Polska judoczka z kwalifikacją! Beata Pacut-Kłoczko pojedzie do Paryża
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
To już pewne. Zawodniczka GKS Czarni Bytom Beata Pacut-Kłoczko dołączyła do delegacji judoków, która będzie reprezentować Polskę na największej imprezie sportowej czterolecia.
Dzięki swoim znakomitym wynikom zdobywanym na międzynarodowych turniejach Beata Pacut-Kłoczko od długiego czasu miała duże szanse na zakwalifikowanie się na nadchodzące igrzyska olimpijskie, jednak na oficjalne zamknięcie rankingów trzeba było poczekać. Listy osób zakwalifikowanych na igrzyska zostały opublikowane we wtorek (25 czerwca) na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Judo.
W ostateczny skład polskiej reprezentacji w Paryżu weszli Beata Pacut-Kłoczko, Angelika Szymańska oraz Piotr Kuczera, którzy pomyślnie ukończyli dwuletni proces kwalifikacyjny. W trakcie pierwszego roku kwalifikacji zdobywane punkty były liczone jako połowa wartości, natomiast w drugim roku zawodnicy mogli zdobywać pełne punkty.
Zawodniczka GKS Czarni Bytom Beata Pacut-Kłoczko pojedzie na igrzyska
28-letnia reprezentantka Kaman Sport Group na olimpijskim tatami wystąpi w kategorii wagowej do 78 kg. Pochodząca z Bytomia zawodniczka w międzynarodowym rankingu zajmuje 17. miejsce. W swoim dorobku ma m.in. złoty medal Mistrzostw Europy 2021 i brązowy Mistrzostw Świata 2022, a także występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Czuje się dobrze, po ostatnich dobrych startach (3. miejsce na turnieju Grand Slam i 7. na mistrzostwach świata) wiedziałam, że mogę być spokojna o kwalifikacje, jednak we wtorek rankingi zostały oficjalnie ogłoszone. Doceniam to, że po raz kolejny zdobyłam kwalifikację i będę mogła walczyć na olimpijskich matach, natomiast nie ukrywam, że liczę na więcej niż sam start. Przede wszystkim będę chciała pokazać swoje najlepsze wydanie i dojść jak najdalej. 31 czerwca lecę na obóz międzynarodowy do Hiszpani - Benidorm, a później czekają mnie już ostatnie szlify na zgrupowaniu krajowym w Cetniewie. Cały czas trenuje pod okiem Pawła Zagrodnika i cieszę się, że moi bliscy i inni zawodnicy z GKS czarni Bytom pomagają mi w przygotowaniach i dopingują - skomentowała Beata Pacut-Kłoczko.
Beata Pacut-Kłoczko na konferencji prasowej w Bytomiu
W środę (26 czerwca) o godzinie 10:00 Beata Pacut-Kłoczko wystąpi na konferencji prasowej organizowanej przez jej klub w hali GKS Czarni Bytom przy ul. Łużyckiej 90 w Bytomiu. Judoczka opowie m.in. o kulisach swoich przygotowań do igrzysk. W wydarzeniu dział wezmą także prezes klubu Małgorzata Wiśniewska-Wilk oraz trener Paweł Zagrodnik.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.