Poznaj Polską Grupę Porcelanową
W 2018 roku temu powstała Polska Grupa Porcelanowa – najsilniejsza w Polsce i wiodąca w Europie grupa wytwórców porcelany stołowej. Każda z marek należących do PGP ma swoją ugruntowaną pozycję na rynku, a więc połączenie sił służy lepszemu odpowiadaniu na potrzeby klientów. Celem powstania grupy była konsolidacja mocy produkcyjnych i zwiększenie dostępności poszczególnych wyrobów. Grupa łączy nie tylko cztery brandy ale i tradycję ze współczesnością, wyróżniając się doskonałym wzornictwem i jakością. Dzięki innowacyjności i kreatywnemu podejściu do produktu, PGP jest liderem segmentu HoReCa i Porcelany Premium.
Lubiana na całym świecie
Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” SA działają nieprzerwanie od 1969 roku i są jednym z największych i wiodących producentów wyrobów porcelanowych w Europie. Spółka realizuje sprzedaż w prawie 40 krajach na całym świecie, co stanowi ponad 70% całej produkcji. Nowoczesne wyroby marki Lubiana można znaleźć m.in. w hotelach, kawiarniach czy restauracjach, jak również w znanych sieciach handlowych. Marka jest też ceniona przez miliony indywidualnych odbiorców w Polsce i za granicą. Jedną z bardziej nowatorskich kolekcji porcelany marki Lubiana jest Stone Age, nagrodzona wyróżnieniem Design dla Konesera. Inspirowana nieokiełznaną naturą linia zachwyca asymetrią i odrobiną ekstrawagancji, rzucając odważne wyzwanie tradycyjnym formom i kształtom. Zestawy są dostępne w kolorach: morskim, beżowym, z niebieskimi zdobieniami i w klasycznej bieli. W odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się rynek oraz potrzeby klientów marki Lubiana w 2023r. do oferty dołączyły również produkty Stoneware. Kolekcje zostały stworzone z naturalnych materiałów, w nowoczesnej hali produkcyjnej, z wykorzystaniem najnowszych technologii. Docenione i nagrodzone kryształową statuetką Innowatory 2023 w kategorii Innowacyjny Design. Czym wyróżniają się kolekcje Desert i Cosmos z nowej serii Stoneware? To produkty, które oddają hołd naturze i sztuce, zachowując jej surowość i autentyczność, dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii podczas ich produkcji.
Chodzież – wszystko, co znane i dobre
Chodzież to marka z tradycjami, które sięgają 1852 roku. Obecnie znakomicie sprawdza się na rynku, zmieniając się wraz z duchem czasu. Jednocześnie zachowuje tradycyjne atuty wynikające z poszanowania dawnych wzorców. Nic dziwnego, że od pokoleń gości w tysiącach domów. Dowodem uznania dla marki Chodzież jest przyznanie jej tytułu i certyfikatu Rodzinnej Marki Roku 2023. Kolekcja Iwona Złota Róża to prawdziwa wizytówka marki Chodzież, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Ponadczasowy motyw królowej kwiatów i zdobienia w formie subtelnych angielskich róż – w połączeniu z dyskretnymi, złotymi zdobieniami – są wyróżnikami tej zastawy. Całości dopełniają relief i oryginalne uchwyty.
Ćmielowska tradycja i przyszłość
Porcelana z Ćmielowa to ponad 230 lat kunsztu. Jest marką samą w sobie i stanowi trwałą część polskiej
kultury materialnej. Doskonała jakość i tradycja klasycznej porcelany stołowej przetrwała zawieruchę dziejów. Obecnie porcelana z Ćmielowa pisze już nowe karty historii. Ćmielowska zastawa porcelanowa to propozycja dla osób, które cenią sobie szyk, elegancję, finezję oraz poszukują niebanalnych rozwiązań w aranżacji stołu. Kolekcja Rococo to klasyka ćmielowskiej porcelany, której korzenie sięgają XVIII wieku. Inspiracją dla twórców fasonu Rococo były niezmienne kanony piękna, które sprawdzają się również na współczesnych stołach. Oprócz harmonijnej formy i asymetrycznych zdobień, cienkościenna porcelana z tej serii cechuje się dużą trwałością i funkcjonalnością.
Ćmielów Design Studio, czyli nowy wymiar porcelany
Najmłodsza z marek PGP – Ćmielów Design Studio – w bieżącym roku świętuje 10-lecie. W tym czasie najlepsi projektanci, korzystając z najnowszych technologii, stworzyli dzieła nowoczesnej sztuki użytkowej, która zachwyca i zadziwia swoją innowacyjnością. Oprócz ciągłego wytyczania trendów, studio z szacunkiem podchodzi do polskich tradycji produkcji porcelany, czego wyrazem jest stosowanie unikatowych metod ręcznego wytwarzania i zdobienia.
Bau Solo to kolekcja zaskakująca swoją innowacyjnością i funkcjonalnością. Zaprojektowana została przez Edytę Cieloch. Linia zyskała międzynarodowe uznanie, a 5 lutego 2023 roku podczas targów AMBIENTE 2023 otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii Coffee/Teaware. Tradycyjne bryły czajnika i filiżanki ustępują tutaj miejsca jednolitej, nowatorskiej formie. Zestawy są dostępne w siedmiu kolorach: niebieskim, różowym, szarym, ceglastym, grafitowym, migdałowym, jasnozielonym oraz w wersji białej.
![Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe](/files/1947754062/lozko-kontynentalne-tebsilo,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
![Proste przyjemności na zimowe wieczory](/files/_uploaded/glownekonf_420841280,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Proste przyjemności na zimowe wieczory
![Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie](/files/_uploaded/glownekonf_592300461,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Gwiazdy
![](/files/1922771799/rzezniczak-pilka-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Jakub Rzeźniczak: Chciałbym wrócić do piłki nożnej. Teraz jednak widzę siebie już nie na boisku, ale na szczeblach zarządzających
Były piłkarz podkreśla, że na bieżąco śledzi poczynania polskiej reprezentacji w piłce nożnej i wierzy, że przed biało-czerwonymi jeszcze wiele sukcesów. Choć Jakub Rzeźniczak nie planuje już powrotu na boisko, to jego ambicje wciąż są związane z piłką nożną. Rozważa różne możliwości, w tym pracę w zarządzie PZPN-u lub rolę eksperta sportowego w jakieś redakcji. Wierzy też, że jego doświadczenie i wiedza zdobyta w ciągu ponad dwóch dekad kariery będą cennym atutem w nowych rolach.
Transport
Blokady alkoholowe w samochodach mogą pomóc w walce z problemem pijanych kierowców. Co roku w Polsce doprowadzają do śmierci 150–200 osób
![](/files/1922771799/antonio-avenoso-blokady-foto,w_133,_small.jpg)
1881 osób zginęło na polskich drogach w 2024 roku, z tego 154 w wyniku wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę – wynika z danych Komendy Głównej Policji. W całej Unii Europejskiej rocznie w wypadkach śmierć ponosi około 20 tys. ludzi, a problem nietrzeźwych kierowców pozostaje jednym z największych wyzwań przy realizacji Wizji Zero, czyli redukcji do zera liczby ofiar na drogach. Wśród propozycji, które mogłyby pomóc w walce z tym problemem, jest obowiązkowa instalacja blokad alkoholowych w autach.
Teatr
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto,w_133,_small.jpg)
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.