Komunikaty PR

Ponadczasowa elegancja we wnętrzu

2020-12-21  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Elegancja bazuje na właściwych zestawieniach koloru i tekstury oraz na subtelnej grze między nimi. Ciekawą ilustracją tak rozumianej definicji jest nowość Villeroy&Boch – płytki ścienne oraz dekory kolekcji Restonica. Wszystko wskazuje na to, że 2021 upłynie pod ich znakiem.

Creme, greige oraz anthracite – szlachetność tych barw zainspirowała twórców kolekcji Restonica Villeroy&Boch do stworzenia nowoczesnej linii płytek ściennych znanych zarówno z niezwykłej gładkości matu, jak i z ciekawej tekstury dekorów linii. Dzięki nim na ścianach jednego wnętrza, w różnych zestawieniach i proporcjach, może dojść do spotkania dwóch komplementarnych jakości.

Myślenie o aranżacji zacznij od dekoru

Aranżując wnętrze domu lub mieszkania warto zacząć od spójnego pomysłu, który interpretowany na kilka sposobów, pojawi się w każdej przestrzeni. Motywem przewodnim może zostać na przykład tekstura – jak na dekorach Restonica Villeroy&Boch.

Charakterystyczne wypukłości płytek z powodzeniem skupiają na sobie wzrok i w interesujący sposób odbijają światło. Dzięki temu sprawdzą się zarówno na otwartej płaszczyźnie, jak i we wnęce – jako całościowy koncept ściany lub jej części.

Dzięki dekorom możliwe jest tworzenie eleganckich, wydzielonych części płytkowej kompozycji nad umywalką albo przy wannie. W monochromatycznym duecie z gładkimi płytkami w tym samym kolorze lub w zestawieniu z inną barwą.

Efekt reliefu i kunszt rękodzieła

Linia dekorów w subtelny sposób nawiązuje do wieloletniej tradycji reliefu, czyli wykonanej w kamieniu lub drewnie płaskorzeźby. Twórcy kolekcji zinterpretowali tę formę sztuki w nieco abstrakcyjny i niezwykle nowoczesny sposób, dzięki czemu płytki Restonica pasują do współczesnych, stylowych projektów oraz inwestycji.

Purystyczna natura oraz niebanalne oblicze płytkowego reliefu na długo zapadają w pamięć i już zawsze kojarzą się z trendsetterskimi pomysłami designerów współpracujących z marką Villeroy&Boch.

Dwa formaty piękna i ich wymiar praktyczny

Płytki Restonica Villeroy&Boch dostępne są w dwóch formatach 20x60 cm oraz 30x90 cm. Większy rozmiar ułatwi szybką aranżację dużych ścian, mniejszy pomoże przy wykończeniach i aranżacji mniejszych przestrzeni. Szlachetność barw kolekcji będzie natomiast gwarancją udanego projektu w chłodnej lub ciepłej tonacji.

Wspomniane formaty można swobodnie łączyć w symetryczny lub rozproszony układ, który podkreśli trójwymiarową fakturę dekorów oraz niezwykłą urodę płytek. Te zaś obok walorów wizualnych, posiadają też pożądane rozwiązania praktyczne – takie jak szkliwo CeramicPlus, która sprawia, że ściany są miłe w dotyku i szczególnie łatwe w pielęgnacji.

Elegancja z nutą ekstrawagancji

Twórcy kolekcji Restonica Villeroy&Boch wychodzą również naprzeciw potrzebom osób poszukujących nietuzinkowych, wnętrzarskich rozwiązań. Płytki – kojarzone najczęściej z gładką, matową powierzchnią – pokazują w niej dodatkową, estetyzującą przestrzeń, właściwość.

Nieco ekstrawaganckie, trochę drapieżne i niejednoznaczne, pomogą podkreślić klimat pokoi oraz zwiększyć szansę na końcowy efekt „wow!”. Takie połączenie zachowawczej klasyki oraz oryginalnej nowoczesności zda egzamin w większości aranżowanych wnętrz domów oraz przestrzeni publicznej. I z pewnością nie raz zostanie docenione za ponadczasową, inspirującą elegancję.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.