Komunikaty PR

Postanowienia noworoczne - jak zacząć trenować pod okiem eksperta

2024-01-22  |  01:00
Biuro prasowe

Trening personalny dla wielu osób kojarzy się wciąż bardzo „luksusowo”. Tymczasem jest to coraz bardziej popularna forma dbania o zdrowie i kondycję, na którą mogą sobie pozwolić nie tylko celebryci. Decydując się na treningi pod okiem profesjonalnego trenera zadbamy nie tylko o ciało, ale także o nasz dobrostan psychiczny. Plan treningowy ułożony przez trenera, który weźmie pod uwagę nie tylko naszą aktualną kondycję, aktywność fizyczną czy sposób odżywiania się, będzie krokiem ku zmianom, które mogą mieć kluczowy wpływ na nasze zdrowie.

 

Styczeń i początek roku to doskonała okazja do analizy starego roku i podsumowań. Tradycją w naszej kulturze stało się już planowanie nowych działań i formułowanie ambitnych celów. Stawiamy sobie wyzwania, którymi chcemy zaimponować sobie i innym.  Chcemy wywołać pozytywne zmiany, a do najczęstszych należą m.in. aktywne podejście do kondycji i dbałość o zdrowie. Niestety, niekiedy ta motywacja jest krótkotrwała i już po kilku dniach szukamy miliona wymówek, którymi usprawiedliwiamy swoją opieszałość. Jak wynika ze statystyk, tylko 8% z nas potrafi wytrwać w noworocznych postanowieniach, a niektóre źródła podają, że 80% osób rezygnuje z wyznaczonych celów do końca lutego. Jak nie znaleźć się w ich gronie?

 

Świadomość korzyści wzmacniania motywację

Pod każdym noworocznym postanowieniem kryje się powód, dla którego potrzebujemy coś zmienić – świadomość tego, to pierwszy krok do dotrzymania noworocznego postanowienia – podkreśla Natalia Głowicka, marketing manager Klub Fitness UP. – Zrozumienie korzyści płynących z danego postanowienia, np. – w nowym roku poprawię swoją sylwetkę, zadbam o ciało, bo nie czuję się atrakcyjnie lub odczuwam dyskomfort w czasie czynności fizycznych – spowoduje, że trudniej będzie zrezygnować z podjętego działania – dodaje.

Postanowienia na nowy rok związane ze zdrowiem i kondycją są ważną decyzją. Dużo łatwiej jest je realizować, gdy mamy wsparcie – droga do osiągnięcia celów staje się wtedy mniej wyboista. Samo pójście na siłownię, gdzie jesteśmy otoczeni ludźmi o podobnych celach, wzmacnia naszą determinację i utrzymuje nasz poziom motywacji na wysokim poziomie. Aktywność pod okiem trenera może przynieść jeszcze bardziej spektakularne efekty.

 

Trening personalny – jak zacząć współpracę?

Na rynku nie brakuje ofert treningów pod okiem specjalistów. Jak wybrać najlepszą opcję dla siebie? – Przede wszystkim trzeba wybrać klub, który oferuje przyjazną atmosferę, jest otwarty na każdego klienta i pomaga w zrozumieniu, dlaczego świadome i systematyczne treningi przyczynią się do poprawy naszej kondycji i zdrowia. Mając wybrany klub fitness, możemy umówić się na pierwsze spotkanie z trenerem. Zanim ustalimy plan treningowy i żywieniowy, warto po prostu porozmawiać. Skoro mamy spędzić razem kolejne miesiące na treningach, współpraca z pewnością będzie bardziej owocna, jeśli między trenerem a podopiecznym narodzi się nić sympatii – wylicza Natalia Głowicka, marketing manager Klub Fitness UP.

Podczas pierwszych treningów zazwyczaj przeprowadzana jest ankieta, podczas której trener poznaje jak do tej pory wyglądała nasza aktywność fizyczna, jakie kontuzje lub urazy mamy za sobą, jak się odżywiamy i przede wszystkim – jakie mamy oczekiwania względem treningów. Nieodłącznym elementem pierwszego spotkania jest pomiar masy ciała na profesjonalnej wadze, która umożliwia także pomiar procentowy mięśni i tkanki tłuszczowej. Po pierwszym spotkaniu, trener personalny przygotowuje plan treningowy, w którym trening jest rozpisany na dni, ćwiczenia, serie i powtórzenia. Ponadto może wyliczyć zapotrzebowanie na kalorie.

 

Spersonalizowany plan treningowy – dla kogo?

Treningi personalne są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, także dla osób po ciężkich kontuzjach, które mają obawy przed samodzielnym powrotem do ćwiczeń lub dla osób, które ćwiczą samodzielnie, ale nie widzą efektów, bo niestety brakuje im odpowiedniej wiedzy i informacji zwrotnej, jakiej udziela trener.

Niemniej nie każdy lubi tego typu aktywność. – Jeśli po pierwszej wizycie w klubie fitness okaże się, że treningi pod okiem specjalisty nie są tym, co nam odpowiada, Klub Fitness UP oferuje zajęcia typu joga, ABT, HIIT, zumba i wiele innych. Inna opcją są treningi personalne, ale w grupach do 6 osób - jest to dobra alternatywa dla zajęć indywidualnych – podpowiada Sebastian Gazda, dyrektor generalny UP Klub Fitness.

Mało który klub fitness podchodzi z takim zaangażowaniem do tego, by klienci nie rezygnowali z własnego zdrowia, a szukali motywacji i opcji, które będą dla nich optymalnym rozwiązaniem. Już niedługo z takich udogodnień będą mogli skorzystać mieszkańcy Wrocławia, dla których UP otwiera nowoczesny klub w budynku Infiniti, a na nowych klubowiczów będą czekać trenerzy, którzy wesprą ich na każdym etapie drogi po lepsze zdrowie i kondycję.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Karate zdrowszą i tańszą alternatywą dla rozwoju dzieci Biuro prasowe
2024-07-26 | 09:00

Karate zdrowszą i tańszą alternatywą dla rozwoju dzieci

Kilka, a czasem kilkanaście i kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie to wydatki, z którymi muszą liczyć się rodzice posyłający swoje pociechy na treningi sportowe. Wartą
Sport Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę?
2024-07-23 | 10:00

Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę?

Polacy zdają sobie sprawę ze znaczenia aktywności fizycznej, jednak mimo to większość z nas nie spełnia zaleceń WHO w tym zakresie. Co ciekawe, powodem nie zawsze jest brak czasu, a
Sport Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki
2024-07-22 | 12:00

Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki

Na kanale YouTube @Meczyki1 pojawia się nowy format Czas Decyzji powered by G-SHOCK, w którym Janusz Walczuk, ambasador marki G-SHOCK i Radosław Przybysz zaproszą najciekawszych ludzi ze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Nauka

Młodym singlom coraz bardziej podoba się życie w pojedynkę. Znacząca zmiana w ciągu dekady

Dzisiejsi nastoletni single są bardziej zadowoleni z bycia stanu wolnego niż ich rówieśnicy 10 lat temu – wynika z badań niemieckiego Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji. Ich autorzy podkreślają, że może to być następstwem obserwowanych w ostatnich latach trendów, kiedy spada liczba małżeństw i są one zawierane przez coraz starszych ludzi. Bycie singlem stało się  bardziej normalne i akceptowalne w społeczeństwie. Większej satysfakcji ze stanu wolnego badacze nie stwierdzili jednak wśród starszych grup badanych.

Ochrona środowiska

Patrzenie na zieleń może zwiększyć komfort życia mieszkańców miast. Najbardziej kojąco działał widok drzew

Zmniejszenie odczucia lęku i zwiększenie odprężenia to główne korzyści wynikające z nawet wzrokowego kontaktu z zielenią – dowiedli brytyjscy i izraelscy naukowcy. Okazało się, że największe korzyści czerpiemy z patrzenia na drzewa, a wyraźny dobroczynny wpływ natury na dobrostan psychiczny można zauważyć nawet po krótkim spacerze. To ważne wskazówki dla urbanistów, które mogą być pomocne w optymalnym planowaniu przestrzeni miejskiej. Kontakt wzrokowy z zielenią nie wpływa natomiast na zdolności poznawcze.