Motor Valley Fest we włoskim regionie Emilia Romagna
Region Emilia Romagna to istna kolebka włoskiej motoryzacji. To tu swój początek mają takie ikony jak Lamborghini, Ferrari czy Maserati. W lipcu do regionu przybywają miłośnicy czterech kółek z całego świata, by uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Motor Valley Fest. Tym razem event powraca do Modeny w hybrydowej formule, gdzie podczas czterodniowego święta zostaną zaprezentowane najlepsze samochody produkowane w regionie Emilia Romagna. Ponadto, na gości, również tych online, czekają liczne seminaria i talk-show z udziałem czołowych postaci z branży, a motywem przewodnim wydarzenia jest zrównoważony rozwój i e-mobilność.
Motor Valley Fest 2021
Tegoroczna, 3. edycja festiwalu, po raz drugi obywająca się w formule hybrydowej, to nie lada gratka dla wszystkich pasjonatów dwóch i czterech kółek oraz fanów nowych technologii. Po raz pierwszy w historii, festiwal odbywa się aż na czterech regionalnych torach wyścigowych, takich jak Riccardo Paletti w Varano, Autodromo w Modenie, Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari nieopodal miasta Imola i Misano World Circuit Marco Simoncelli położonym w miasteczku Misano Adriatico, które będą centrum wielu wydarzeń. Głównym motywem przewodnim Festiwalu w 2021 roku jest zrównoważony rozwój, technologia oraz nauka. W planie Motor Valley są m.in. seminaria oraz talk-show, w których wezmą udział czołowe postaci z branży motoryzacyjnej, a także liczne wystawy, konwencje oraz specjalnie przygotowany nowy, tymczasowy tor wyścigowy Motor Valley Arena.
Ponadto, podczas 3. edycji ponownie pojawi się format Innovation & Talents, czyli przestrzeń do nawiązywania kontaktów dla młodych talentów, start-upów i uniwersytetów. W tym roku organizatorzy skupiają się na kwestiach związanych ze zrównoważonym rozwojem i e-mobilnością, cyfryzacją, wyścigami, innowacyjnymi technologiami oraz nowymi trendami konsumenckimi. Wykłady i spotkania poprowadzą prelegenci z międzynarodowych firm. Część z nich, tak jak 45-minutowe rozmowy przy okrągłym stole, w których uczestniczyć będą m.in. Luigi di Maio, włoski Minister Spraw Zagranicznych i Międzynarodowej Współpracy, Stefano Bonaccini, Prezydent regionu Emilia Romagna czy Enrico Galliera, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ferrari, odbywają się online i są transmitowane na żywo na stronie www.motorvalley.it.
Co więcej, podczas festiwalu Motor Valley miłośnicy motoryzacji będą mieli okazję – wirtualnie lub na miejscu – poznać niezwykłe pojazdy największych włoskich marek. Tegoroczna edycja obfituje także w doznania dla miłośników tutejszych przysmaków oraz win produkowanych w regionie Emilia Romagna, które zaprezentuje ambasador Motor Valley, Massimo Bottura.
Emilia Romagna – kolebka włoskiego przemysłu motoryzacyjnego
Położony w północnych Wloszech włoski region Emilia Romagna jest nazywany kolebką motoryzacji, a także Doliną Motoryzacyjną “Motor Valley” za swój ogromny wkład w rozwój branży. To właśnie tutaj znajdują się fabryki najbardziej ekskluzywnych marek samochodowych na świecie, których miłośnikom motoryzacji nie trzeba przedstawiać. Ferrari, Lamborghini, Maserati, Dallara, Pagani czy Ducati – to samochody produkowane przez największych włoskich producentów w regionie Emilia Romagna. Wszystkie wspomniane marki swoje siedziby mają w tym samym regionie, zaledwie kilka kilometrów od zabytkowych miast sztuki: Modeny, Bolonii i Parmy. Region oferuje także szereg innych atrakcji dla fanów ryków silnika – oprócz produkcji aut wysokiej klasy, w regionie Emilia Romagna znajdują się liczne muzea motoryzacyjne należące do słynnych fabryk oraz prywatne kolekcje zabytkowych samochodów i motocykli. Największą popularnością cieszą się Muzeum Ferrari w Maranello, Muzeum Casa Enzo Ferrari w Modenie, a także Muzeum Ducati w Bolonii.
Motor Valley jako celebracja regionu Emilia Romagna
3. edycja festiwalu to nie tylko święto fanów motoryzacji. To także okazja, by celebrować iście włoski styl życia w regionie Emilia Romagna, który słynie z lokalnych przysmaków i win, licznych zabytków, sztuki, architektury oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów. Dla gości przygotowano liczne kulturalne i kulinarne atrakcje, które odbywają się w sercu Modeny – gospodarza Motor Valley Festiwal. W kościele Chiesa del Voto od 1 do 11 lipca odbywa się wystawa Il tributo di Motor Valley Fest ad un'Icona dell'artigianato automotive, w której znajdują się jedne z najbardziej prestiżowych i oryginalnych części samochodowych, stworzonych dla czołowych marek motoryzacyjnych. Natomiast w dawnej Manifatturze Tabacchi odbędzie się wystawa 30 nieopublikowanych prac Alessandro Rasponiego: portretów i obrazów samochodów, wykonanych przez artystę. Inne eksponowane prace to relikty o wysokiej wartości historycznej znanych pilotów, takich jak Fangio i Senna czy wystawa Gli artigiani del terzo millennio czyli słynnych samochodów poddawanych renowacji.
Motor Valley Festiwal to święto motoryzacji dla wszystkich miłośników dwóch i czterech kółek, ale nie tylko. Tegoroczna edycja obfituje w moc atrakcji dla gości, którzy pragną odkrywać uroki regionu Emilia Romagna. Jeżeli zdecydujesz się na podróż samochodem – trasa prowadzi przez Austrię, Villach, Tarviso oraz Wenecję lub poprzez Brenner i Weronę. Tegoroczna edycja Motor Valley gwarantuje: najwyższe standardy bezpieczeństwa dla publiczności i odwiedzających oraz przestrzeganie środków wdrożonych zgodnie z przepisami sanitarnymi przeciwko rozprzestrzenianiu się Covid-19.
Włoski region Emilia Romagna to doskonały kierunek na wakacje dla miłośników czterech kółek i nie tylko. Tylko tu, obok pięknych plaż, zapierających dech w piersi widoków i doskonałej kuchni, odkryjemy to, co najpiękniejsze we włoskiej motoryzacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.