Komunikaty PR

Przygotuj się na ciemniejszą część roku

2020-11-02  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania Materiał ( 0.4 MB )

Jesienią w ciągu doby zaczyna dominować noc, a pomiędzy kolejnymi wschodami słońca upływa coraz więcej czasu. W połączeniu z ponurą aurą znacznie zmniejsza to ilość dostępnego naturalnego światła. W efekcie spada poziom witaminy D w organizmie, pogorsza się też nasze samopoczucie. Krótkie dni to również znaczące obciążenie dla naszych oczu, które są narażone na większe zmęczenie i podrażnienie. Współcześnie tryb życia wielu z nas jest zupełnie niezależny od pory roku. Czas  i rodzaj pracy, a także niektóre domowe obowiązki pozostają niezmienne latem, jak i zimą.

Na sprawne funkcjonowanie w „ciemnych” godzinach pozwala m.in. sztuczne oświetlenie, które zimą towarzyszy nam nawet 16 godzin na dobę. Nie może ono jednak zastąpić światła słonecznego, którego barwa, natężenie i rozkład są trudne do odtworzenia.

- Oświetlenie elektryczne, zwłaszcza nieodpowiednio dobrane, utrudnia pracę naszym oczom i bardziej je męczy. Ponadto jesienią i zimą znacznie więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Już samo to niekorzystnie wpływa na nasz wzrok, który w toku ewolucji został przystosowany przede wszystkim do patrzenia na większe odległości. Poza tym będąc w domu, częściej i dłużej korzystamy z ekranów: komputera, telewizora czy tabletu – przypomina dr n. biol. Robert Grabowski, Dyrektor Medyczny Vision Express.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran? Biuro prasowe
2025-05-21 | 17:00

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Problem owrzodzeń przewlekłych dotyka nawet miliona Polaków – według danych z Porozumienia na rzecz Profesjonalnej Terapii Ran liczba ta wynosi od 760 tys. do 1,1 mln. Choć
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Media

Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.