Komunikaty PR

Motor Valley Fest we włoskim regionie Emilia Romagna

2021-07-01  |  12:00
Biuro prasowe

Region Emilia Romagna to istna kolebka włoskiej motoryzacji. To tu swój początek mają takie ikony jak Lamborghini, Ferrari czy Maserati. W lipcu do regionu przybywają miłośnicy czterech kółek z całego świata, by uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Motor Valley Fest. Tym razem event powraca do Modeny w hybrydowej formule, gdzie podczas czterodniowego święta zostaną zaprezentowane najlepsze samochody produkowane w regionie Emilia Romagna. Ponadto, na gości, również tych online, czekają liczne seminaria i talk-show z udziałem czołowych postaci z branży, a motywem przewodnim wydarzenia jest zrównoważony rozwój i e-mobilność.

 

Motor Valley Fest 2021

Tegoroczna, 3. edycja festiwalu, po raz drugi obywająca się w formule hybrydowej, to nie lada gratka dla wszystkich pasjonatów dwóch i czterech kółek oraz fanów nowych technologii. Po raz pierwszy w historii, festiwal odbywa się aż na czterech regionalnych torach wyścigowych, takich jak Riccardo Paletti w Varano, Autodromo w Modenie, Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari nieopodal miasta Imola i Misano World Circuit Marco Simoncelli położonym w miasteczku Misano Adriatico, które będą centrum wielu wydarzeń. Głównym motywem przewodnim Festiwalu w 2021 roku jest zrównoważony rozwój, technologia oraz nauka. W planie Motor Valley są m.in. seminaria oraz talk-show, w których wezmą udział czołowe postaci z branży motoryzacyjnej, a także liczne wystawy, konwencje oraz specjalnie przygotowany nowy, tymczasowy tor wyścigowy Motor Valley Arena.

Ponadto, podczas 3. edycji ponownie pojawi się format Innovation & Talents, czyli przestrzeń do nawiązywania kontaktów dla młodych talentów, start-upów i uniwersytetów. W tym roku organizatorzy skupiają się na kwestiach związanych ze zrównoważonym rozwojem i e-mobilnością, cyfryzacją, wyścigami, innowacyjnymi technologiami oraz nowymi trendami konsumenckimi. Wykłady i spotkania poprowadzą prelegenci z międzynarodowych firm. Część z nich, tak jak 45-minutowe rozmowy przy okrągłym stole, w których uczestniczyć będą m.in. Luigi di Maio, włoski Minister Spraw Zagranicznych i Międzynarodowej Współpracy, Stefano Bonaccini, Prezydent regionu Emilia Romagna czy Enrico Galliera, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ferrari, odbywają się online i są transmitowane na żywo na stronie www.motorvalley.it.

Co więcej, podczas festiwalu Motor Valley miłośnicy motoryzacji będą mieli okazję – wirtualnie lub na miejscu – poznać niezwykłe pojazdy największych włoskich marek. Tegoroczna edycja obfituje także w doznania dla miłośników tutejszych przysmaków oraz win produkowanych w regionie Emilia Romagna, które zaprezentuje ambasador Motor Valley, Massimo Bottura.

 

Emilia Romagna – kolebka włoskiego przemysłu motoryzacyjnego

Położony w północnych Wloszech włoski region Emilia Romagna jest nazywany kolebką motoryzacji, a także Doliną Motoryzacyjną “Motor Valley” za swój ogromny wkład w rozwój branży. To właśnie tutaj znajdują się fabryki najbardziej ekskluzywnych marek samochodowych na świecie, których miłośnikom motoryzacji nie trzeba przedstawiać. Ferrari, Lamborghini, Maserati, Dallara, Pagani czy Ducati – to samochody produkowane przez największych włoskich producentów w regionie Emilia Romagna. Wszystkie wspomniane marki swoje siedziby mają w tym samym regionie, zaledwie kilka kilometrów od zabytkowych miast sztuki: Modeny, Bolonii i Parmy. Region oferuje także szereg innych atrakcji dla fanów ryków silnika – oprócz produkcji aut wysokiej klasy, w regionie Emilia Romagna znajdują się liczne muzea motoryzacyjne należące do słynnych fabryk oraz prywatne kolekcje zabytkowych samochodów i motocykli. Największą popularnością cieszą się Muzeum Ferrari w Maranello, Muzeum Casa Enzo Ferrari w Modenie, a także Muzeum Ducati w Bolonii.

 

Motor Valley jako celebracja regionu Emilia Romagna

3. edycja festiwalu to nie tylko święto fanów motoryzacji. To także okazja, by celebrować iście włoski styl życia w regionie Emilia Romagna, który słynie z lokalnych przysmaków i win, licznych zabytków, sztuki, architektury oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów. Dla gości przygotowano liczne kulturalne i kulinarne atrakcje, które odbywają się w sercu Modeny – gospodarza Motor Valley Festiwal. W kościele Chiesa del Voto od 1 do 11 lipca odbywa się wystawa Il tributo di Motor Valley Fest ad un'Icona dell'artigianato automotive, w której znajdują się jedne z najbardziej prestiżowych i oryginalnych części samochodowych, stworzonych dla czołowych marek motoryzacyjnych. Natomiast w dawnej Manifatturze Tabacchi odbędzie się wystawa 30 nieopublikowanych prac Alessandro Rasponiego: portretów i obrazów samochodów, wykonanych przez artystę. Inne eksponowane prace to relikty o wysokiej wartości historycznej znanych pilotów, takich jak Fangio i Senna czy wystawa Gli artigiani del terzo millennio czyli słynnych samochodów poddawanych renowacji.

Motor Valley Festiwal to święto motoryzacji dla wszystkich miłośników dwóch i czterech kółek, ale nie tylko. Tegoroczna edycja obfituje w moc atrakcji dla gości, którzy pragną odkrywać uroki regionu Emilia Romagna. Jeżeli zdecydujesz się na podróż samochodem – trasa prowadzi przez Austrię, Villach, Tarviso oraz Wenecję lub poprzez Brenner i Weronę. Tegoroczna edycja Motor Valley gwarantuje: najwyższe standardy bezpieczeństwa dla publiczności i odwiedzających oraz przestrzeganie środków wdrożonych zgodnie z przepisami sanitarnymi przeciwko rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Włoski region Emilia Romagna to doskonały kierunek na wakacje dla miłośników czterech kółek i nie tylko. Tylko tu, obok pięknych plaż, zapierających dech w piersi widoków i doskonałej kuchni, odkryjemy to, co najpiękniejsze we włoskiej motoryzacji.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-23 | 13:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

  Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w
Podróże Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 17:00

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.