Komunikaty PR

Polska judoczka z kwalifikacją! Beata Pacut-Kłoczko pojedzie do Paryża

2024-06-25  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

To już pewne. Zawodniczka GKS Czarni Bytom Beata Pacut-Kłoczko dołączyła do delegacji judoków, która będzie reprezentować Polskę na największej imprezie sportowej czterolecia. 

Dzięki swoim znakomitym wynikom zdobywanym na międzynarodowych turniejach Beata Pacut-Kłoczko od długiego czasu miała duże szanse na zakwalifikowanie się na nadchodzące igrzyska olimpijskie, jednak na oficjalne zamknięcie rankingów trzeba było poczekać. Listy osób zakwalifikowanych na igrzyska zostały opublikowane we wtorek (25 czerwca) na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Judo.

W ostateczny skład polskiej reprezentacji w Paryżu weszli Beata Pacut-Kłoczko, Angelika Szymańska oraz Piotr Kuczera, którzy pomyślnie ukończyli dwuletni proces kwalifikacyjny. W trakcie pierwszego roku kwalifikacji zdobywane punkty były liczone jako połowa wartości, natomiast w drugim roku zawodnicy mogli zdobywać pełne punkty.

Zawodniczka GKS Czarni Bytom Beata Pacut-Kłoczko pojedzie na igrzyska

28-letnia reprezentantka Kaman Sport Group na olimpijskim tatami wystąpi w kategorii wagowej do 78 kg. Pochodząca z Bytomia zawodniczka w międzynarodowym rankingu zajmuje 17. miejsce. W swoim dorobku ma m.in. złoty medal Mistrzostw Europy 2021 i brązowy Mistrzostw Świata 2022, a także występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Czuje się dobrze, po ostatnich dobrych startach (3. miejsce na turnieju Grand Slam i 7. na mistrzostwach świata) wiedziałam, że mogę być spokojna o kwalifikacje, jednak we wtorek rankingi zostały oficjalnie ogłoszone. Doceniam to, że po raz kolejny zdobyłam kwalifikację i będę mogła walczyć na olimpijskich matach, natomiast nie ukrywam, że liczę na więcej niż sam start. Przede wszystkim będę chciała pokazać swoje najlepsze wydanie i dojść jak najdalej. 31 czerwca lecę na obóz międzynarodowy do Hiszpani - Benidorm, a później czekają mnie już ostatnie szlify na zgrupowaniu krajowym w Cetniewie. Cały czas trenuje pod okiem Pawła Zagrodnika i cieszę się, że moi bliscy i inni zawodnicy z GKS czarni Bytom pomagają mi w przygotowaniach i dopingują - skomentowała Beata Pacut-Kłoczko.

Beata Pacut-Kłoczko na konferencji prasowej w Bytomiu

W środę (26 czerwca) o godzinie 10:00 Beata Pacut-Kłoczko wystąpi na konferencji prasowej organizowanej przez jej klub w hali GKS Czarni Bytom przy ul. Łużyckiej 90 w Bytomiu. Judoczka opowie m.in. o kulisach swoich przygotowań do igrzysk. W wydarzeniu dział wezmą także prezes klubu Małgorzata Wiśniewska-Wilk oraz trener Paweł Zagrodnik.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: oLIVE media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją! Biuro prasowe
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge
Sport ASICS SUPERBLAST 2. Responsywna amortyzacja i energia na każdym kroku
2024-06-26 | 09:30

ASICS SUPERBLAST 2. Responsywna amortyzacja i energia na każdym kroku

ASICS wprowadza na rynek drugą odsłonę jednych z najszybszych treningówek na rynku – SUPERBLAST 2. Odświeżona wersja tego popularnego obuwia biegowego zawiera między innymi
Sport Nie psuj sobie lata – jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?
2024-06-26 | 01:00

Nie psuj sobie lata – jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Wybierając blokadę, należy wziąć pod uwagę mocne i słabe strony każdego rodzaju zabezpieczenia. Aby zdecydować się na odpowiedni wariant, warto zastanowić się, w jakich sytuacjach i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.