Komunikaty PR

Przekąski na zimno z Sosami Kieleckimi

2020-11-19  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Zdarza się, że chcemy przygotować potrawę z wyprzedzeniem i nie martwić się później jej podgrzewaniem. W takiej sytuacji warto przyrządzić drobne przekąski na zimno! To rozwiązanie sprawdza się nie tylko w codziennym, zabieganym życiu, ale pasuje także na specjalne okazje. Przygotowaliśmy kilka propozycji na smaczne i szybkie dania tego typu.

Więcej nie zawsze znaczy lepiej – także w kontekście ilości składników. Przygotowując domowe przekąski wcale nie musimy przesadnie kombinować, warto postawić na prostotę! Kanapki czy roladki z tortilli to smaczne i nieskomplikowane potrawy, które możemy przygotować wcześniej, a wcale nie stracą na smaku.

Kanapka kanapce nierówna

Niewielkie kanapki w różnych kształtach to nieodłączny element brytyjskich popołudniowych spotkań przy herbacie. I nic dziwnego – są proste w przygotowaniu, smaczne i sycące. Najlepiej, jeśli do wyboru będzie kilka ich wersji, a jedną kanapkę uda się zjeść w maksymalnie dwóch lub trzech kęsach. Ten prosty do przygotowania smakołyk pozwala na nieograniczoną ilość kombinacji składników, więc na pewno nam się nie znudzi. Przedstawiamy nasze ulubione wersje z wyrazistym akcentem w postaci sosu tatarskiego!

Wersja z szynką i ogórkiem konserwowym:

Przygotowujemy parzystą liczbę kromek chleba tostowego i od każdej z nich odkrajamy skórkę. Smarujemy cienką warstwą Sosu Kieleckiego tatarskiego, a na połowie kromek układamy po plasterku ulubionej wędliny oraz ogórka konserwowego. Następnie składamy kanapki, po czym kroimy na pół – tak, by otrzymać trójkąty.

Wersja z pastą z makreli:

Przygotowujemy dowolną parzystą liczbę kromek pumpernikla lub innego ciemnego chleba, odkrajamy skórki i cienko smarujemy je masłem. Niewielką wędzoną makrelę (ok. 200 g) dokładnie oczyszczamy z ości i przekładamy do miski. Dwa ugotowane wcześniej na twardo i ostudzone jajka drobno rozgniatamy widelcem i dodajemy do ryby. Do miski wsypujemy dodatkowo dużą garść świeżego szczypiorku, dodajemy czubatą łyżkę Sosu Kieleckiego tatarskiego, małą łyżeczkę Musztardy Kieleckiej delikatesowej oraz sól i pieprz do smaku. Wszystko dokładnie mieszamy, po czym smarujemy pastą połowę kromek chleba i przykrywamy pozostałymi. W zależności od preferowanej wielkości, kroimy kanapki na pół lub cztery mniejsze kawałki. Smacznego!

Awokado i łosoś, czyli gwarancja kulinarnego sukcesu

Nie jest tajemnicą, że awokado i łosoś pasują do siebie idealnie. A jak połączyć ze sobą te dwa składniki w ciekawy sposób? Przygotujmy pyszne roladki! Możemy po prostu zjeść je na drugie śniadanie czy lunch lub przyrządzić je razem z innymi smakołykami na andrzejkową kolację. W tym roku większość imprez zostanie zapewne odwołana, ale na szczęście wciąż możemy rozpieszczać nasze kubki smakowe! Od czego zatem zacząć przygotowanie roladek?

Wyjmujemy miąższ z awokado i rozgniatamy widelcem na gładką masę. Następnie dodajemy odrobinę soku z cytryny, sól i pieprz oraz łyżkę Sosu Kieleckiego czosnkowego. Wszystko mieszamy, a następnie smarujemy pastą dwa placki tortilli. Na wierzchu układamy plastry wędzonego łososia, zawijamy i kroimy w grube plastry. Gotowe!

Cena sugerowana Sosu Kieleckiego tatarskiego: 3,50 zł brutto/ 180 g

Cena sugerowana Sosu Kieleckiego czosnkowego: 3,50 zł brutto/ 180 g

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Żywienie Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
2025-06-26 | 15:00

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Pieczarki to jedne z najczęściej wybieranych grzybów w polskich domach – są delikatne w smaku, łatwe w przygotowaniu i dostępne przez cały rok. Ale
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.