Komunikaty PR

Powrót do lat 90. z Mikro Orchestra: muzyczna i wizualna podróż

2024-10-19  |  18:16
Biuro prasowe

To wydarzenie nie tylko dla osób, które z nostalgią wspominają lata 90. Mikro Orchestra, promowana przez największe stacje telewizyjne i radiowe świata, zapraszana na najważniejsze europejskie festiwale sztuki, połączy muzykę i sztukę wizualną, przenosząc nas do przeszłości. Ten niecodzienny występ odbędzie się w czwartek, 24 października o godzinie 20 na Wydziale Informatyki AGH przy ul. Kawiory 21 w Krakowie. Wstęp jest wolny.

To jedyna w swoim rodzaju okazja, by doświadczyć minimalistycznych form muzycznych tworzonych na archaicznych konsolach do gier w połączeniu z wizualnymi formami na żywo. Muzyka elektroniczna lat 90. to prawdziwy przełom w historii współczesnych brzmień, który zrewolucjonizował sposób, w jaki tworzymy i odbieramy dźwięk. W tamtej dekadzie narodziły się takie gatunki jak techno, house, trance czy drum and bass, które zdominowały kluby muzyczne na całym świecie. Elektronika przestała być domeną niszowych artystów, a stała się globalnym fenomenem, napędzanym przez rozwój technologii i dostępność nowych narzędzi. Muzyka lat 90. była nie tylko pełna energii i innowacji, ale również przystępna – dzięki prostym, ale mocnym syntezatorom i bitom, które do dziś inspirują współczesnych twórców. Właśnie te brzmienia staną się kluczowym elementem koncertu Mikro Orchestra, którzy w kreatywny sposób odświeżą dźwięki tamtej epoki przy użyciu retro konsol do gier, łącząc je z wizualnymi efektami. 

Mikro Orchestra to zespół, który przez lata przeszedł transformację od eksperymentalnego projektu po występy w programach telewizyjnych i festiwalach na całym świecie. Jak sami mówią, nie są artystami, a operatorami kieszonkowych konsol, a ich występ to forma muzycznego jam session.

Grupa występowała m.in. w Polskiej edycji show „Mam Talent”. Muzycy byli też bohaterami audycji radiowych i telewizyjnych m.in. w  BBC News, RAI, RTL2 oraz artykułów w najważniejszej prasie krajowej i międzynarodowej. Zespół reprezentował Polskę podczas obchodów Roku Polskiego w Austrii oraz Roku Polskiego we Francji. Na koncie mają też udział w amerykańskim filmie dokumentalnym „8 BIT - a documentary about art and video games”, a także udział w festiwalach m.in. Ars Electronica w Austrii.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Sensorium – zmysły, świadomość, strategie odbioru” realizowanego przez Fundację Nówka Sztuka.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Wiktor Dyduła: Znam osoby w branży muzycznej wypalone z powodu nadmiaru pracy. To, co kiedyś sprawiało im przyjemność, teraz jest zawodowym obowiązkiem

Artysta promuje obecnie swój najnowszy singiel zatytułowany „Szybkie tempo” i właśnie z taką prędkością od trzech lat podbija polski rynek muzyczny. Piosenkarz zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie wyzwania narzuca życie w ciągłym biegu, dlatego on sam, mimo że prężnie rozwija swoją karierę i czerpie ogromną radość ze śpiewania, od czasu do czasu zatrzymuje się i patrzy na to, co robi z innej perspektywy, by złapać tak potrzebny dystans. Wiktor Dyduła przyznaje bowiem, że w branży muzycznej nie brakuje osób, które skarżą się na zbyt duże obciążenie psychiczne i wypalenie zawodowe.