Komunikaty PR

Połysk, półmat i mat – jakie wykończenie rynien wybrać?

2021-04-20  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Do pobrania inf_pras ( 0 MB )

Orynnowanie ma za zadanie sprawnie i skutecznie odprowadzać wodę opadową z dachu, a także chronić elewację budynku przed zalaniem. Czy nie może być jednak równocześnie elementem estetycznym, który efektownie podkreśli piękno naszego domu?

Jeszcze kilkanaście lat temu rynek systemów rynnowych ograniczał się do kilku dostępnych materiałów, rozmiarów i kolorów. Nikt nie przypuszczał, że orynnowanie może występować też w różnych kształtach czy posiadać rozmaite wykończenie. Z biegiem czasu, rozwojem technologii i zmianami w budownictwie oraz architekturze, zaczęły pojawiać się innowacyjne rozwiązania, które wreszcie pozwoliły tworzyć spójne i atrakcyjne projekty.

Klasyczny blask

Najlepiej wszystkim znaną wersją orynnowania jest z pewnością to z efektem połysku. Występuje w niemal wszystkich systemach, począwszy od tych najpopularniejszych jak stal i PVC, po te wybierane nieco rzadziej, np. tytanowo-cynkowe. - System rynnowy w standardowej dla siebie wersji, czyli z połyskiem, to rozwiązanie ponadczasowe, które doskonale sprawdza się w projektach domów tradycyjnych, stylizowanych na dawne dworki lub wiejskie chatki. Bogata oferta kolorystyczna daje inwestorom możliwość wyboru elementów spójnych wizualnie z poszyciem dachowym czy stolarką otworową, a tym samym stworzenie harmonijnie prezentującego się budynku – mówi Anna Góral, ekspert marki Galeco, polskiego producenta systemów odprowadzania wody opadowej.

Pół na pół

Orynnowanie w wersji półmatowej pojawiło się na rynku stosunkowo niedawno, było jednak rozwiązaniem długo wyczekiwanym - zwłaszcza przez architektów. Projektantom, którzy tworzyli coraz to bardziej śmiałe i nowoczesne w swojej formie budynki, brakowało bowiem systemów rynnowych współgrających z tego rodzaju architekturą. Aktualna technologia pozwala producentom wytwarzać półmatowe elementy odwodnienia dachów jedynie ze stali, ale co warto zaznaczyć, jest to materiał, który do dziś uchodzi za jeden z najtrwalszych. - Rynny i rury spustowe w półmatowej wersji prezentują się nie tylko elegancko, ale i niezwykle nowocześnie. Są więc doskonałym dopełnieniem znanych już systemów o przekroju kwadratowym, które świetnie komponują się z odważną, minimalistyczną bryłą współczesnych budynków - przekonuje ekspert Galeco.

Ultranowoczesność

Modernistyczne domy to obiekty, przy projektowaniu których wymagana jest niezwykła dbałość o szczegóły i stylistyczna konsekwencja. Stworzenie takiego budynku nie jest więc łatwe. Proste, minimalistyczne, a jednocześnie odważne bryły często wymagają zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań i materiałów. Z myślą o tego typu budowlach powstał ukryty system rynnowy montowany w warstwie izolacyjnej. Pozwala on zachować prostą bryłę nowoczesnego obiektu. Jedynym widocznym elementem takiego orynnowania są maskownice, których zadaniem jest ukrycie przedniej części rynien i stworzenie efektu gładkiego wykończenia okapu. Od pewnego czasu elementy te oferowane są w matowym wykończeniu. To oczywiście odpowiedź na potrzeby rynku, zmieniające się trendy i oczekiwania architektów oraz inwestorów.

Producenci stale pracują nad udoskonalaniem swoich produktów, dzięki czemu możemy liczyć na coraz lepszą funkcjonalność i wyjątkowe walory estetyczne systemów rynnowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.