"X" retrospektywa wystawa twórczości Wojciecha Brewki
Rebelia Media
Złota 60/38
00-819 Warszawa
grzegorz|rebeliamedia.pl| |grzegorz|rebeliamedia.pl
+48508280865
www.rebeliamedia.pl
26 października 2024 r. w godzinach 18:00-22:00 w przestrzeni Chłodna 31 w Warszawie odbędzie się jednodniowa retrospektywna wystawa twórczości Wojciecha Brewki. To szczególne miejsce dla artysty – dokładnie 10 lat temu, pod tym samym adresem, odbyła się jego pierwsza duża wystawa „Portrety uchwycone”. Choć Galeria Chłodna 31 już nie istnieje, wspomnienia i sentyment wciąż są żywe. O warstwę muzyczną wydarzenia zadba Mr Lex, a całość uświetni legenda polskiej sceny muzycznej – Novika.
W październiku 2014 roku Brewka zaprezentował tam 16 portretów zwierząt, w tym pamiętnego słonia lecącego nad miastem na tle krwistoczerwonego nieba, który stał się wizytówką tamtej wystawy. Jaskrawe kolory, kontrasty i nietypowe podejście do animalistycznych motywów wywołały niemałe zamieszanie na rynku sztuki, a nieznany dotąd prawnik wkrótce stał się rozpoznawalnym artystą.
Minęło 10 lat i wiele się zmieniło. Dziś Brewka tworzy nie tylko portrety zwierząt, ale również zabawki po przejściach, czaszki, portrety ludzi z Pokolenia X, a także murale, które często maluje pro bono na rzecz fundacji charytatywnych. Artysta ma na koncie m.in. murale dla Fundacji „Budzik” Ewy Błaszczyk oraz współpracę z Fundacją „Daj Dzieciom Siłę”. Jego sztuka, choć na pierwszy rzut oka radosna i pełna życia, niesie głębszy przekaz – dotyka równości, ekologii i codziennych wyzwań, z którymi mierzymy się wszyscy.
Retrospektywa „X” to przegląd najważniejszych dzieł Brewki z ostatnich 10 lat. Na wystawie znajdą się obrazy z cykli „#ZabawNIE”, „MY”, „Generation X”, uśmiechnięte czaszki „Be Happy”, projekty murali charytatywnych oraz prace z wystawy „MOVE” pokazywanej w Paryżu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich. Nie zabraknie również rzeźb.
Zapraszamy na fascynującą podróż przez twórczość artysty, pełną barw i ukrytych znaczeń.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.