Komunikaty PR

Jak budować właściwe relacje w czasach kryzysu

2020-10-23  |  21:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karina Grygielska
Ramka PR

Mamy drugi lockdown, tym razem częściowy, ale równie, a może i bardziej dotkliwy... Na kwarantannie przebywa w tym momencie blisko 400 000 Polaków.  Co zrobić, aby przetrwać kolejne uderzenie kryzysu i jak się przygotować na trudny czas?

Osobiście wychodzę z założenia, że kwestia przyjaznych relacji między ludźmi jest kluczowa do poczucia szczęśliwości w życiu i daje poczucie bezpieczeństwa w nawet najbardziej kryzysowych momentach – mówi Mariusz Budrowski, twórca projektu Odmładzanie na Surowo. Życzliwy stosunek do ludzi i świata wydaje mi się jedyną słuszną postawą w ogóle w życiu, ale szczególnie w czasach próby, jakiej zostaliśmy poddani.

Z moich obserwacji również wynika, że kwestie emocji, naszego stosunku do stresu i trudnych sytuacji jest bardzo ważny – dodaje Regina Bukowska, współpracująca z Mariuszem. Moje doświadczenie w kontaktach z ludźmi wyraźnie pokazuje, że jest wiele zaniedbań w relacjach czy to z partnerem, dziećmi, rodzicami, czy przyjaciółmi lub współpracownikami. A tymczasem tak wiele możemy zmienić właściwie z dnia na dzień, by poprawić sobie nastrój.

By pokazać, jakie jest to proste i skuteczne, proponujemy zastosowanie pięciu sprawdzonych praktyk, dzięki którym szybko zauważymy u siebie zmiany na lepsze. 

1.    DOBROĆ. Zrób dzisiaj jeden dobry uczynek. Przepuść kogoś w kolejce, szczerze się uśmiechnij do kasjerki, kup obiad nieznajomemu. Takie zachowanie wywołuje pozytywne emocje i rezonuje na innych.

2.    MOC SŁOWA. Zwróć uwagę na słowa, jakich używasz. Słowami ludzie pokazują jacy są a Ty wybierasz czy godzisz się na to czy nie. Słowem można zranić lub czynić dobro. Nie rzucaj bezmyślnie słów na wiatr. Dziś bądź uważny, powiedz choć jeden komplement drugiemu człowiekowi a w magiczny sposób otrzymasz więcej niż mógłbyś się spodziewać. Tak, jak nazywasz ludzi, tak oni Ciebie traktują. 

3.    ZDROWY EGOIZM. To lekcja, która może odmienić Twoje życie. 

Zwróć uwagę, ile rzeczy wykonujesz dla kogoś i jest to niezgodne z Twoimi wartościami lub narzucasz swoje zdanie z myślą, że czynisz dobrze. Dziś pozwól sobie na słowo NIE bez tłumaczenia.  Po jednym Twoim NIE relacje mogą się zmienić, ale ty zrobisz krok do przodu, poczujesz ulgę. Nie odrzucasz kogoś, lecz jesteś w zgodzie ze sobą - i to jest zdrowy egoizm. Nie oczekuj, że inni cię zrozumieją, bo to jest ich proces. Jeżeli coś Cię powstrzymuje, zatrzymaj się, uporządkuj intencje i wartości. To pomoże Ci zrozumieć siebie i ludzi. Warto też wiedzieć, że nie dostaniesz tego, czego oczekujesz, bo oczekiwanie rodzi rozczarowanie. 

4.    FUNDAMENT DNIA - praktyka wdzięczności. Wszyscy wiemy, że wdzięczność jest ważna, bo otwiera nam drogę do spełnionego życia. Ale jak wykonywać taką praktykę, będąc w stresie, niepokoju, żalu i w sieci innych niechcianych emocji… Wyłącz telefon i inne media. Zrób kilka głębokich oddechów i zapisz, za co czujesz teraz wdzięczność (za wspaniałego syna, za ludzi, którzy we mnie wierzą…)  Przywołaj w myślach dwie pozytywne rzeczy, które się dziś wydarzą (o których marzysz), za które w tym momencie jesteś wdzięczny/a. Taka praktyka wdzięczności otworzy Cię na pozytywne wydarzenia dnia. Masz dziś wolne od negatywnych rzeczy i ludzi! 

5.    KLEPSYDRA. To praktyka udoskonalenia relacji z partnerem, sprawdza się, kiedy oboje przekładają trudną rozmowę. Do tego doświadczenia potrzebna będzie klepsydra. Umówcie się na spotkanie w miejscu neutralnym: park, las, plaża, ewentualnie wanna. Każde z partnerów ma możliwość wypowiedzenia się czasie przesypywania piasku. Druga osoba nie może w tym czasie nic mówić (nawet jeśli to jej czas i milczy) TO JEST JEJ CZAS! Następnie, przełóż klepsydrę i daj możliwość wypowiedzenia się drugiej stronie. Podczas tego ćwiczenia mów tylko o sobie i swoich uczuciach. Nie oceniaj, nie krytykuj, nie obwiniaj. Mów tylko, jak się czujesz...  To ćwiczenie uwolni emocje, da poczucie ulgi i pomoże załagodzić konflikt lub pozwoli otworzyć się na właściwy dialog.

 

Sprawdź na sobie te proste techniki, a poczujesz się silniejszy, by przetrwać kryzys. Zobaczysz, że wystarczą drobne kroki, by pokonać zwątpienie i znaleźć siłę w środku samych siebie. Dzięki temu będziemy gotowi, by zmierzyć się z wyzwaniami, jakie nas czekają. Zbudujemy sobie nasz własny świat, do którego zaprosimy bliskich nam ludzi i dzięki wzajemnemu wsparciu przetrwamy nawet najcięższy sztorm.  A jak przyjdą lepsze czasy (bo przyjdą) – pozostanie w nas niezwykłe doświadczenie w pokonywaniu przeciwności losu i grono przyjaciół, którzy na pewno się przy nas pojawią dzięki wzajemnej życzliwości.

Już w najbliższą niedzielę 25 października od godziny 16:00 do 20:00 odbędzie się specjalne szkolenie z Reginą Bukowską: „Jak budować właściwe relacje?". Zapraszamy serdecznie do udziału!

Kurs - https://www.naszaspolecznosc.com/regina-kurs-relacji

https://youtu.be/9QWPIHPyWro

 

 

 

 

Zacznij zmiany od dziś! Dowiedz się więcej:  https://www.odmladzanienasurowo.com

Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – bloga obserwowanego przez ponad 408 tys. osób na Facebooku, mającego 268 tys. subskrypcji na YT oraz 37 tys. na Instagramie. Jest autorem książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”, bestsellera: „Surowe Zdrowie” oraz książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy”. Poza tym Mariusz Budrowski to pomysłodawca programów na odchudzanie oraz festiwalu Witariada i konferencji Surowe Życie.

Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, agencja Face it! k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 601 369 597

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Koniec roku początkiem drogi do osiągnięcia celów Biuro prasowe
2020-12-01 | 12:00

Koniec roku początkiem drogi do osiągnięcia celów

Ostatni miesiąc w kalendarzu to nie tylko czas przygotowań do świąt. To również okres refleksji nad minionym rokiem i postanowieniami noworocznymi, które wyznaczaliśmy sobie 12
Psychologia Ruszyła kampania społeczna „#NiePrzesadzam
2020-11-27 | 13:30

Ruszyła kampania społeczna „#NiePrzesadzam"

Babbel – wiodąca platforma do nauki języków obcych wraz z fundacją Centrum Praw Kobiet przygotowała specjalną kampanię, mającą na celu zwiększenie świadomości wokół
Psychologia WUJEK GOOGLE CZY PROFESJONALNA POMOC PRAWNA?
2020-11-26 | 17:00

WUJEK GOOGLE CZY PROFESJONALNA POMOC PRAWNA?

Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu, łatwości posługiwania się i wyszukiwania informacji, źródło to dla wielu osób zaczęło stanowić wyrocznię, gdzie znaleźć

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Magda Pyznar: Pandemia to dla mnie czas, żeby przystanąć, powiedzieć „stop” i przemyśleć swoje życie

Uczestniczka „Warsaw Shore” podkreśla, że nie lubi siedzieć w domu z założonymi rękami. W czasie pandemii chce więc zrobić coś dobrego dla innych. Dlatego też zaangażowała się w akcję „Znani dla służby zdrowia” i pomaga organizować przekąski dla medyków, którzy walczą o zdrowie chorych na COVID-19. Aktywność charytatywna i obecność bliskich jest dla niej sposobem na przetrwanie tego trudnego czasu i okazją, by na nowo przemyśleć wiele spraw.

 
 
 
 

Media

Alicja Węgorzewska została jurorką w międzynarodowym talent show. Oprócz niej uczestników oceniali Placido Domingo i Gabriel Prokofiew

Śpiewaczka operowa czuje się zaszczycona tym, że mogła zasiąść w fotelu jurora międzynarodowego talent show dla najzdolniejszych i najmłodszych wykonawców muzyki klasycznej, który odbył się na Węgrzech. Oceniała występy uczestników z takimi sławami jak Placido Domingo czy Gabriel Prokofiew. Ta edycja to pierwsza międzynarodowa odsłona programu. Od listopada można ją obejrzeć również w TVP.