotograficzny „W Chinach i o Chinach” 2023

2024-01-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Zięba
Instytut Konfucjusza w Krakowie

Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza miłośników fotografowania do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „W Chinach i o Chinach”.

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich, którzy byli w Chinach lub znaleźli chińskie inspiracje w innych krajach i chcą zdobyć atrakcyjne nagrody!

Prace wraz z formularzem konkursowym można nadsyłać w dniach: od 18 grudnia 2023, do 15 stycznia 2024 na adres e-mail: konkursy.instytut.konfucjusza@uj.edu.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Dla najlepszych Instytut przygotował nagrody o łącznej wartości ponad 9000 zł oraz wystawę, której wernisaż odbędzie się 22 stycznia 2024 w siedzibie Ośrodka „Instytutu Konfucjusza w Krakowie”.

Zdjęcia można nadsyłać w następujących w kategoriach:

A) Człowiek w Chinach.

B) Chiński krajobraz.

C) Chińskie inspiracje.

D) Polska oczami Chińczyków.

 

Warunki techniczne:

Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 4 fotografie, przy czym w jednej kategorii można zgłosić tylko jedno zdjęcie. Aby fotografia mogła być dopuszczona do konkursu, musi zostać przesłana w formie elektronicznej w formacie pliku JPG. Rozmiar jednego pliku nie może być większy niż 3 megabajty. Obowiązujący format fotografii: pliki cyfrowe bez kompresji, rozdzielczość 300 dpi, długość krótszego boku nie mniejsza niż 2000 pikseli. Fotografie zgłoszone do konkursu muszą być opisane w sposób wskazany w regulaminie. Fotografie zgłoszone do konkursu nie mogą być przetworzone cyfrowo, poza regulacją kontrastu, jasności oraz nasycenia obejmujących całe zdjęcie. Dopuszcza się kadrowanie, jeśli obejmie ono nie więcej niż 50% powierzchni zdjęcia.

 

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem.

 

Więcej informacji: https://instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.