POZNAJ SPOSOBY NA BUDOWANIE ZDROWYCH RELACJI RODZINNYCH
studio PRowokacja Agencja Public Relations
ul. Milionowa 4b
93-102 Łódź
biuro|studioprowokacja.pl| |biuro|studioprowokacja.pl
691910037
www.studioprowokacja.pl
Łódzka Fundacja Trampolina zaprasza rodziców nastolatków, młodzież i pary na Dzień Otwarty, podczas którego będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób budować zdrowe relacje rodzinne. W programie przewidziane są warsztaty i konsultacje indywidualne ze specjalistami: psychologami, terapeutami, pedagogami oraz mediatorami. Dzień Otwarty odbędzie się w niedzielę 15 września w Łodzi, w siedzibie Łódzkiej Fundacji Trampolina. Wszystkie spotkania będą darmowe, ale obowiązują zapisy.
Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z konsultacji i porad w zakresie wsparcia terapeutycznego oraz uzyskać wiedzę o mediacjach rodzinnych w nurcie Porozumienia Bez Przemocy. Będzie możliwość odbycia spotkania indywidualnie, albo w grupie. Dzień Otwarty w Łódzkiej Fundacji Trampolina to okazja do poznania grona specjalistów fundacji – psychologów, pedagogów, terapeutów i mediatorów. W ciepłej i rodzinnej atmosferze, jaka panuje w fundacji na co dzień, będzie można dowiedzieć się, na czym polegają prowadzone w fundacji grupy wsparcia, kręgi dla rodziców czy grupy rozwojowe.
Dla Rodziców nastolatków
Rodzice będą mogli zadać pytania dotyczące problemów wychowawczych, niepokojących zachowań nastolatków czy wątpliwości rodzicielskich, a specjaliści udzielą wskazówek na temat dalszych kroków, które można podjąć, aby zadbać o siebie i bliskich. W programie przewidziano warsztaty dla rodziców nastolatków: Pozytywna Dyscyplina, Akademia Rodzica Nastolatka oraz Mindfulness dla Rodziców. Dodatkowo będzie można porozmawiać z prowadzącym Grupę Wsparcia dla Ojców nastolatków, który podejmuje tematykę wyzwań, jakie napotykają ojcowie w towarzyszeniu dorastającym dzieciom.
Dla Nastolatka i Młodego Dorosłego
Jeśli zastanawiasz się, jak wesprzeć swojego nastolatka lub młodego dorosłego w trudnym okresie dorastania, to fundacja zaprasza na indywidualne konsultacje dotyczące Treningu Umiejętności Społecznych. Podczas konsultacji będziesz mógł porozmawiać na temat spotkań, które prowadzone są dla młodzieży w różnych grupach wiekowych: 11-13 lat, 14-16 lat, 16-18 lat oraz 19-22 lata.
Dla Par
W tym roku Łódzka Fundacja Trampolina wprowadza całkiem nowy cykl warsztatów i spotkań indywidualnych, skierowanych do par: Rozwojową Grupę dla Par oraz Terapię dla Par. Podczas Dnia Otwartego zapraszamy pary, które pragną zrozumieć siebie i swoje relacje, na spotkanie indywidualne ze specjalistką, która prowadzić będzie nowe zajęcia w Fundacji i która podpowie jaką drogę warto wybrać, aby uzdrowić lub wzmocnić relację partnerską i być w związku bliżej siebie nawzajem.
Skocz z nami ku zdrowym relacjom rodzinnym!
Jak mówi Magdalena Jóźwiak, prezes fundacji i mediatorka rodzinna: „Wierzymy, że droga do bliskości i spokoju w rodzinie to zdrowe relacje, które pozwalają na lepsze rozumienie siebie nawzajem oraz uwzględniają potrzeby nasze i naszych bliskich. Tą ideą chcemy dzielić się z dorosłymi i z nastolatkami. Czekamy na Łodzian 15 września, zapraszamy do odwiedzenia naszej fundacji i spotkania ze specjalistami. Przygotowaliśmy niezwykle bogaty program, każdy wyjdzie z naszej fundacji z nową wiedzą oraz wsparciem”.
Dzień Otwarty w Łódzkiej Fundacji Trampolina odbędzie się w niedzielę 15 września przy ul. Deca 1 w Łodzi, w godz. 10-16. Wszystkie spotkania, zarówno indywidualne jak i grupowe będą bezpłatne, ale wymagany jest zapis w celu zagwarantowania miejsca. Zapisy odbywają się przez stronę: https://www.lodzkafundacjatrampolina.pl/index.php/dzie%C5%84-otwarty
![Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1104621877,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.