Komunikaty PR

"X" retrospektywa wystawa twórczości Wojciecha Brewki

2024-10-17  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Grzegorz Kieniksman
Rebelia Media

Złota 60/38
00-819 Warszawa
grzegorz|rebeliamedia.pl| |grzegorz|rebeliamedia.pl
+48508280865
www.rebeliamedia.pl

26 października 2024 r. w godzinach 18:00-22:00 w przestrzeni Chłodna 31 w Warszawie odbędzie się jednodniowa retrospektywna wystawa twórczości Wojciecha Brewki. To szczególne miejsce dla artysty – dokładnie 10 lat temu, pod tym samym adresem, odbyła się jego pierwsza duża wystawa „Portrety uchwycone”. Choć Galeria Chłodna 31 już nie istnieje, wspomnienia i sentyment wciąż są żywe. O warstwę muzyczną wydarzenia zadba Mr Lex, a całość uświetni legenda polskiej sceny muzycznej – Novika.

W październiku 2014 roku Brewka zaprezentował tam 16 portretów zwierząt, w tym pamiętnego słonia lecącego nad miastem na tle krwistoczerwonego nieba, który stał się wizytówką tamtej wystawy. Jaskrawe kolory, kontrasty i nietypowe podejście do animalistycznych motywów wywołały niemałe zamieszanie na rynku sztuki, a nieznany dotąd prawnik wkrótce stał się rozpoznawalnym artystą.

Minęło 10 lat i wiele się zmieniło. Dziś Brewka tworzy nie tylko portrety zwierząt, ale również zabawki po przejściach, czaszki, portrety ludzi z Pokolenia X, a także murale, które często maluje pro bono na rzecz fundacji charytatywnych. Artysta ma na koncie m.in. murale dla Fundacji „Budzik” Ewy Błaszczyk oraz współpracę z Fundacją „Daj Dzieciom Siłę”. Jego sztuka, choć na pierwszy rzut oka radosna i pełna życia, niesie głębszy przekaz – dotyka równości, ekologii i codziennych wyzwań, z którymi mierzymy się wszyscy.

Retrospektywa „X” to przegląd najważniejszych dzieł Brewki z ostatnich 10 lat. Na wystawie znajdą się obrazy z cykli „#ZabawNIE”, „MY”, „Generation X”, uśmiechnięte czaszki „Be Happy”, projekty murali charytatywnych oraz prace z wystawy „MOVE” pokazywanej w Paryżu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich. Nie zabraknie również rzeźb.

Zapraszamy na fascynującą podróż przez twórczość artysty, pełną barw i ukrytych znaczeń.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rebelia Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Wystawa z okazji jubileuszu 10-lecia siedziby NOSPR Biuro prasowe
2024-10-25 | 14:55

Wystawa z okazji jubileuszu 10-lecia siedziby NOSPR

Setki koncertów, występy muzyków światowego formatu, tłumy melomanów... Przez ostatnie 10 lat w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w
Sztuka LEGENDA O JANKU I TAJEMNICE „ZŁOTEJ KSIĘGI”. CHOJNY CORAZ BARDZIEJ ZNANE
2024-10-24 | 10:00

LEGENDA O JANKU I TAJEMNICE „ZŁOTEJ KSIĘGI”. CHOJNY CORAZ BARDZIEJ ZNANE

Najbliższy weekend przyniesie kilka propozycji dla miłośników historii Łodzi, chcących odkryć na nowo Chojny. Legendę o Janku Mulinowiczu oraz ciekawostki
Sztuka ARTYSTYCZNA MŁODOŚĆ W OFF PIOTRKOWSKA CENTER. WYSTAWA PRACOWNI TABORET
2024-10-24 | 09:00

ARTYSTYCZNA MŁODOŚĆ W OFF PIOTRKOWSKA CENTER. WYSTAWA PRACOWNI TABORET

Pośrodku łódzkiego Julianowa stoi niezwykły dom. Zamiast salonu jest tu pracownia plastyczna, w ogrodzie stoi obcy, a w ogrodowym domku piec do wypalania gliny. To tu mieści się

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Gwiazdy

Anna Głogowska: Piękna jest sztuka z elektroodpadów. Takie ubrania to dobry pomysł na oryginalny strój na czerwony dywan

Podczas finałowej gali projektu „Moda na recykling 5” tancerka miała na sobie kreację wykonaną z niebieskich kabli i nakrycie głowy w stylu kolczugi ze starych urządzeń elektronicznych. Ta oryginalna stylizacja niezwykle przypadła jej do gustu i jak zaznacza, nie miałaby problemu z tym, by w podobnym stroju pojawić się na czerwonym dywanie. Z obserwacji Anny Głogowskiej wynika, że rośnie zainteresowanie ubraniami z recyklingu i ich popularność za jakiś czas może zrewolucjonizować branżę modową.

Handel

Obrót elektroniką z drugiej ręki sprzyja środowisku. Polacy coraz chętniej sięgają po używane i odnowione smartfony

Nieodczytywane miesiącami e-maile, wielogodzinne maratony na serwisach streamingowych, ładowanie telefonu czy laptopa niezgodnie z zaleceniami producenta – to niektóre przykłady zachowań konsumentów, które mają negatywny wpływ na ekologię. Badania wskazują, że Polacy są tego coraz bardziej świadomi i starają się zmieniać swoje nawyki. Jednym z działań jest korzystanie z urządzeń z drugiej ręki.