Jak zrobić z cytryn lemoniadę? NeuroGrafika jako sposób na szczęśliwe życie.
Z problemami jedni radzą sobie lepiej, inni gorzej, ale generalnie każdy – świadomie lub podświadomie stara się poznać sposoby na ich pokonywanie. W poszukiwaniu rozwiązań i uwalnianiu się od ograniczeń może nam pomóc m.in. neurografika, łącząca elementy psychologii, filozofii, socjologii, neurobiologii i duchowości. Ta twórcza metoda, która została wymyślona w 2014 r. przez prof. dr hab. Pawła Piskariewa, autora książki „NeuroGrafika. Algorytm znoszenia ograniczeń” bazuje na współdziałaniu świadomej i nieświadomej części psychiki poprzez stosowanie technik graficznych, które ułatwiają pracę z samym sobą i wchodzenie w interakcję z otoczeniem i światem jako całością.
Każdy z nas inaczej postrzega życie, świat, zachowania innych ludzi – zauważa Inessa Kim, certyfikowana instruktorka neurografiki. Nasza percepcja zależy od tego, jakie mamy doświadczenia, jaką życiową historię, z jakimi stereotypami się zetknęliśmy. Przez to kształtuje się nasz sposób myślenia, który z kolei wpływa na to, czy jesteśmy wolni od ograniczeń, czy zapętleni w coś, co blokuje nasz potencjał. NeuroGrafika pomaga go uwolnić, sprawia, że nasze myśli ewoluują w stronę pozytywną i pojawiają się pomysły na rozwiązanie nawet najtrudniejszych życiowych dylematów.
Stosując neurografikę, w naszym mózgu zachodzi proces, który wywołuje nowe wrażenia, ma wpływ na emocje i umiejętność konstruktywnego spojrzenia na dany problem. Dzięki temu okazuje się, że to, co wydawało się nierozwiązywalne, jest tak naprawdę zwykłą sprawą, którą nie tylko da się sprawnie załatwić, ale też z której można wyciągnąć ważną lekcję na przyszłość – lekcję, za którą będziemy wdzięczni losowi.
NeuroGrafika sprawia, że przestajemy skupiać się na tzw. „czarnowidztwie” albo zamiataniu problemów pod dywan – wyjaśnia Inessa Kim. Zamiast tego potrafimy spojrzeć na problemy zupełnie z innej strony. Akceptujemy sprawy i zachowania innych ludzi wobec nas takimi, jakie są, sprawdzamy, jakie wywołują w nas reakcje i dopuszczamy do głosu możliwości rozwiązań i reakcji. Ponieważ dzięki neurografice nasz umysł się wycisza, a emocje uspokajają, przychodzą do nas pomysły, na które wcześniej byśmy nie wpadli! Za pomocą specjalnych technik relaksujemy i odprężamy nasz mózg, wprowadzając go w stan swoistej harmonii i równowagi, co wpływa na pojawienie się pozytywno-konstruktywnego spojrzenia na fakt, że w naszym życiu spadł przysłowiowy deszcz. Zamiast płakać i użalać się nad kiepska pogodą, zakładamy kalosze, bierzemy parasol i bez lęku idziemy na spacer!
NeuroGrafika to metoda, która może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu np. z psychoterapią czy innymi metodami radzenia sobie z małymi i dużymi kryzysami. Jest przeznaczona dla osób, które są gotowe wprowadzić zmiany w swoim życiu, ale nie do końca wiedzą, jak to zrobić i czują, że coś ich ogranicza, blokuje i powstrzymuje przed zrobieniem kroku w kierunku tego, czego pragną.
Sama odczułam na sobie uzdrawiające działanie neurografiki, przyniosła mi niesamowitą ulgę w trudnych życiowych momentach, gdy zostałam mocno zraniona przez osoby, którym ufałam – podkreśla ekspertka. Takie lub inne ciosy mogą spaść na każdego, ale neurografika sprawi, że niepokój zamieni się w spokój, złość w radość, a poczucie krzywdy w wybaczenie i wdzięczność. To jest coś niesamowitego, uwalniającego, coś, co wyzwoli chęć powrotu do życia, energię do działania i sięgania po spełnianie wszelkich marzeń – i to niezależnie od tego, ile mamy lat, kim jesteśmy z wykształcenia, czy zawodu i co się działo wcześniej w naszym życiu.
Sposób na szczęśliwe życie – poznawanie siebie, pokonywanie barier i modelowanie rzeczywistości w kierunku spełniania marzeń – tak można podsumować neurografikę, tę nowatorską metodę pracy z mózgiem – metodę, która pomaga nam zrozumieć, po co właściwie żyjemy i wyzwala w nas dziecięcą radość i energię do podejmowania róznorodnych działań, by osiągać cele, do których dążymy, czuć się spełnieni, szczęśliwi i wolni od trosk, które nie pozwalają spać spokojnie w nocy.
Inessa Kim to Mistrzyni Transformacji, mentorka ekspertów, certyfikowana instruktorka NeroGrafiki - twórczej metody, która pomaga w realizacji celów i spełnianiu marzeń, bazującej na współdziałaniu świadomej i nieświadomej części psychiki, łącząc techniki graficzne, które dają nam możliwość pracy z samym sobą i wchodzenie w interakcję ze swoim otoczeniem i światem jako całością. Miłośniczka gotowania i podróży. Mama wyjątkowej córki w spektrum autyzmu. Entuzjastka życia na własnych warunkach, przerabiająca życiowe „cytryny” na pyszne i orzeźwiające „lemoniady”. Więcej na stronie: www.inessakim.com i na Instagramie: https://www.instagram.com/neurograff.inessakim/
Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, Agencja Face It, e-mail: k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 510 139 575

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.